Festival Dny Severu prolomí tabu v literatuře a filmu

Praha 18. října 2018 (PROTEXT)

Film Děti Jussi Valtonen Foto: Markko Taina Petra Soukupová 2017 Foto: Richard Klíčník Film Něco se musí změnit

Od 23. října do 1. listopadu proběhne v Praze, Brně a Bratislavě festival severské kultury Dny Severu. Představí témata, o nichž se ve společnosti nemluví. Akci pořádá Skandinávský dům.

Festival se věnuje například tabu smrti v dětské literatuře. Pernilla Stalfelt, švédská autorka knihy O smrti smrťoucí, bude diskutovat s Petrou Soukupovou, známou i díky knize Kdo zabil Snížka?

Člověk v říši (ne)svobody je název pořadu finského spisovatele Jussiho Valtonena, který se s autorkou Markétou Baňkovou představí v pražském centru DOX. Řeč bude o tom, jak nás ovlivňují moderní technologie či nadnárodní společnosti. Valtonen bude hostem besed též v Brně a Bratislavě.

Dny Severu dále nabídnou promítání syrového švédského snímku Něco se musí zlomit o androgynním chlapci. Tématu šikany a schizofrenie se věnuje islandský film Děti. Odlehčenější pohled na tabu přinese finský erotický snímek Sensuela.

Program najdete na webu Skandinávského domu.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-kultura-festival-Skandinávský dům

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.