Společnost Lifescan oznámila na výročním zasedání EASD budoucí inovaci: Glukometr OneTouch Verio Reflect™ obsahující informační systém Blood Sugar Mentor™

Berlín 4. října 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Odborníci na cukrovku potvrzují důležitost domácího měření hladiny cukru v krvi (SMBG) a rozšířený potenciál pro zdravotnické odborníky a jejich pacienty žijící s diabetem

Společnost Lifescan, Inc., světový lídr v oblasti monitorování hladiny glukózy v krvi, představila na výročním zasedání Evropské asociace pro studium diabetu (EASD) 2018 v rámci sympozia o budoucnosti propojeného vlastního monitorování glukózy v krvi svou nejnovější inovaci, měřicí přístroj pro měření hladiny cukru v krvi OneTouch Verio Reflect™.

Systém OneTouch Verio Reflect™ obsahuje systém Blood Sugar Mentor™1, který je navržen tak, aby analyzoval vzory, informoval pacienty o trendech glykémie a poskytoval jim personalizované pokyny, které by mohly pomoci zjistit, kdy hladina cukru v krvi stoupá nad požadovaný rozsah nebo pod něj klesne. Obsahuje také dynamický indikátor ColorSure® (ColorSure® PLUS), který je rozšířením technologie ColorSure® značky OneTouch®. Technologie ColorSure® PLUS je navržena tak, aby pacientům pomohla pochopit, kdy se hladina glukózy blíží nejvyšším nebo nejnižším hodnotám. Měřicí přístroj OneTouch Verio Reflect™ nabídne také funkce inspirované uživateli v mobilní aplikaci OneTouch Reveal®, která je nadále jednou ze světově nejvíce stahovaných aplikací pro cukrovku2.

"Systém OneTouch Verio Reflect™ poskytuje personalizované vedení a podporu v reálném čase na základě obsahu glukózy v krvi pacientů. Nový systém může být s časem přizpůsoben individuálním pacientům a jejich potřebám," říká David DeJonghe, ředitel pro strategii portfolia společnosti Lifescan, Inc., který během sympozia oznámil plány spojené s novým produktem. "Společnost Lifescan má v oblasti monitorování hladiny glukózy v krvi bohatou historii inovací. Nadále budeme pro pacienty inovovat a urychlovat pokrok v řešeních, jako je OneTouch Verio Reflect™ a naše aplikace pro správu diabetu, OneTouch Reveal®."

Nový systém je vyvrcholením sympozia sponzorovaného společností Lifescan, kde špičkoví mezinárodní odborníci v oblasti léčby diabetu potvrdili trvající důležitost vlastního sledování hladiny glukózy v krvi (SMBG) a možnosti propojených systémů SMBG, které využívají inteligentní telefony jako zprostředkovatele, a zdůraznili stále nesplněnou potřebu důsledné podpory pacienta a interakce.

"Mnoho lidí, kteří žijí s diabetem 2. typu, opravdu nechtějí zviditelňovat své onemocnění, spíše upřednostňují diskrétnost a možnost volby, proto by neustálé nošení zařízení nebylo jejich preferovaným řešením. Měřicí přístroje hladiny glukózy v krvi zůstávají nejpřesnějším prostředkem testování s nejnižšími náklady," říká Katharine Barnard, Ph.D., hostující profesorka zdravotnické psychologie na Bournemouth University a University of Southampton a diplomovaná zdravotní psycholožka, která se ve Spojeném království specializuje na psychosociální dopady a zvládání diabetu. "Vývoj nástrojů SMBG příští generace minimalizuje dobu, po kterou lidé musí myslet na své úkoly spojené s cukrovkou, a zároveň pomáhá při jejich vlastní organizaci léčby se sníženou zátěží. To bude skutečná výhra."

Sympozium, kterému předsedal MUDr. Steven Edelman, klinický profesor medicíny v Centru pro metabolický výzkum a zakladatel organizace Taking Control of Your Diabetes (TCOYD), neziskové organizace pro vzdělávání v oblasti diabetu, také oznámilo dokončení konsenzuálního prohlášení nazvaného "Překlenutí do budoucnosti: SMBG není mrtvé, je podhodnocené." Toto prohlášení je závěrem několika loňských zasedání na téma trvalého významu SMBG a příležitostí pro rozšířený potenciál, kterých se účastnily různé přední osobnosti v oblasti diabetu a zainteresované subjekty. Autoři mají v úmyslu koncem tohoto roku vydat toto prohlášení v odborném časopise.

Měřicí přístroj OneTouch Verio Reflect™ čeká na certifikaci CE s komerčním uvedením do provozu ve Francii, očekávaném ve 4. čtvrtletí roku 2018. Ostatní trhy zemí EMEA budou následovat v roce 2019. Produkt byl rovněž předložen ke schválení 510(k) americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a úřadu Health Canada pro licenci na zdravotnická zařízení. Kromě toho přístroj OneTouch Ultra Plus Reflect™ - měřič krevního glukózy se stejnými vlastnostmi, jako je měřicí přístroj OneTouch Verio Reflect™, který využívá testovací proužky OneTouch Ultra Plus® namísto testovacích proužků OneTouch Verio® - čeká také na certifikaci CE s komerčním uvedením do provozu v Německu a Belgii očekávaném ve 4. čtvrtletí roku 2018 a následně dalšími trhy zemí EMEA v roce 2019.

Mobilní aplikace OneTouch Reveal® je k dispozici pro bezplatné stažení na zařízeních Apple® v obchodě App Store® a zařízeních Android™ v distribuční službě Google Play™ ve 20 zemích světa, včetně Argentiny, Alžírska, Rakouska, Belgie, Brazílie, Kanady, Kolumbie, Chile, Francie, Německa, Indie, Itálie, Irska, Mexika, Portugalska, Kataru, Španělska, Spojených arabských emirátů, Spojeného království a Spojených států.

O společnosti Lifescan, Inc.

Společnost Lifescan, Inc. je světovým lídrem v oblasti monitorování hladiny glukózy v krvi - více než 20 milionů lidí z celého světa závisí na produktech značky OneTouch®, které jim pomáhají zvládnout cukrovku. Platforma OneTouch Verio® prokázala sedm let ověřené přesnosti ve více než 70 000 místech klinických testů3. V USA je společnost Lifescan, Inc. vedoucí společností v oblasti sledování hladiny glukózy v krvi a výrobky značky OneTouch® jsou doporučovány větším počtem endokrinologů, lékařů primární péče a lékárníků než kterákoli jiná značka. Nový systém OneTouch Verio Reflect® a měřicí přístroj OneTouch Verio Flex® jsou vybaveny technologií ColorSure®, která okamžitě indikuje, kdy jsou výsledky glykémie pacientů v rozsahu nebo mimo rozsah, a vestavěná technologie Bluetooth® Smart Technology umožňuje bezdrátové připojení obou měřicích přístrojů a jejich bezproblémovou synchronizaci s mobilní aplikací OneTouch Reveal®, která je nadále jednou z deseti nejčastěji stahovaných aplikací pro správu diabetu na světě. Jak systém OneTouch Verio® Reflect, tak i přístroj OneTouch Verio Flex® spolupracují s mobilní aplikací OneTouch Reveal®, která pomáhá lidem s diabetem a jejich zdravotnickým týmům využívat sílu informací a učinit krok vpřed v oblasti kontroly jejich diabetu. Pro více informací navštivte webové stránky: www.OneTouch.com.

1 Blood Sugar MentorTM poskytuje zprávy o vzorcích, mentorské zprávy nebo ocenění, které se mohou objevit s výsledky hladiny glukózy v krvi

2 R2G Data, srpen 2018

3 Setford a další, Seven-year surveillance of the clinical performance of a blood glucose test strip produkt (Sedmiletý dohled nad klinickou výkonností produktu pro testování krevní glukózy). Journal of Diabetes Science and Technology (2017) 1-85

4 R2G Data, srpen 2018

i Značka a loga Bluetooth® jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Bluetooth SIG, Inc. a jakékoli užívání těchto značek společností Lifescan Scotland Ltd. je podmíněno licencí. Jiné ochranné známky a obchodní názvy jsou ochranné známky příslušných vlastníků .

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/748307/Lifescan_Inc___OneTouch_Verio_Reflect.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/749088/Lifescan_Logo.jpg

KONTAKT: Bridget Kimmel, (215) 688-6033, BKimmel@its.jnj.com; Bridget Doherty, (610) 428-0038, BDohert3@its.jnj.com

Klíčová slova Německo-zdraví-cukrovka-firmy-Lifescan, Inc.

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.