Dovětek k prodeji Domu odborových svazů

Praha 1. října 2018 (PROTEXT)

V médiích se v uplynulých týdnech přetřásala informace, že koupelnářská skupina Siko přeplatila při nákupu Domu odborových svazů (DOS) M&M Reality Holding. Přesto, že vedení holdingu nemá ve zvyku dělat vědu z prohry v řádném výběrovém řízení, pociťuje tentokrát za užitečné shrnout fakta týkající se tohoto tendru. Níže naleznete vyjádření, jehož účelem je uvést na pravou míru některé skutečnosti.

Když jsme se počátkem března dozvěděli, že Majetková, správní a delimitační unie odborových svazů (MSDUOS) vyhlásila veřejnou soutěž na prodej Domu odborových svazů (DOS) na náměstí W. Churchilla na pražském Žižkově, rozhodli jsme se jako M&M Reality Holding tendru zúčastnit. Učinili jsme tak i při vědomí, že cena objektu požadovaná odboráři se jistě vyšplhá k jedné miliardě korun a že jde o památkově chráněnou funkcionalistickou stavbu, což budoucímu majiteli zkomplikuje rekonstrukci.

V prvním kole veřejné soutěže jsme nabídli částku 900 milionů korun. Společně s námi se tohoto kola zúčastnily také Pražská správa nemovitostí Václava Skaly, německý investiční fond a koupelnářská skupina Siko Vítězslava Valy. Dle informací, které dnes máme k dispozici, nabídl v prvním kole nejvyšší částku německý investiční fond, a to 1,1 miliardy korun.

Nebylo by co řešit, vyšší nabídka vyhrává, to je byznys. Už jsme chtěli vítězi blahopřát. Nicméně se záhy konalo kolo druhé. MSDUOS jej vyhlásila kvůli úpravám podmínek tendru. Skvělé, říkali jsme si, máme ještě druhou šanci, jak investovat miliardu. V tomto druhém kole, do kterého už německý investiční fond nebyl vůbec pozván, jsme nabídli částku 975 milionů korun a opět čekali, kdo zvítězí.

Jaké bylo naše překvapení, když MSDUOS vytvořila ještě jakési "třetí kolo" veřejné soutěže, ale v něm už oslovila jen skupinu Siko, která nás pak dle našich informací měla přeplatit o "pouhých" 5 milionů! Proti tomuto jednání jsme se několikrát písemně ohradili a hlavně nabídli další podstatné navýšení naší nabídky. Naše výhrady i nabídka zůstaly bez odpovědi. Následně MSDUOS rychle uzavřela smlouvu se společností Siko. Což potvrdila také média, která uváděla, že "nový majitel na poslední chvíli přeplatil realitní společnost M&M Reality".

Poté nám byla vrácena kauce ve výši 25 milionů (ale přišli jsme samozřejmě o nevratný poplatek 100 tisíc korun za účast ve veřejné soutěži). Na naši žádost o schůzku a vysvětlení postupu přišla zamítavá odpověď.

Shrnuto, M&M Reality Holding byl připraven v posledním (tajném a nečekaně vyhlášeném) kole výběrového řízení výrazně navýšit svou nabídku. Nedostal však k tomu z nám neznámých důvodů příležitost.

Společnost M&M Reality holding se zabývá zprostředkováním prodeje nemovitostí, pronájmem objektů a jejich správou a poskytuje i široké právní a finanční poradenství v oblasti realit. Dále zprostředkovává hypoteční úvěry, všechny typy pojištění a dodávky elektrické energie a plynu. Nakupuje investiční nemovitosti, zabývá se rekonstrukcemi a má svou silnou developerskou divizi, která se orientuje na výstavbu bytů v celé České republice.

Firma je lídrem na trhu, má více než 185 stabilních poboček po celé České republice (v současné době vzniká dalších 85 poboček ve spolupráci) a přes 2 500 aktivních makléřů, kteří procházejí náročným a vysoce propracovaným firemním školícím programem.

Spotřebitelé označili společnost M&M Reality nejdůvěryhodnější realitní kanceláří v Česku. Stalo se tak v rámci ankety o nejdůvěryhodnější značky na trhu pořádané agenturou ATOZ Marketing Services ve spolupráci s agenturou STEM/MARK .

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová

PR manažerka pro komunikaci s médii,

GSM: +420 739 523 465

e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Klíčová slova ČR-reality-odbory-firmy-M&M reality holding

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.