Společnost GCL System Integration zvyšuje forward guidance pro 1. pololetí roku 2018 na 20,41 milionu RMB - 30,02 milionu RMB

Su-čou (Čína) 17. července 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Ze ztrát do zisku, společnost může zopakovat výsledek z roku 2017

Společnost GCL System Integration (SZ: 002506) (GCL-SI), přední světový poskytovatel komplexních integrovaných energetických systémů, přehodnotila svou prognózu čistého zisku připadající na akcionáře v první polovině roku 2018 na hodnotu mezi 20,41 miliony RMB a 30,02 miliony RMB (3,05 milionu USD až 4,49 milionu USD), což odpovídá loňskému výsledku a představuje významný obrat ze ztráty, která byla předpokládaná v její zprávě o finančních výsledcích za první čtvrtletí.

Ve zprávě společnosti GSL-SI za první čtvrtletí byla čistá ztráta připadající na akcionáře 147 milionů RMB, přičemž předpokládaná ztráta výkonnosti ve stejném období se měla pohybovat v rozmezí od 100 milionů RMB do 0 RMB. Zisk společnosti GCL SI ve druhém čtvrtletí byl odhadován na přibližně 200 milionů RMB.

Podle oznámení za druhé čtvrtletí měla společnost GCL SI díky cyklické vrcholové sezóně ve fotovoltaickém průmyslu dostatečný počet objednávek, aby udržela vzrůstající výrobu a prodej. Přestože dopad opatření na omezení výroby solární energie „5.31 New Deal", jako je snížená domácí poptávka po fotovoltaických produktech, byl v instalované kapacitě čínských domácích solárních elektráren velmi citelný, společnost již přesměrovala své zaměření na zámořské trhy, aby diverzifikovala a rozšířila svou zákaznickou základnu. Podíl prodeje společnosti na zámořských trzích se rychle zvýšil ze 14 % v první polovině roku 2017 na současných 50 %. Velké zahraniční objednávky mají stabilizující vliv na výkon společnosti době, kdy je domácí solární průmysl volatilní.

Společnost GCL SI se přizpůsobila změnám na trzích, v průmyslové politice a potřebách zákazníků a proaktivně diverzifikovala své podnikání. Společnost prostřednictvím prémiových sociálních zdrojů provádí robustní obchodní činnost ve druhém pilíři s cílem zvýšit odolnost vůči riziku a ziskovost.

O společnosti GCL-SI

Společnost GCL System Integration Technology Co., Ltd. (002506 Shenzhen Stock) (GCL-SI) je součástí skupiny GOLDEN CONCORD (GCL). Společnost GCL-SI dodává komplexní integrované energetické systémy a je odhodlána stát se světovou jedničkou v oblasti solární energie.

KONTAKT: Echo Zhang, Mobil: 86 (0)512 6983 2911, 186 5168 6372, E-mail: zhangning_nj@gclsi.com

Klíčová slova Čína-energie-finance-GCL-SI

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.