Závod okolo jezera Kukonor usiluje o světové rozšíření a zvýšení účasti

Čching-chaj (Čína) 11. srpna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Gaizang Cairang, vedoucí oddělení sportu vlády provincie Čching-chaj (PRNewsfoto/Xinhuanet)

Gaizang Cairang, vedoucí oddělení sportu vlády provincie Čching-chaj (PRNewsfoto/Xinhuanet)

Tato zpráva byla vydána zpravodajstvím Xinhuanet Qinghai/Europe. Níže následuje úplný článek:

17. závod okolo jezera Kukonor, každoroční premiérový víceetapový cyklistický závod v Asii ponořený do mraků nad zasněnými horami odrážejícími se v zrcadlové a klidné modré vodě, skončil minulý víkend po 13 dnech dobrodružství. Kromě vítězství a pocty závod za sebou zanechává nezapomenutelnou památku sportovního ducha a přátelství a plán zapojit více cyklistických nadšenců na místní i celosvětové úrovni.

"Je to více než jen cyklistický závod. Závod okolo jezera Kukonor je velkolepá sportovní událost a lidový festival," řekl Gaizang Cairang, vedoucí oddělení sportu vlády provincie Čching-chaj, který se odvolává na nadšení a povzbuzování místních obyvatel v průběhu závodu.

Třináctietapový závod s celkovou vzdáleností trasy 3671 km byl odstartován 22. července v Haidongu v provincii Čching-chaj a skončil v Lanzhou v provincii Gansu. V roce 2018 se závodu zúčastnilo 154 závodníků ze 17 zemí a regionů, čímž se letos stal mezinárodně reprezentativnějším než kdy jindy.

Organizátoři Závodu okolo jezera Kukonor usilují o to, aby byl nejen vrcholným závodem v Asii, ale také na celém světě. "Do organizace závodu přineseme profesionální a mezinárodní praxi a budeme zkoumat inovační přístup k posílení jeho vlivu v zahraničí," řekl Gaizang Cairang.

Poznamenal, že jedním ze způsobů je vytvoření několika vedlejších akcí, které umožní místním lidem a turistům účastnit se cyklistického sportu. Pro rozšíření svého globálního dosahu zvažuje Ministerstvo sportu pro budoucí Závod okolo jezera Kukonor také využití živého vysílání nebo webcastu, které by umožnilo okamžité sdílení tohoto vzrušujícího zážitku s více lidmi ve světě.

Gaizang Cairang také zdůraznil, že je důležité využívat příležitostí, které Závod okolo jezera Kukonor vytvořil, ke zlepšení regionální sportovní infrastruktury a zařízení, která mohou sloužit místním lidem.

S rostoucí popularitou Závodu okolo jezera Kukonor se také zvyšuje jeho tržní hodnota a vliv. Odhaduje se, že závod v roce 2018 mohl vytvořit místní hospodářské výhody ve výši 70,9 milionů USD, a to díky posílení odvětví sportu, kultury a cestovního ruchu.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/729168/Tour_Qinghai_Lake_Gaizang_Cairang.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/729169/Tour_Qinghai_Lake_cyclists.jpg

KONTAKT: Wei Wang, +31-70-3457558, (Fax) +31-70-3466181, wangwei@xinhuaeurope.com

Klíčová slova Sport-cyklistika-Čína-Xinhuanet

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.