Central Park Tower, nejvyšší rezidenční budova na světě, zahajuje prodej

New York 15. října 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Central Park Tower, nejvyšší rezidenční budova na světě, zahajuje prodej (PRNewsfoto/Extell Development Company)

Central Park Tower, nejvyšší rezidenční budova na světě, zahajuje prodej (PRNewsfoto/Extell Development Company)

Nejpozoruhodnější rezidence, jaké kdy byly prodávány v New Yorku

Národně proslulá developerská společnost Extell Development Company dnes oznámila zahájení prodeje rezidencí v nejvyšší obytné budově na světě. Central Park Tower, maják ze skla a oceli o výšce 473 m ve slavné milionářské části v New Yorku zvané Billionaire's Row, bude jednou z nejprestižnějších adres na světě. Nabízí nekonečné výhledy, nádhernou architekturu, velkolepé uspořádání a bezprecedentní úroveň služeb. Central Park Tower bude zřetelný newyorský mrakodrap.

„Více než desetileté plánování a spolupráce s nejtalentovanějšími architekty, inženýry a návrháři na světě vedlo ke vzniku nejnovější ikonické struktury Manhattanu," uvedl Gary Barnett, zakladatel a předseda společnosti Extell Development Company. „Budova Central Park Tower představuje dříve nevídanou úroveň designu, kvality a služeb. Tato budova bude vynikat v historii New Yorku jako jedinečný obytný dům, který změnil pojem luxusního bydlení."

Věžová budova se nachází na nejprestižnější newyorské pasáži na západní 57. ulici (West 57th Street), přímo u Central Parku na severní straně a dynamickým centrem Columbus Circle na západě. Společnost Extell byla průkopníkem městské části nyní známé jako Billionaire's Row díky obytně komerčnímu komplexu One57, první super vysoké věži na 57. ulici. Rekordní skleněná věž s výhledem na Central Park se nachází nad pětihvězdičkovým vlajkovým hotelem Park Hyatt a je doposud nejdražší rezidenční budovou v New Yorku, která byla prodána za 100,5 milionu USD.

Budova Central Park Tower byla navržena společností Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS + GG), která byla zaměřena na konstrukci vysoce výkonné, energeticky efektivní a působivé architektury v mezinárodním měřítku. Společnost AS+GG spolupracovala s klienty na celém světě při návrhu devíti nejvýznamnějších a nejrentabilnějších budov na světě. V současné době je společnost AS+GG zodpovědná za návrh další nejvyšší světové budovy Jeddah Tower, která je nyní ve výstavbě v Saúdské Arábii, stejně jako budov Wuhan Greenland Center a Greenland Tower Chengdu, které jsou v současné době ve výstavbě v Číně.

Společnost AS+GG je díky svým rozsáhlým zkušenostem jedinečnou volbou pro výstavbu tak ikonické a pozoruhodné budovy, jako je Central Park Tower. Fasáda budovy se odlišuje od jejího okolí tím, že kombinuje prvky ze skla, saténově upravené nerezové oceli a prosvětlených vertikálních a horizontálních detailů, které zdůrazňují souhru struktury a světla. Ve výšce cca 100 metrů od ulice směřují konzoly věže na východ, čímž vytvářejí výhled na Central Park pro všechny severně orientované rezidence.

Nespornou předností bydlení v Central Park Tower jsou mimořádné výhledy a půdorysy. Velkolepé rezidenční a zábavné prostory jsou strategicky umístěny v rozích rezidencí, aby maximalizovaly vícenásobná panoramata a výhled na celé město. Konstrukční prvky jsou diskrétně umístěny mezi obytnými jednotkami, výsledkem jsou okna sahající od podlahy až ke stropu, neomezené výhledy a atraktivní rozvržení.

„Jednou z největších odpovědností architektury je pokračovat ve zdokonalování zážitků, a přesto vytvářet elegantní a úctyhodné struktury," řekl Gordon Gill ze společnosti Adrian Smith + Gordon Gill Architecture. „Budova Central Park Tower byla navržena tak, aby využila ducha skvělého města New Yorku a vytvořila adresu hodnou své lokalizace v části Billionaires Row a Central Parku."

Interiéry těchto velkolepých rezidencí jsou navrženy firmou Rottet Studio, která se podílela na dekoraci hotelu Surrey na Manhattanu, St. Regis v Aspenu, prezidentských bungalovů hotelu Beverly Hills a střediska River Oaks v Houstonu. Interiéry společnosti Rottet se vyznačují výjimečnou úrovní detailů a zahrnují jedinečné a zakázkové povrchové úpravy, které vytvářejí bezkonkurenční vnitřní prostředí. Počínaje od 32. podlaží má 179 ultra-luxusních dvou až osmiložnicových rezidencí plochu v rozmezí od 133 metrů čtverečních až do 1625 metrů čtverečních.

V nejvyšší obytné věži, která kdy byla postavena, bude umístěn Central Park Club, jeden z nejexkluzivnějších soukromých klubů na světě. Klub nabídne na ploše přibližně 4645 metrů čtverečních důkladně vyčleněné luxusní vybavení rozložené na třech podlažích, přičemž každá lokalita poskytuje jedinečný zážitek doplněný pětihvězdičkovými službami.

První podlaží klubu, které se nachází v 14. patře, bude mít společenský salonek s kulečníky, promítacími a funkčními místnostmi. Středem tohoto podlaží bude venkovní terasa o ploše 1400 čtverečních metrů s nádherným bazénem o délce 18,5 metrů, kabanami, barem, promítací stěnou, jídelním a nápojovým servisem a venkovním dětským hřištěm. Zdravotní a wellness centrum v 16. patře bude mít krytý bazén o délce přes 19 metrů, nejmodernější fitness centrum, basketbalové hřiště, předpisový squashový kurt, saunu, parní saunu a odpočinkové prostory. Vrchol klubu bude na 100. patře v nadmořské výšce cca 305 m. Plány tohoto pozoruhodného prostoru ještě nebyly představeny.

V přízemí budovy bude nový vlajkový obchod značky Nordstrom NYC o rozloze 30 000 čtverečních metrů, který představuje největší a nejlepší propagaci této značky. Po třicetiletém hledání optimálního místa si módní maloobchodní prodejce ze Seattlu vybral Central Park Tower jako místo pro svou největší jednotlivou investici ve více než 100leté historii.

Společnost Extell buduje Central Park Tower společně s SMI USA (SMI), americkou dceřinou společností Shanghai Municipal Investment, přední infrastrukturní investiční společností zodpovědnou za uznávanou Šanghajskou věž, druhou nejvyšší budovu na světě.

Společnost Extell Marketing Group se bude zabývat výhradně prodejem a marketingem budovy Central Park Tower s prvními uzavřenými dohodami naplánovanými na konec roku 2019. Pro více informací nebo dohodnutí soukromé schůzky v prodejní galerii volejte prosím na tel. číslo 212-957-5557 nebo navštivte webové stránky www.centralparktower.com.

O společnosti Extell

Extell Development Company je celostátně uznávaným developerem obytných, obchodních, maloobchodních, pohostinských a smíšených nemovitostí, které působí především na Manhattanu a dalších předních městech v celé zemi. Ve spolupráci se špičkovými architekty a odborníky na design společnost Extell buduje nemovitosti, které se vyznačují sofistikovaným designem, laděnými půdorysy a prvotřídním vybavením.

Mezi současně vyvíjené projekty patří největší kondominium v Dolním Manhattanu s názvem One Manhattan Square, které se nachází na okraji přístavu v New Yorku a nabízí ohromující výhled na vodu a město s vybavením na ploše překračující 9 300 metrů čtverečních; budova Brooklyn Point, která bude po svém dokončení nejvyšší budovou v Brooklynu; budova Kent na adrese 200 East 95th Street s interiéry ve stylu Art Deco, které odrážejí klasickou eleganci městské části Upper East Side; 1010 Park, zakázková sbírka 11 plnohodnotných a duplexních luxusních bytů; a budova 70 Charlton, první luxusní rezidenční komplex, který se nachází na Hudson Square, enklávě v západní části čtvrti SoHo. Společnost Extell také obnovila a restaurovala řadu klasických budov v památkových čtvrtích, včetně bývalého hotelu Stanhope na adrese 995 Fifth Avenue a památkové budovy Belnord na Upper West Side. Další informace o společnosti Extell naleznete na webu společnosti www.extell.com.

O společnosti Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Společnost Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS + GG) se věnuje návrhům vysoce výkonné, energeticky účinné a udržitelné architektury. Společnost AS+GG přistupuje ke každému projektu s vědomím, že architektura má jedinečnou sílu ovlivňovat občanský život. Firma se snaží vytvářet návrhy, které pomáhají společnosti, rozvíjejí moderní technologie, udržují životní prostředí a inspirují lidi kolem nás, aby zlepšili náš svět. Kromě několika kulturních a smíšených projektů ve Spojených státech společnost AS+GG v současné době navrhuje projekty pro Saúdskou Arábii, Dubaj, Čínu, Indii a Kanadu. Společnost byla založena v roce 2006 partnery Adrianem Smithem, Gordonem Gillem a Robertem Forestem. Pro více informací navštivte webové stránky smithgill.com.

O společnosti SMI

SMI USA, americká dceřiná společnost společnosti Shanghai Municipal Investment (také známá jako Shanghai Chengtou), je realitní investiční a řídicí firmou se sídlem v New Yorku. SMI USA je hrdá na svou integritu, profesionalitu a nejlepší aktiva ve své třídě. Společnost SMI bezchybně realizuje projekty od jejich počátku až po předání k užívání.

SMI USA je americkou pobočkou enormně vlivné mateřské společnosti, která je největším státním podnikem v Šanghaji. Společnost SMI má v současné době dvě dceřiné společnosti, které jsou veřejně kótované, stejně jako 11 soukromých přidružených společností a dceřiných společností. Mateřská společnost vzkvétá spolu s plánováním infrastruktury, investicemi, výstavbou a provozními agendami v Šanghaji.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/768349/Central_Park_Tower.jpg

Video - https://mma.prnewswire.com/media/768352/Extell_Development_Company_Central_Park_Tower.mp4

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/768355/Central_Park_Tower_Kitchen.jpg

KONTAKT: M18 PR, Anna LaPorte: 212-604-0318; anna@m18pr.com, Maggie Gage: 212-604-0318; maggie@m18pr.com

Klíčová slova USA-reality-stavby-trendy-Extell Development Company

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.