První certifikovaný cyklozaměstnavatel podle evropského standardu v Česku je z Brna

Praha 30. srpna 2018 (PROTEXT)

Thermo Fisher Scientific je prvním certifikovaným cyklozaměstnavatelem

Thermo Fisher Scientific je prvním certifikovaným cyklozaměstnavatelem

Evropský standard „Cycle Friendly Employer Certification“ se pomalu usazuje i v České republice. Adaptaci připravila Nadace Partnerství, která zároveň spolupořádá každoroční výzvu Do práce na kole. První firmou, která certifikát získala, je brněnské centrum Thermo Fisher Scientific.

Největší výrobce vědeckých přístrojů, zejm. elektronových mikroskopů, tak prošel hodnocením téměř pěti desítek kritérií, která jsou rozdělena do šesti tematických oblastí. „Za každé splněné kritérium firma získává body a podle celkového počtu bodů dosahuje bronzové, stříbrné, nebo zlaté certifikace,“ vysvětluje koordinátor Michal Šindelář.

Thermo Fisher Scientific dosáhl rovnou na zlatou úroveň, která je platná 3 roky. Na vavřínech společnost ale určitě neusíná: „Certifikace nám přinesla další zajímavé podněty. Plánujeme umístit stojany na kola určené návštěvám, podpoříme další cyklopřednášky, pořídili jsme servisní sady na kola, kterými doplníme současné zařízení pro dofouknutí kol,“ poodkrývá budoucí plány HR manažerka společnosti Renáta Millerová. Thermo Fisher Scientific tak přispěje do inspirační databáze příkladů dobré firemní praxe.

Cyklodopravu má Thermo Fisher Scientific téměř v DNA. V roce 2015 získal poprvé titul brněnského Cyklozaměstnavatele právě ve zmiňované výzvě Do práce na kole. Podle pravidel už o stejný titul soutěžit nemůže, stal se tedy alespoň partnerem akce. Kvůli zájmu o cyklodopravu letos dokonce musel výrobce vědeckých přístrojů zdvojnásobit kapacitu venkovní kryté kolárny na 160 kol. Kromě kolárny mají zaměstnanci možnost parkovat i v garážích. Jak Renáta Millerová doplňuje, brněnské centrum společnosti pokukuje i po dalších možnostech podpory ekologické dopravy: „Zamýšlíme se nad možnostmi obohacení našeho vozového parku o elektrokola a elektrokoloběžky. Chceme tak pokrýt i krátké cesty našich zaměstnanců, např. během polední pauzy.“

Výhody cyklodopravy potvrzuje i Martin Šindelář z Nadace Partnerství: „Jízda na kole je jako fyzické cvičení před prací. Zaměstnanci jsou fit, tráví méně času na nemocenské, méně chybují, dosahují lepší psychické pohody a jejich celková produktivita je vyšší. Zároveň šetří náklady, jak firmám v centrech měst, které si nemusí vydržovat tolik parkovacích míst pro auta, tak i samotným zaměstnancům.“

Kontakt:

marketa.jankova@thermofisher.com

Klíčová slova ČR-sport-cyklistika-práce-hobby-zajímavosti

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.