Společnost Trina Solar dodá fotovoltaické moduly o celkovém výkonu 167 MW pro největší evropský solární projekt

Čchang-čou (Čína) 11. srpna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Trina Solar Limited ("Trina Solar" nebo "Společnost") 9. srpna oznámila, že výrobce fotovoltaických článků poskytne fotovoltaické moduly o celkovém výkonu 167 MW pro největší solární projekt v Evropě.

Skupina ACS a její dceřiná společnost Cobra, specializující se na energetické infrastruktury na klíč, staví elektrárnu v Mule v provincii Murcia (Španělsko), která pokryje plochu 1000 hektarů s celkovou kapacitou 500 MW. Dodávky jsou naplánovány na 3. a 4. čtvrtletí roku 2018 a 1. čtvrtletí roku 2019. Očekává se, že projekt bude uveden do provozu do konce roku 2019.

Společnost Trina Solar dodá 496.000 jednotek svých multikrystalických modulů TSM-PE14H s výkonem od 335 do 340 W. Design polovičních článků přináší vyšší účinnost a nové uspořádání řetězců článků snižuje energetické ztráty způsobené stínováním mezi řadami. Certifikované moduly 1 500 V jsou navíc ideální pro rozsáhlé instalace, neboť náklady na provoz a údržbu jsou sníženy připojením většího počtu modulů do řetězce.

"Jsme velice potěšeni, že tento impozantní solární projekt vybudovaný s moduly Trina Solar bude největší v Evropě," řekl Gonzalo de la Viña, ředitel oddělení modulů společnosti Trina Solar v Europě. "Jsme přesvědčeni, že naše obchodní vztahy se společností Cobra mají jasnou budoucnost. Navzdory paralýze posledních let na španělském trhu s fotovoltaickými elektrárnami toto úsilí dokazuje, že v zemi opět zasvítilo slunce pro solární energie, protože tato technologie je již konkurenceschopná bez dotací."

De la Viña dodal: „Kromě neustálého růstu v Evropě, mezi jinými tradičními trhy, naše výrobky od počátku roku získávají dynamiku a rostoucí popularitu na Blízkém východě, v Latinské Americe a zemích Asie a Tichomoří. S pokračujícím úspěchem na rozvíjejících se trzích počet objednávek dalece předčil naše očekávání."

Společnost Trina Solar jakožto přední světový výrobce modulů vybudovala celosvětově silný prodejní a operační tým s produkty prodávanými do více než 100 zemí a regionů po celém světě. Ke konci roku 2017 dosáhly akumulované dodávky společnosti výkonu 32 GW, což je první mezi výrobci modulů na celém světě.

Celosvětové dodávky společnosti Trina Solar představovaly v roce 2017 více než 9 GW, z nichž více než 60 % bylo dodáno na místa mimo domácí trh výrobců fotovoltaických zařízení. S příchodem třetího čtvrtletí roku 2018 se moduly Trina Solar i nadále dobře prodávají po celém světě, zatímco výrobní závody společnosti nacházející se v Číně i mimo ni vyrábějí v plné kapacitě. Společnost Trina Solar rozšiřuje své dodavatelské kapacity s cílem řešit rostoucí poptávku po svých produktech.

O společnosti Trina Solar Limited

Trina Solar je přední globální poskytovatel řešení pro solární energii. Společnost Trina Solar, která byla založena v roce 1997, vyvíjí proprietární inteligentní fotovoltaické systémy pro velké elektrárny, stejně jako komerční a bytová řešení, systémy pro ukládání energie a fotovoltaické moduly. Jako přední světový dodavatel integrovaných řešení solární energie se společnost Trina Solar ujala vedení v rozvoji značky v oblasti energie IoT (internetu věcí) a je odhodlána stát se světovým lídrem v tomto novém a vznikajícím sektoru. Pro více informací navštivte webové stránky www.trinasolar.com.

KONTAKT: Sandra Valverde, Trina Solar Europe, +34-911-335-935, sandra.valverde@trinasolar.com

Klíčová slova Čína-Španělsko-energie-solární-firmy-Trina Solar Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.