RESIDOMO spouští ve spolupráci s Karvinou, společností EKO-KOM a krajským úřadem pilotní projekt na podporu třídění odpadu

Ostrava 22. října 2018 (PROTEXT)

Statutární město Karviná a společnost RESIDOMO rozdá občanům Karviné celkem 3000 sad barevných tašek, které jsou určené k třídění využitelných složek odpadu: papíru, plastu a skla. Tyto sady poskytla společnost EKO-KOM a Krajský úřad MSK zdarma. Jsou k dispozici v celkem pěti distribučních centrech napříč městem, pro nájemníky RESIDOMO v tamějším Komunitním centru Archa. RESIDOMO plánuje postupně projekt recyklace odpadu rozšířit i do ostatních severomoravských měst, kde poskytuje nájemní bydlení.

Tři barevné omyvatelné tašky, které lze mezi sebou propojit suchým zipem, připravily Statutární město Karviná a společnost RESIDOMO ve spolupráci s akreditovanou obalovou společností EKO-KOM a Krajským úřadem MSK ve snaze usnadnit obyvatelům města třídění odpadů. Tašky umožňují přehledné uložení tříděného odpadu v domácnosti i jeho pohodlné odnesení do kontejneru. Jsou vyrobeny z velmi odolného a samozřejmě recyklovatelného materiálu, který dává možnost k opakovanému využívání. Jejich barvy odpovídají barvám kontejnerů, modrá taška je určena na papír, zelená na sklo a žlutá na plasty.

"Dlouhodobě se zapojujeme do projektů na ochranu beskydské přírody. Letos jsme se rozhodli tyto aktivity rozšířit i do měst a maximálně podporovat myšlenku třídění odpadů tak, aby se ho znovu využilo co nejvíce, a my tím pomohli šetřit přírodu. Na začátku října jsme začali rozdávat 1500 speciálních sad tašek v Karviné, do konce roku rozdáme další tisíce tašek ještě v Ostravě a v Havířově," říká generální ředitel RESIDOMO Jan Rafaj.

RESIDOMO je generálním partnerem největší beskydské ekologické akce Poděkuj horám, kterou letos počtvrté uspořádal spolek Čisté Beskydy. 8. května se v celkem osmi sběrných místech rozprostřených na úpatí Beskyd od Třince po Veřovice sešlo celkem 3300 lidí, kteří si vzali plastové pytle a vydali se na výlet, během kterého sbírali vše, co do přírody nepatří. Součástí akce byla i fotosoutěž Čisté Beskydy, která i nadále probíhá na Facebooku a Instagramu.

Kontakt pro média

Kateřina Piechowicz

+420 777 061 117

katerina.piechowicz@residomo.cz

Klíčová slova ČR-byty-správa-odpady-firmy-Residomo

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.