Společnost Trina Solar dodá moduly pro největší vietnamský soukromý solární projekt díky vzrůstající poptávce na rozvíjejících se trzích

Čchang-čou (Čína) 2. srpna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Dne 31. července společnost Trina Solar Limited ("Trina Solar" nebo "Společnost") oznámila, že solární výrobce dodá monokrystalické moduly PERC s dvojitým sklem o celkové kapacitě 258 MW pro největší soukromý solární projekt ve Vietnamu. Elektrárna, která se nachází v Phan Rang-Thap Cham, hlavním městě provincie Ninh Thuan, získala investici od přední vietnamské investiční firmy Trung Nam Group. Stavba má být dokončena do 30. června 2019.

Elektrárna, podpořená investicí v celkové výši cca 220 milionů amerických dolarů, pokrývá plochu 264 hektarů. S obrovskou poptávkou po fotovoltaických elektrárnách je zařízení první kombinovanou větrnou a solární elektrárnou ve Vietnamu a očekává se, že bude hrát klíčovou roli při transformaci země na obnovitelnou energii. Jako dodavatel modulů se Trina Solar odlišuje od svých partnerů uznávanými kvalitními produkty, schopností řízení dodavatelského řetězce a konkurenceschopností na trhu regionu Asijského Pacifiku.

Během slavnostního podpisu uvedl výkonný ředitel společnosti Trung Nam Group: "Vzhledem k tomu, že se jedná o první investice do solární elektrárny ve skupině, společnost Trung Nam byla velmi opatrná při výběru lídra v oblasti technologií, výrobků a surovin jako svého dodavatelského partnera."

Yin Rongfang, viceprezident a ředitel globálního prodeje a marketingu společnosti Trina Solar, řekl: "Jsme poctěni partnerstvím se společností Trung Nam v rámci projektu integrované výroby energie z obnovitelných zdrojů, který stanovil nová měřítka ve Vietnamu a označil další krok v závazku společnosti Trina Solar k rozvíjejícím se trhům. S hlubokým porozuměním vietnamského trhu jsme v zemi vybudovali solární výrobní závod o výkonu 1 GW, kromě několika dalších nových projektů ve vývoji."

Dodal, že produkty značky Trina Solar budou stále více dostupné ve Vietnamu, což pomůže zvýšit prodej společnosti v regionu Asijského Pacifiku.

Pan Yin uvedl, že jako přední světový výrobce modulů vybudovala společnost Trina Solar silný prodejní a operační tým v zahraničí s produkty prodanými do více než 100 zemí a regionů po celém světě. Do konce roku 2017 dosáhly akumulované dodávky společnosti 32 GW, což ji řadí na první místo mezi výrobci modulů na celém světě.

V roce 2017 celosvětové dodávky společnosti Trina Solar představovaly více než 9 GW, z nichž více než 60 % bylo dodáno na místa mimo domácí trh výrobců fotovoltaických zařízení. Pan Yin uvedl: "Kromě neustálého růstu v Evropě mezi jinými tradičními trhy získávají naše výrobky od počátku roku dynamiku a rostoucí popularitu na Blízkém východě, v Latinské Americe a regionu Asijského Pacifiku. S pokračujícím úspěchem na rozvíjejících se trzích počet objednávek značně překročil naše očekávání." S příchodem třetího čtvrtletí roku 2018 se moduly Trina Solar nadále dobře prodávají po celém světě, zatímco výrobní závody společnosti nacházející se v Číně i mimo ni vyrábějí v plné kapacitě. Společnost Trina Solar rozšiřuje své dodavatelské kapacity s cílem řešit rostoucí poptávku po svých produktech.

Přestože domácí poptávka po pozemních solárních instalacích v obytných a užitkových budovách klesla kvůli novým vládním nařízením pro trh fotovoltaických elektráren přijatým 31. května 2018, společnost Trina Solar posiluje své schopnosti, pokud jde o expanzi na zámořské trhy jakožto součást dlouhodobého plánu rozvoje a strategie vyvažování jejího zaměření na tradiční i rozvíjející se trhy. Díky těmto snahám společnost rozšířila své schopnosti v oblasti řízení rizik, což pomáhá zmírňovat dopad nových vyhlášek a rostoucí obchodní války na několika trzích, na kterých působí. Společnost nadále využívá své silné stránky ve výrobě a vývoji trhu s cílem přinést výhody v celém hodnotovém řetězci, a to zejména na rozvíjejících se trzích a v zahraničním dodavatelském řetězci, kromě zlepšení globální konkurenceschopnosti.

KONTAKT: Ching Wang, +86-187-1794-2460

Klíčová slova Čína-Vietnam-energie-solární-firmy-Trina Solar Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.