Trina Solar: nejlépe financovatelný dodavatel modulů třetím rokem za sebou

Čchang-čou (Čína) 14. září 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Zpráva agentury Bloomberg potvrzuje plnou financovatelnost podle 100 % odborníků v oboru

Společnost Trina Solar Limited („Trina Solar" nebo „Společnost"), přední poskytovatel komplexních řešení pro solární energii, získal nejvyšší hodnocení v nejnovější výroční zprávě o financovatelnosti modulů, publikované agenturou Bloomberg NEF (BNEF). S touto poslední zprávou je nyní společnost Trina Solar jediným výrobcem modulů, který byl podle 100 % odborníků z oboru, kteří se na průzkumu BNFE podíleli, oceněn jako plně financovatelný třikrát za sebou.

Při posuzování financovatelnosti výrobců fotovoltaických modulů se banky zaměřují na finanční zdraví společnosti; úspěšnost jeho modulů v terénu; a záruky výrobce podle účastníků průzkumu. V rámci tohoto průzkumu agentura Bloomberg NEF oslovila banky, fondy, společnosti inženýrství a výstavby (EPC), nezávislé dodavatele energie (IPP) a technické poradce na celém světě. Tito odborníci globálně představují instalovanou solární kapacitu 29 GW. Agentura BNEF také provedla řadu hloubkových rozhovorů s inspektory kvality a technickými poradci, které doplňují průzkum.

Rongfang Yin, výkonný viceprezident společnosti Trina Solar, uvedl: „Jsme velmi hrdí na skvělý výsledek, kterého společnost Trina Solar v této renomované zprávě opět dosáhla. Skutečnost, že třetí rok po sobě udržujeme nejlepší místo, není náhodná, ale odráží solidní finanční situaci a dodržování kvality, které oceňují banky i investoři na celém světě, kteří se hluboce podílejí na financování projektů." Pan Yin dodal: „Toto nestranné rozlišování může poskytnout dodatečné ujištění společnostem, které hledají spolehlivého dlouhodobého partnera ve stávající situaci v odvětví, které je charakterizováno nejistotami a kde slabší hráči opouštějí trh."

Nejnovější zpráva agentury BNEF uvádí také tabulku bodování spolehlivosti solárních modulů, kterou publikovala společnost DNV GL, kde společnost Trina Solar figurovala mezi světovými výrobci modulů jako „nejlepší výrobce" již počtvrté od roku 2014. Tato bodovací tabulka je nejkomplexnějším srovnáním výsledků testů spolehlivosti solárních modulů, které jsou dnes na trhu veřejně dostupné. Podle DNV GL zúčastnění výrobci usilují o ujištění třetích stran s ohledem na jejich zaměření na vysokou kvalitu.

O společnosti Trina Solar

Trina Solar je přední globální poskytovatel řešení pro solární energii. Společnost Trina Solar, která byla založena v roce 1997, vyvíjí patentované inteligentní fotovoltaické systémy pro velké elektrárny, stejně jako komerční a bytová řešení, systémy pro ukládání energie a fotovoltaické moduly. Jako přední světový dodavatel integrovaných řešení solární energie se společnost Trina Solar ujala vedení v rozvoji značky v oblasti energie IoT (internetu věcí) a je odhodlána stát se světovým lídrem v tomto novém a vznikajícím sektoru. Pro více informací navštivte webové stránky www.trinasolar.com.

KONTAKT: Ching Wang, +86-021-6057-5302, qing.wang04@trinasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-Trina Solar Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.