Musí kupující vždy zaplatit daň z nabytí nemovitosti? Víme, jak ušetřit!

Praha 1. srpna 2018 (PROTEXT)

Možná i vy se chystáte koupit nějakou nemovitost. Určitě víte, že při koupi nemovitosti musíte zaplatit daň z nabytí nemovitosti. Není to tak ale vždy. Kdy a jak se jí lze vyhnout?

Dříve platil daň z nabytí nemovitosti prodávající a kupující byl ručitelem. To vše se však novými zákony změnilo. Daň dnes činí 4 % ze základu pro výpočet této daně. A platí ji kupující.

Jak se dá ušetřit, když kupujete přes RK?

Při koupi nemovitosti přes realitní kancelář počítejte s tím, že budete platit poplatek za zprostředkování obchodu ve výši 4-7% z kupní ceny nemovitosti.

Realitní kanceláře vybírají tento poplatek obvykle při podpisu rezervační smlouvy. V případě, že kupujete nemovitost na hypoteční úvěr, je vhodné mít „předjednané schválení hypotéky“. Pokud se budete o úvěr zajímat až po podpisu rezervační smlouvy, riskujete propadnutí složené zálohy.

Když chcete ušetřit za daň, zkuste ZipHOME

Není kupující, který by se této povinnosti rád nezbavil. V současné době existuje jedno možné řešení, jak ušetřit částku v hodnotě oné celé daně. Tím je nová služba zipHOME.

Jak je to možné?

Koupíte-li nemovitost přes službu zipHOME.cz, ušetříte oproti koupi u běžné realitní kanceláře více než 5 % z kupní ceny, přičemž daň z nabytí nemovitosti činí zmíněná 4 %. K dispozici vám přitom budou všechny běžné služby, které nabízí realitní kanceláře. Můžete využít odborníka, se kterým se můžete poradit, říká Ing. Alena Horáčková, manažerka projektu. Samozřejmostí je i právní servis advokátní kanceláře specializující se na reality.

Koupě se na první pohled od koupě přes RK příliš neliší. Rozdíl je ovšem v tom, že se zipHOME nemusíte uzavírat žádné výhradní smlouvy, vyhnete se obtěžování makléři. O koupi si rozhodujete sami. Prostě máte celý proces stále pod kontrolou, dodává Alena Horáčková.

Více na: www.ZipHome.cz

Klíčová slova ČR-daně-právo-stavby-byty-reality-Michaela Čapková

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.