Společnosti Nestlé a Starbucks uzavřely smlouvu o časově neomezené globální licenci na balené spotřební zboží a potravinářské produkty značky Starbucks

Vevey (Švýcarsko)/Seattle 29. srpna 2018 (PROTEXT/BusinessWire)

Firmy Nestlé a Starbucks Corporation dnes oznámily, že uzavřely smlouvu, která zaručí společnosti Nestlé časově neomezená práva na prodej baleného spotřebního zboží a potravinových produktů značky Starbucks na celém světě, kromě obchodů společnosti.

V rámci aliance budou obě firmy úzce spolupracovat na stávající řadě pražené a mleté kávy značky Starbucks, zrnkové kávy, stejně jako instantní a porcované. Budou využívat zkušenosti a schopnosti obou firem, aby vytvářely inovace s cílem rozšíření nabídky produktů pro milovníky kávy na celém světě.

„Naše partnerství je důkazem našeho rozrůstajícího se programu v praxi a přinese společnosti Nestlé jedinečnou pozici v oblasti kávy s celou řadou moderních produktů. S tituly Starbucks, Nescafé a Nespresso spojíme nejžádanější kultovní značky kávy na světě,“ řekl Mark Schneider, generální ředitel společnosti Nestlé. „Vynikající spolupráce obou týmů vyústila v rychlé dokončení této smlouvy, která nám otevře cestu k dalším možnostem rozvoje,“ dodal.

Smlouva významně posílí nabídku kávy společnosti Nestlé v Severní Americe v oblasti špičkové pražené, mleté a porcované kávy. Otevře značce Starbuck rovněž cestu do prodejen potravin a stravovacích zařízení díky globálnímu dosahu značky Nestlé.

„Tato světová aliance v oblasti kávy se společností Nestlé představuje významný mezník v rozvoji Starbucks,“ řekl Kevin Johnson, prezident a generální ředitel společnosti Starbucks. „Spojení předního světového prodejce kávy, největšího světového prodejce potravin a nápojů s největší a nejrychleji se rozrůstající základnou domácích automatických kávovarů a kávovarů se systémem single-serve, nám pomůže prosadit značku Starbucks na celém světě a zároveň můžeme dlouhodobě vytvářet hodnoty pro naše akcionáře.“

Zhruba 500 zaměstnanců společnosti Starbucks ve Spojených státech amerických a Evropě se stane součástí společnosti Nestlé, převážně v Seattlu a Londýně. Mezinárodní expanzi podnikání bude řídit světová centrála společnosti Nestlé ve švýcarském Vevey.

Smlouva zahrnuje balené kávy a čaje společnosti Starbucks, jako například Starbucks®, Seattle’s Best Coffee®, TeavanaTM/MC, Starbucks VIA® Instant, Torrefazione Italia® coffee a kávové kapsle K-Cup® značky Starbucks. Nezahrnuje přímo připravované nápoje a prodej jakýchkoli produktů v rámci obchodů Starbucks®.

Výhledová prohlášení

Určitá prohlášení obsažená v této zprávě jsou „výhledová prohlášení“ ve smyslu příslušných zákonů a předpisů o cenných papírech. Tato prohlášení jsou v textu obecně uváděna výrazy jako například „očekávat“, „čekat“, „věřit“, „mohl by“, „odhadovat“, „cítit“, „předpovídat“, „hodlat“, „smět“, „plánovat“, „potenciální“, „projektovat“, „měl by“. „bude“, „by“, a podobnými výrazy, které by měly výhledová prohlášení identifikovat, ačkoli ne všechna výhledová prohlášení tyto výrazy obsahují. Tato prohlášení jsou založena na informacích, které má společnost Starbucks k dispozici k datu vydání této zprávy a skutečné výsledky nebo výkony společnosti Starbucks se mohou od údajů uváděných v této zprávě zcela lišit v důsledku rizik a nejasností souvisejících s podnikáním. Tato rizika a nejasnosti zahrnují mimo jiné kolísání ekonomiky a měn v USA a v mezinárodním měřítku, naši schopnost si zachovat, rozvíjet a posilovat naše značky, potenciální negativní vlivy v důsledku problémů způsobených onemocněními souvisejícími s nápoji nebo potravinami, nedovolené zásahy, falšování, kontaminaci nebo nesprávné označování, potenciální negativní důsledky závažného narušení našich informačních technologických systémů, závažné selhání těchto systémů, náklady související s úspěšnou realizací iniciativ a plánů společnosti, přijetí produktů našimi zákazníky, dopady konkurence, stejně jako všeobecné ekonomické a průmyslové faktory, jako jsou například ceny a dostupnost kávy, mléčných produktů a dalších surovin, úspěšná realizace vnitřních výkonů a plánů na expanzi, kolísání ekonomiky a měn v USA a dalších zemích, dopady konkurence, důsledky soudních sporů, a další rizika, která jsou podrobně popsána v hlášeních, které společnost předkládá americké Komisi pro cenné papíry, jako například v části „Rizikové faktory“ výroční zprávy na formuláři 10-K za fiskální rok končící 1. října 2017. Společnost nemá žádnou povinnost aktualizovat tato výhledová prohlášení.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20180827005623/en/

Kontakty

Nestlé SA

Kontakt pro investory:

Luca Borlini, Tel : +41 21 924 38 20

nebo

Kontakt pro média :

Christoph Meier, Tel : +41 21 924 22 00

Josh Morton (USA), Tel : +1-571-457-5262

nebo

Starbucks

Kontakt pro tisk : Sanja Gould, Tel : +1-206-318-7100

press@starbucks.com

Zdroj: Starbucks Corporation

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Švýcarsko-USA-nápoje-obchod-trh-Starbucks Corporation

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.