Město Chaj-kchou ideálním místem pro investice a startupy podle delegace evropských měst

Chaj-kchou (Čína) 31. července 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Dne 20. července navštívila město Chaj-kchou delegace evropských měst. Jak uvedla kancelář pro styk s veřejností městského výboru Chaj-kchou, delegace měla během celého dne šanci porozumět ekonomice i kultuře města Chaj-kchou, seznámit se s možnostmi sportovního vyžití i dalšími aspekty města. Dle členů delegace je "Chaj-kchou ideálním místem pro investice a startupy. Těšíme se na hlubší spolupráci a výměnu zkušeností i na to, že kombinací našich vzájemných silných stránek dosáhneme oboustranně výhodné spolupráce."

"Obyvatelé Chaj-kchou jsou laskaví a přátelští. Město má zachovalé životní prostředí s krásnými zahradami, průzračným mořem a jasnou oblohou", uvedl Pablo Gandalha, ředitel evropského programu na podporu meziměstské spolupráce IUC (International Urban Cooperation), při odjezdu ze svého hotelu, kdy po cestě se zaujetím a plný očekávání pozoroval okolní krajinu.

Navštívená místa zahrnovala stadion Wuyuanhe, komplexní obchodní zónu Chaj-kchou (tzv. Comprehensive Bonded Zone), národní zónu Chaj-kchou pro špičkové technologie (Haikou National High-tech Zone), park pro internetové inovace a průkopnická řešení (Fuxing City Internet Innovation and Pioneer Park), dále mangrovovou přírodní rezervaci Dongzhaigang (Dongzhaigang Mangrove Nature Reserve), historickou ulici Qilou Old Street, dočasnou výstavní plochou k plánu na výstavbu nové čtvrti Jiangdong New Area ve městě Chaj-kchou i noční tržnici Haiken Garden Night Market. V každé lokalitě se delegace evropských měst vedená Pablem Gandalhou setkala se zástupci příslušných oddělení i institucí, aby v co nejkratší době získala o městě Chaj-kchou komplexní povědomí.

"Čínská vláda nabídla ostrovní provincii Chaj-nan obrovské nové příležitosti výstavbou národní zóny Chaj-kchou pro špičkové technologie a přístavu volného obchodu s čínskými charakteristikami, díky čemuž může provincie realizovat svůj rychlý růst," uvedla Paula Cliffordová, členka delegace evropských měst a ředitelka rady hospodářského rozvoje na radnici v britském Barnsley. Zároveň věří, že s rostoucím počtem letů mezi Spojeným královstvím a provincií Chaj-nan by tento rychlý "letecký most" mohl ještě posílit hospodářskou a kulturní výměnu mezi oběma stranami. "Chaj-kchou je město s obrovským potenciálem pro rozvoj. Těšíme se na užší spolupráci s městem Chaj-kchou, mimo jiné v oblasti vědeckých a technologických inovací či obchodu s komoditami," dodala.

Giancarlo Defazio, ředitel evropských projektů městského zastupitelstva v italském Římě, uvedl, že Řím i Chaj-kchou jsou města vyhledávaná turisty s četnými kvalitními přírodními i kulturními památkami a měla by proto posílit spolupráci v oblasti cestovního ruchu, vyměnit si zkušenosti v oblasti rozvoje turismu a posílit propagaci cestovního ruchu. Kromě toho by mohla obě města využít svých silných stránek a zvýšit spolupráci v oblasti filmové produkce, aby tak světu ukázala jedinečnost svých krajin.

Odkaz na fotografie:

http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=316856

KONTAKT: Paní Fu, Tel.: +86-10-63074558

Klíčová slova Čína-správa-hospodářství-The Publicity Office of Haikou Municipal Committee of the CPC

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.