Společnost Risen Energy zajišťuje konkurenceschopnost hromadnou výrobou prvního bifaciálního modulu PERC s dvojitým sklem s výkonem 370 W

Ning-po (Čína) 24. července 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Risen Energy Co., Ltd., jeden z předních čínských výrobců fotovoltaických řešení, nedávno oznámil, že dosáhl milníku v hromadné výrobě bifaciálních modulů PERC s dvojitým sklem s výkonem 370 W. S novou technologií bude společnost schopná zvýšit roční výrobní kapacitu modulů na úroveň 800 MW. Jde o první produkt svého druhu, který se dočkal hromadné výroby.

Společnost strávila téměř šest měsíců dokončováním vývoje bifaciálního modulu PERC s dvojitým sklem a jedinečnou rámovou konstrukci. Kromě vysoko kvalitní membrány zabraňující pronikání vlhkosti, která je častým problémem modulů s dvojitým sklem, byl výrazně zdokonalen také design rámu. Ten nyní zlepšuje pevnost modulu pomocí ochrany umožňující komfortnější instalaci a značně snižuje výskyt mikrotrhlin.

V průběhu fáze výzkumu a vývoje modulu bylo jednou z hlavních výzev vytvořit model, který bude kompatibilní také s nejnovějšími designy a bude kombinací skla a rámu. V rámci hromadné výroby bylo primárním úkolem vylepšit proces laminace, a tak zabezpečit vyšší kvalitu a lepší vzhled.

Bifaciální modul PERC s dvojitým sklem by měl zvýšit kapacitu výroby energie o 7 až 30 procent, přičemž míra nárůstu závisí na prostředí, do kterého bude modul instalovaný, ale obecně by měl dodat minimálně jedno procento k příjmům započteným do návratnosti investice při každém jednom projektu. Čínská všeobecná skupina jaderné energie, jedna z menších, avšak vlivných společností v oblasti energetické výroby v Číně, už uznala výhody této technologie a podepsala s firmou Risen Energy smlouvu o spolupráci v objemu 20 MW energie.

Čínsky trh s fotovoltaikou dozrává a účinné a vysoce kvalitní produkty budou mezi zákazníky v tomto odvětví stále populárnější. Hromadná výroba bifaciálních modulů PERC s dvojitým sklem od společnosti Risen Energy bude tou správnou odpovědí na zvyšující se poptávku po vysoce výkonných modulech v Číně a při pohledu do budoucnosti je zřejmé, že dostupnost vysoce výkonných modulů bude dříve či později rozšířena i na mezinárodní trhy.

Pod tlakem změn vládních politik zvyšuje fotovoltaický průmysl tempo svého rozvoje směrem k paritě sítě a jednotliví hráči v tomto odvětví jsou nuceni obnovovat svá zařízení. Nové technologie a produkty související s fotovoltaikou, stejně jako nové modely energetických stanic, dokážou z technického hlediska zabezpečit také solární energetice paritu sítě, což znamená také vysoký příjem pro partnery. Společnost Risen Energy už dokázala úspěšně prolomit technické bariéry a svoji výrobní kapacitu bifaciálních modulů PERC s dvojitým sklem bude i nadále rozšiřovat. S korporátní filozofií, která každému ze svých zaměstnanců umožňuje „odvážit se myslet, odvážit se pracovat a proměňovat sny ve skutečnost," společnost věří, že bude nadále konkurenceschopná bez ohledu na to, jakým změnám budou muset jednotliví hráči na trhu odolávat.

KONTAKT: Tina Feng, +86-137-3619-2549, tina@risenenergy.com

Klíčová slova Čína-energie-solární-firmy-Risen Energy

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.