Podzimní TRADE NEWS je česko-slovenské * Stejně jako MSV 2018

Praha 1. října 2018 (PROTEXT)

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je v roce stého výročí vzniku Československa oslavou česko-slovenského průmyslu. Proto je i aktuální vydání TRADE NEWS česko-slovenské a ke Slovensku si přibralo také další země V4.

"Pořád se vzájemně potřebujeme," konstatuje na adresu česko-slovenských vztahů známá slovenská ekonomka a bývalá viceprezidentka Evropské banky pro obnovu a rozvoj Brigita Schmögnerová v exkluzivním rozhovoru. "Rozdělení federace naše vztahy redukovalo. Oboustranné ztráty trhů jsme se snažili nahradit třetími zeměmi. Snahou obou našich států by mělo být udržovat jakousi rovnováhu ve vzájemných stejně jako v mezinárodních obchodních vztazích," dodává.

A jaká je podnikatelská praxe? Na to jsme se zeptali v několika firmách, které jsou na Slovensku lídry ve svém oboru. "Na začátku bylo lepší spíš nemluvit o tom, že jsme česká firma se sídlem ve Slavkově u Brna. A pochlubit se projekty, které se povedly v Česku, bylo spíš kontraproduktivní. Dnes je to právě naopak. Silná česká značka a zázemí výrobní a stavební firmy nám často otevírají dveře. A jsem rád, že se vztahy z tohoto pohledu stabilizovaly i pro slovenské firmy u nás," hodnotí téměř čtvrtstoletí podnikání na Slovensku jednatel LIKO-S SR Roman Macko.

O své zkušenosti nejen z exportu se s vámi podělí například také generální ředitel Wikov MGI Zbyněk Berger, obchodní ředitel společnosti Komfi Jan Slovák, marketingový specialista brněnské společnosti TDZ Turn Lukáš Nezdařil či majitel otrokovické společnosti Avex Steel Products Jiří Gistr. Nejen prostřednictvím naší ekonomické diplomacie vám přineseme exkluzivní informace o Slovensku, Polsku a Maďarsku.

Čtvrté letošní vydání magazínu vychází zvýšeným tištěným nákladem 9000 kusů na 104 stranách. Jako vždy v něm najdete rozhovory, články, analýzy, inspirativní příběhy úspěšných českých firem, původní infografiky a další zajímavé novinky ze světového i domácího byznysu. Dvouměsíčník TRADE NEWS vydává již sedmým rokem agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

TRADE NEWS je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, agenturami CzechTrade a CzechInvest a ostatními institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například EGAP, ČEB, ČMZRB, ICC ČR aj.

Více informací také na: www.itradenews.cz a www.tradenews.cz.

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

Redakční servis: +420 602 313 176

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

www.techedu.cz

www.age-management.cz

www.srdceslaskou.cz

www.facebook.com/srdceslaskou

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-Slovensko-hospodářství-média-trh-průmysl-firmy-Trade News-Antecom

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.