Společnost Trina Solar dodala moduly pro největší solární elektrárnu na Ukrajině

Čchang-čou (Čína) 16. října 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Trina Solar Limited nedávno oznámila, že dodala fotovoltaické moduly o celkovém výkonu 123 MW pro projekt solární elektrárny, který realizuje společnost DTEK, největší soukromá energetická společnost na Ukrajině. Po dokončení se projekt stane největším místním solárním zařízením a největší jednotlivou solární elektrárnou v Evropě.

Projekt, který se nachází poblíž města Nikopol v Dněpropetrovské oblasti v centrální Ukrajině, má plánovanou výrobní kapacitu 246 MW a bude schopen vyprodukovat 280 milionů kWh solární energie ročně, což ji zařadí mezi tři největší dodavatele této energie v Evropě. Elektrárna, pro kterou je společnost China Machinery Engineering Corporation (CMEC) dodavatelem, by měla dle očekávání být dokončena počátkem roku 2019 a v březnu stejného roku propojena s rozvodnou sítí. Od tohoto momentu bude elektrárna schopna zajistit dodávku elektřiny pro 100 000 domácností na Ukrajině a snížit emise oxidu uhličitého o více než 300 000 tun ročně.

Ukrajinské dodávky energie se v současné době opírají především o fosilní paliva a jadernou energii, přičemž obnovitelná energie tvoří velmi malou část dodávané energie. Pro diverzifikaci svých energetických zdrojů vláda Ukrajiny zahájila národní strategii rozvoje energetiky, která má do roku 2020 za cíl zvýšení celkové instalované kapacity obnovitelné energie do výkonu 5 GW.

Yin Rongfang, výkonný viceprezident společnosti Trina Solar, řekl: „Vzhledem k tomu, že se technologie zdokonalují, solární elektrárny jako zdroj energie dosáhnou postupně parity sítě. Současně roste poptávka na rozvíjejících se trzích. V letošním roce měla společnost Trina Solar několik příležitostí oznámení dobrých zpráv z rozvíjejících se trhů včetně Ukrajiny a Vietnamu a jsme velice rádi, že jsme získali uznání a důvěru místních zákazníků. Jako globální fotovoltaická společnost, která dlouhodobě udržuje trvalý rozvoj, bude společnost Trina Solar i nadále podporovat uplatňování a využívání čisté energie na celém světě."

Společnost Trina Solar jakožto přední světový výrobce modulů vybudovala celosvětově silný prodejní a operační tým s produkty dodávanými do více než 100 zemí. Celosvětové dodávky společnosti Trina Solar představovaly v roce 2017 více než 9 GW, z nichž více než 60 % bylo dodáno na zahraniční trhy.

O společnosti Trina Solar Limited

Trina Solar je přední globální poskytovatel řešení pro solární energii. Společnost Trina Solar, která byla založena v roce 1997, vyvíjí proprietární inteligentní fotovoltaické systémy pro velké elektrárny, stejně jako komerční a bytová řešení, systémy pro ukládání energie a fotovoltaické moduly. Jako přední světový dodavatel integrovaných řešení solární energie se společnost Trina Solar ujala vedení v rozvoji značky v oblasti energie IoT (internetu věcí) a je odhodlána stát se světovým lídrem v tomto novém a vznikajícím sektoru. Pro více informací navštivte webové stránky www.trinasolar.com.

KONTAKT: Ching Wang, +86-21-6057-5302, qing.wang04@trinasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-Trina Solar Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.