Auto „na operák“ už pořídíte za tři tisíce. Zájem rodin dotahuje firmy

Praha 5. září 2018 (PROTEXT)

Zatímco ještě nedávno měly zájem o vůz na operativní leasing takřka výhradně firmy, nyní už je dotahuje i poptávka českých domácností. V průměru lidé za auto platí 6 500 korun měsíčně, novým vozem však lze jezdit i za polovinu této částky.

Největší agregátor nabídek operativního leasingu driveto.cz sestavil žebříček nejžádanějších aut. Zájemci o operativní leasing nejčastěji poptávají domácí značku Škoda, kterou následuje německý Volkswagen. Prodávají se hlavně rodinná auta, SUV a crossovery. Nejčastěji poptávaná délka pronájmu vozu je 36 měsíců (51 %), na druhém místě je pronájem na 24 měsíců (15 %). Zhruba polovina všech poptaných aut je s ročním nájezdem 20 000 kilometrů, druhým nejčastějším nájezdem je pak 10 000 kilometrů za rok.

Top10 nejžádanějších modelů na operativní leasing (data za 1. pololetí 2018)

1.Hyundai i30

2.Volkswagen Golf

3.Škoda Fabia

4.Volkswagen Passat

5.Nissan Qashqai

6.Škoda Rapid

7.Škoda Octavia

8.Škoda Kodiaq

9.Volkswagen Tiguan

10.Škoda Superb

V době velmi dlouhých čekacích lhůt na nová auta, které přesahují i šest měsíců, je zároveň patrný velký zájem o ihned dostupné vozy. "Jednoznačně platí, že lidé při poptávání vozu na operativní leasing upřednostňují skladové vozy před vozy do výroby. Rozdíl v ceně bývá jen ve stovkách korun měsíčně a auto dostanou mnohem dříve. Hlavním důvodem zájmu o operativní leasing je vedle ceny především jednoduchost a bezstarostnost služby a s tím se dlouhé čekání na vůz příliš neslučuje," konstatuje ředitel společnosti František Peterka.

Mezi zákazníky stále mírně převládají firmy, soukromé osoby je však rychle dohánějí. Zájem mají hlavně o levnější modely, průměrná cena měsíční splátky je okolo 6 500 korun. Úplně nejlevnějším vozem v nabídce driveto.cz je aktuálně Škoda Citigo s cenou 2 891 Kč bez DPH (3 498 Kč včetně DPH). Nejprodávanější Hyundai i30 pak lze včetně daně pořídit již kolem 4 500 Kč, a to bez akontace. Jedním z výrazných trendů je také narůstající zájem o operativní leasing včetně služeb v podobě servisu a přezouvání zimních pneumatik.

O společnosti Driveto.cz

Driveto.cz je největší český agregátor prověřených nabídek operativních leasingů od spolehlivých dodavatelů. Je součástí skupiny Miton, do níž patří také služby Rohlik.cz a Twisto, e-shop Bonami a srovnávač nabídek Glami. V minulosti Miton pomohl vybudovat také služby Heureka, DámeJídlo, Slevomat či Chytrý Honza. Driveto.cz je na trhu od roku 2017.

Kontakt pro média

Zuzana Procházková

mobil: +420 774 949 759

e-mail: zuzana.prochazkova@driveto.cz

Klíčová slova ČR-automoto-trh-internet-finance-firmy-Driveto.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.