Společnost JA Solar získala v Japonsku patent na technologii oboustranných modulů PERC

Peking 7. září 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost JA Solar Holdings Co., Ltd., přední světový výrobce vysoce výkonných fotovoltaických produktů, oznámila, že její patentová přihláška na ochranu intelektuálního vlastnictví technologie oboustranných článků a modulů PERC buněk a modulových technologií byla schválena Japonským patentovým úřadem.

Společnost JA Solar je od svého založení plně odhodlána inovovat a rozvíjet fotovoltaické technologie tím, že věnuje obrovské zdroje na své úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a udržuje své přední technologické postavení ve fotovoltaickém průmyslu na světě. Společnost JA Solar podala na počátku roku 2013 zveřejnění vynálezu „Solárních článků s oboustrannou absorpcí světla s lokalizovanou AI-BSF a způsobu jejich výroby" u Čínského národního úřadu práv duševního vlastnictví a patent byl následně udělen v březnu roku 2016. Oboustranná technologie PERC využívá zadní stranu PERC článků pro příjem rozptýleného a odraženého světla od země, což vede k vyššímu objemu vyrobené energie na jeden modul. Tento patent dostává společnost JA Solar do jedinečné pozice k držení základního práva duševního vlastnictví spojeného s oboustrannými články a moduly PERC. Nejnovější schválení této patentové přihlášky Japonským patentovým úřadem je projevem technologické inovace společnosti JA Solar a právním uznáním a ochranou jejích práv duševního vlastnictví v Japonsku.

Společnost JA Solar začala hromadně vyrábět oboustranné moduly PERC s dvojitým sklem od prvního čtvrtletí roku 2017. Oboustrannost takových modulů schopných pohlcovat světlo z obou stran ve spojení s vysokou odolností proti opotřebení, oděru a korozi a téměř nulovou propustností vody předurčuje tyto vysoce kvalitní oboustranné PERC moduly obzvláště k využití v pobřežních oblastech a klimaticky náročném prostředí a poskytuje dlouhodobou stabilitu výroby solární energie, zejména pro fotovoltaické systémy. Technologie oboustranných modulů PERC je v současné době považována za jedno z nejpokročilejších a nejvýhodnějších technických řešení pro snížení nákladů na výrobu solární energie (LCOE).

Dr. Wei Shan, hlavní technický ředitel společnosti JA Solar, uvedl: „Společnost JA Solar se vždy zaměřuje na výzkum a vývoj, jakož i na nákladově efektivní výrobu vysoce účinných fotovoltaických produktů. Naše přední technologie výroby solárních článků a modulů zaručuje kvalitu našich výrobků a jejich výkon, což vede k tomu, že naše dodávky na japonský trh jsou daleko před konkurencí, jelikož společnost JA Solar byla v první polovině roku 2018 nejlepším dodavatelem modulů v Japonsku. Věříme, že naše oboustranná technologie PERC patentovaná v Japonsku dále posílí pozici společnosti JA Solar a rozšíří náš podíl na trhu v regionu, abychom mohli našim zákazníkům poskytovat vysoce kvalitní produkty."

Pro další informace kontaktujte:

Xiaorui Sun

+86-10-6361-1888 x1698

bj.sunxr@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-JA Solar Holdings

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.