Výstava Hodiny a Klenoty: svět krásy, šarmu a luxusu

Praha 11. září 2018 (PROTEXT)

Krása, elegance, ladnost, i tak by se dalo jednoduše shrnout šperkařské a hodinářské umění. A právě jedinečná mistrovská práce z této oblasti bude široké i odborné veřejnosti představena 13. až 15. září 2018 na pražském Výstavišti v Holešovicích. V tomto termínu se bude konat kontraktační a prodejní výstava HODINY A KLENOTY s bohatým doprovodným programem.

Unikátní šperky a hodinky budou k vidění na již 27. mezinárodní výstavě HODINY A KLENOTY, která nabídne přehlídku toho nejlepšího, co firmy z oboru hodinek, hodin, klenotů, autorských šperků, bižuterie, minerálů a dalších souvisejících produktů na trhu nabízejí. Těšit se můžete na prezentace renomovaných domácích i zahraničních značek a bohatý doprovodný program během všech tří výstavních dní. V sobotu bude souběžně na pražském Výstavišti v Holešovicích probíhat akce Jarmark OnaDnes.cz.

Doprovodný program během výstavy HODINY A KLENOTY bude bohatý a rozmanitý. Návštěvníci mohou například využít služeb hodináře, který jim zdarma provede tlakovou zkoušku vodotěsnosti hodinkového pouzdra či změří baterii. Puncovní úřad nabízí možnost nechat si na počkání určit obsah drahých kovů ve špercích za použití jak klasických metod, tak i s využitím nejmodernějších měřících metod. Nebude chybět kvalitní hodnocení diamantů podle mezinárodních standardů, určování drahokamů volných i ve šperku či odhad velkoobchodní či maloobchodní ceny kamene nebo šperku.

Milovníci módy by si neměli nechat ujít zajímavé módní přehlídky. Rok 2018 je ve znamení výročí vzniku Československa, a tak i módní přehlídka dostala název 100 let inspirace. Ve třech tématech "Noblesa let třicátých", "Volnost šedesátek" a "Nové tisíciletí" představí svoji kreativitu 18 týmů bižuterních a šperkařských firem, módních salonů a odborných škol.

Svaz výrobců skla a bižuterie nabízí možnost vyrobit si vlastní šperk s pomocí designéra za režijní cenu materiálu.

Součástí doprovodného programu je soutěž ŠPERK ROKU 2018 - CZECH OPEN. Designéři se utkají ve čtyřech kategoriích - studentský šperk, studentský umělecký šperk, umělecký šperk a komerční šperk. O atraktivní a kreativní exponáty zde rozhodně nebude nouze.

Pro návštěvníky jsou připraveny přednášky na velmi zajímavá témata, například o právě dokončené opravě Staroměstského orloje pohovoří restaurátor věžních hodin a současný pražský orlojník Petr Skála, který spolu s dalšími spolupracovníky tuto opravu provedl. Návštěvníci budou mít příležitost nahlédnout do jeho restaurátorské dílny a dozvědět se o restaurátorských pracích z první ruky. Ing. Ladislav Klaboch, překladatel druhého opraveného a doplněného českého vydání knihy DIAMANTY - Příručka hodnocení diamantů, vás ve své prezentaci "Jak (ne)nakupovat diamanty" seznámí se základními vlastnostmi diamantu a poradí, jak (ne)postupovat při jejich nákupu. Unikátem výstavy HODINY A KLENOTY je prezentace věžních hodin zapůjčených z Hodinária.

SOUTĚŽ O LUXUSNÍ HODINKY- organizátoři připravili pro návštěvníky výstavy HODINY A KLENOTY soutěž o luxusní hodinky v celkové hodnotě 60 000 Kč. Losování proběhne každý den v 15 hodin a soutěžit se bude například o dámské hodinky SPHERE 40 Q či o dámské hodinky navržené módní návrhářkou Beatou Rajskou, PRIM BEATA 36 Q. Více podrobností najdete na www.hodinyaklenoty.cz.

Výstava HODINY A KLENOTY představí široké spektrum značek zvučných jmen. Z hodinářů zvou do svých expozic například společnosti PROKOP & BROŽ (PROKOP & BROŽ), ELTON hodinářská, a.s. (PRIM MANUFACTURE 1949), Herisson - Margita Ježková (Epos, Davosa, Xemex, Delma, Delbana, Jowissa, Herisson), CLASSIC TIME, spol. s r.o. (L.Kendall, Rotobox, Tacs, Rios, Vespa), H. Schediwy&syn (Armin Strom, Lehmann, M.A.T., Vulcain), OLYMPIA, spol. s r.o. (OLYMPIA, Kienzle, Vaerst, Speedo, Dunlop, Cactus), DIAX, s.r.o. (RHYTHM, Thomas Earnshaw, AVI-8, Swiss Eagle, Q+Q, Armand Nicolet, FLUCO, Atlanta, FILA, Hermle, Waidzeit), 4PM, s.r.o./Michal Tvrdík (Kronaby, Lars Larsen, Jacob Jensen, Danish Design, Václav Hejral - MAVEX, Axcent of Scandinavia, Royal London) a další.

Ze šperkařů své kolekce a novinky představí tradiční vystavovatelé - například Granát, d.u.v. Turnov, STARLIT s. r. o., PALMYRA spol. s r.o., rodinná společnost OROGEM - THE SHAMROCK BVBA, Grenick Diamonds BVBA (Antwerpen), CARLO ROMANI s.r.o., ZODIAX a.s., Jubilex, výrobce stříbrných šperků s jantarovými a dalšími kameny či CENTRUM ZLATNÍKŮ PRAHA sdružující firmy tvořící ucelený kruh služeb a produktů pro výrobu a prodej šperků na jednom místě.

V Pravém křídle nebudou chybět ani vystavovatelé nabízející stroje a zařízení pro zlatnickou výrobu (Advantage-fl.cz s.r.o., AUREN CZ spol. s r.o.), nebo firmy nabízející obaly, dekorační prvky, pouzdra a krabičky (Jan Kos, WHD spol. s r.o.) atd.

Premiérově své unikátní šperky předvede firma 7th ROSE s. r. o. Ze Slovenska své šperky přiveze firma All4silver SK s.r.o. online velkoobchod stříbrných šperků Ag925 a šperků z chirurgické oceli.

Na již tradičním místě se představí Družstvo Granát, Turnov pracující více jak 60 let s výjimečným drahokamem; s citem a precizností vytvářejí zkušení zlatníci originální šperky, které jsou žádané a oblíbené pro svoji užitnou a uměleckou hodnotu a mohou být i možnou investiční příležitostí.

Během výstavy nabídne jablonecká společnost Evolution Group CZ, s.r.o., jeden z největších výrobců stříbrných šperků s krystaly SWAROVSKI(R), návštěvníkům svoji poslední kolekci a také klasické modely stříbrných šperků, které byly vyrobeny podle návrhů vlastních designérů; veškeré používané materiály jsou 100% české a dekorované z kamenů Swarovski.

Česká výroba, kvalita zpracování, vytříbený design a především spolehlivost - to jsou hodnoty, které společnost ZODIAX a.s. přináší svým zákazníkům v ČR, SR i zahraničí již mnoho let; za tuto dobu si firma vytvořila velmi solidní renomé s portfoliem dětských zlatých a stříbrných šperků značky CUTIE Kids Jewellery a zlatých šperků pro dospělé pod značkami Danfil a Filip Horák.

Vydejte se s námi do světa křehké krásy a přijďte obdivovat dokonalé hodinářské a šperkařské řemeslo. Těšíme se na Vás!

Více informací na http://www.hodinyaklenoty.cz.

Organizátor akce: INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba: 13. září12:00 - 19:00 hod.

14. září10:00 - 18:00 hod.

15. září10:00 - 18:00 hod.

Vstupné: 100 Kč, děti do 10 let a držitelé průkazu ZTP/P včetně doprovodu ZDARMA

Kontakt:

Daniela Vocetková

e-mail: d.vocetkova@incheba.cz

Klíčová slova ČR-trendy-trh-Hodiny a klenoty-firmy-Incheba

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.