Risen Energy urychluje tempo zahraniční expanze podpisem první smlouvy o nákupu elektrické energie ve Vietnamu

Ning-po 27. září 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Risen Energy, čínský výrobce fotovoltaických modulů, nedávno oznámila podpis smlouvy o nákupu elektrické energie (PPA) na 61 MW v provincii Ninh Thuan s vietnamskou společností Tasco. Jedná se o první fotovoltaickou elektrárnu společnosti Risen Energy ve Vietnamu a jeden z prvních projektů PPA v zemi. Tento projekt bude představovat důležitý referenční bod pro další expanzi společnosti ve Vietnamu. Zahájení výstavby zařízení se očekává v polovině nebo na konci září, přičemž slavnostního „prvního kopnutí do země" se zúčastní přední političtí představitelé provincie Ninh Thuan a vrcholní manažeři ze společnosti Risen Energy, včetně jejího prezidenta Hong Wanga.

S hospodářskými reformami v plném proudu zaznamenala země během posledních let průměrný nárůst poptávky po energii o 17 %. V současné době se země spoléhá především na vodní a tepelné elektrárny. Má však obrovský potenciál pro využití solární energie, jelikož průměrné denní záření je 5 kWh na metr čtverečný, díky čemuž představuje Vietnam velmi atraktivní trh pro výrobu fotovoltaické energie. Vietnamská vláda navíc rozvoj fotovoltaiky výrazně podporuje. Podle národního plánu výroby elektrické energie, který vláda zavedla v roce 2016, se očekává dosažení instalované kapacity 850 MW do roku 2020, 4 000 MW do roku 2025 a 12 000 MW do roku 2030.

Risen Energy má v plánu naplno využít příležitostí, které se v zemi naskýtají v souvislosti s nově vznikajícím fotovoltaickým trhem a urychlit své plány na expanzi. Risen Energy již ve Vietnamu založila dceřinou společnost, agresivně investuje do zakládání elektráren po celé zemi v místech s výhodnými geofyzikálními podmínkami a temním společnostem nabízí příležitost podílet se na projektech EPC (tj. inženýrská činnost, nákup a konstrukce).

Společnost Risen Energy uvedla, že zařízení v provincii Ninh Thuan bude vybaveno vysoce účinnými polykrystalickými moduly s výkonem 330 W, jelikož jsou nejvhodnější pro místní klimatické podmínky a konstrukční potřeby. Výstavba a provoz tohoto projektu tak bude stát na pevných základech. Napojení projektu k síti se plánuje v roce 2019.

Společnost Risen Energy dodává: "Jedná se o první projekt Risen Energy ve Vietnamu a zároveň i o jeden z prvních projektů PPA v zemi. Zapojením do tohoto projektu umožníme trhu plně porozumět našim hlavním výhodám, včetně technologií a zkušeností v oblasti EPC. Vietnam pro nás představuje důležitý nově se rozvíjející trh. Účastí na výstavbě získáme cenné zkušenosti s plánováním a realizací projektů ve Vietnamu, čímž získáme vývojový model, který nám může sloužit jako referenční bod do budoucnosti. Vysoce účinný model provozu a řízení naší společnosti a špičková kvalita elektrárny zvýší míru důvěry místních firem ve značku Risen Energy a kvalitu, kterou zosobňuje, a tím před námi otevře nové možnosti další vzájemné spolupráce".

KONTAKT: Tina Feng, +86-13736192549, tina@risenenergy.com

Klíčová slova Čína-energie-Risen Energy

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.