Společnost Trina Solar opět zlatá v prestižním hodnocení společenské odpovědnosti

Chang-čou (Čína) 13. října 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Trina Solar nedávno získala již druhým rokem v řadě zlatou medaili v hodnocení společenské odpovědnosti podniků CSR (Corporate Social Responsibility) prováděném nezávislou třetí stranou, organizací EcoVadis. Trina Solar se se svým celkovým počtem bodů umístila mezi 3 % nejlépe hodnocených společností v oblasti výroby elektronických součástek a desek.

Hodnocení organizace EcoVadis se zaměřuje na 21 kritérií rozdělených do 4 tematických skupin (životní prostředí, pracovní a lidská práva, etika, udržitelný nákup). Těchto 21 kritérií je založeno na mezinárodních standardech pro společenskou odpovědnost podniků, jako jsou zásady iniciativy OSN zvané Global Compact, úmluvy Mezinárodní organizace práce, standardy Globální iniciativy pro podávání zpráv (Global Reporting Initiative) atd. V letošním roce získala společnost Trina Solar celkem 65 bodů. V kategorii životního prostředí obdržela Trina Solar 70 bodů, čímž se zařadila mezi 6 % společností s nejvyšším počtem bodů v tomto průmyslovém odvětví; v kategorii pracovní a lidská práva získala 70 bodů, čímž se umístila v horních 5 %; a v kategorii udržitelného nákupu získala 60 bodů, což ji zařadilo mezi 7 % podniků s nejvyšším počtem bodů v daném odvětví.

Předseda představenstva a výkonný ředitel Jifan Gao k tomu uvedl, že zlatá medaile je ukázkou pokračujícího úsilí a úspěchů společnosti Trina Solar v prosazování trvale udržitelného rozvoje. Trina Solar není pouze nositelem zelené energie, ale i jejím provozovatelem. Aby se Trina Solar mohla stát celosvětovým lídrem v oblasti energie internetu věcí (IoT), bude i nadále jednat společensky odpovědně a naplňovat svoji misi poskytovat "solární energii pro všechny".

Společnost EcoVadis se sídlem v Paříži hodnotí politiky a činnosti globálních dodavatelů, jakož i jejich zveřejněné zprávy týkající se životního prostředí, práce a lidských práv, etiky a udržitelného nákupu. V současné době má EcoVadis 50 000 odběratelů, kteří jsou rozděleni do 150 zemí a 190 průmyslových odvětví. Více než 300 nadnárodních společností používá společnost EcoVadis k monitorování oblasti CSR u svých obchodních partnerů.

O společnosti Trina Solar Limited

Trina Solar je přední globální poskytovatel řešení pro solární energii. Společnost Trina Solar, která byla založena v roce 1997, vyvíjí proprietární inteligentní fotovoltaické systémy pro velké elektrárny, stejně jako komerční a bytová řešení, systémy pro ukládání energie a fotovoltaické moduly. Coby přední světový dodavatel integrovaných řešení solární energie se společnost Trina Solar ujala vedení v rozvoji značky v oblasti energie internetu věcí (IoT) a je odhodlána stát se světovým lídrem v tomto novém a vznikajícím sektoru. Další informace naleznete na webových stránkách www.trinasolar.com.

KONTAKT: Ching Wang, 86-021-6057-5302, qing.wang04@trinasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-solární-firmy-Trina Solar Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.