Jeho královská Výsost vévoda z Yorku navštívil britský kampus Pekingské univerzity HSBC Business School

Šen-čen (Čína) 4. července 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Vévoda z Yorku navštívil britský kampus Pekingské univerzity HSBC Business Schoul (PHBS)(PRNewsfoto/Peking University HSBC Business)

Vévoda z Yorku navštívil britský kampus Pekingské univerzity HSBC Business Schoul (PHBS)(PRNewsfoto/Peking University HSBC Business)

Jeho královská Výsost vévoda z Yorku navštívil ve čtvrtek 14. června 2018 britský kampus Pekingské univerzity HSBC Business Schoul (PHBS) v Boars Hill v Oxfordshire. Návštěva se konala poté, co se vévoda z Yorku setkal s čínským prezidentem panem XI Jinpingem a prezidentem Pekingské univerzity profesorem Jianhua LINEM v Pekingu v květnu v rámci své cesty do Číny na podporu závěrečné fáze inovačního programu Pitch @ Palace 2018.

Vzhledem k tomu, že vztahy mezi Čínou a Spojeným královstvím se v současné době těší „zlaté éře", návštěva Jeho královské Výsosti v britském kampusu univerzity PHBS přichází ve správný čas, aby se dále zlepšilo propojení mezi Velkou Británií a Čínou v oblasti vzdělávání. Během návštěvy vévoda z Yorku poukázal na to, že „vzdělávání povede ke vzájemným rozhovorům Číňanů a Britů, společnému učení a bude sloužit k rozbití kulturních a historických bariér na obou stranách, což povede ke zvýšení porozumění. Britský kampus Pekingské univerzity je v dobré pozici pro zvýšení obchodní, investiční a partnerské spolupráce mezi oběma zeměmi."

Pekingská univerzita, která byla založena v roce 1898, je nejstarší institucí vysokoškolského vzdělávání v Číně. Univerzita otevřela svůj britský kampus 25. března tohoto roku ve spojení s vyhlášením 120. výročí svého založení. Cílem kampusu je poskytnout studentům z Pekingské univerzity příležitost k přeshraničnímu studiu během studia na této univerzitě a rozšiřovat globální odborné znalosti těchto talentovaných jednotlivců, zejména pokud jde o vztahy mezi Čínou a VB/EU. Kampus zároveň poskytuje britským a dalším zahraničním studentům příležitost rozvinout spolupráci s čínskými podniky a ekonomikou a lépe je pochopit.

Vévoda z Yorku uznal, že pro lidi, kteří chtějí pochopit a dozvědět se více o čínské ekonomice a vývoji, je britský kampus Pekingské univerzity vynikajícím místem, kde mohou získat vědomosti o Číně. Příležitost v tomto kampusu je otevřena nejen mladým čínským talentům k získání mezinárodní zkušenosti v době studia ve Velké Británii, ale také britským, evropským a dalším zahraničním studentům k získání potřebných obchodních dovedností, než se přesunou do Číny, k prohloubení svého studia nebo přímo zkoumání možností rozvoje podnikání a investic v Číně.

„Čím více budeme diskutovat, tím více dokážeme pochopit, čímž se vzájemně lépe poznáme," zdůraznil vévoda z Yorku během své návštěvy. Toto je vskutku přesným posláním britského kampusu Pekingské univerzity, snaha o více studentských výměn, více učení od sebe navzájem a více spolupráce při vytváření a šíření znalostí.

Jeho královská Výsost vévoda z Yorku byl na recepci přivítán profesorem Bo WANGEM, viceprezidentem Pekingské univerzity; profesorem Wen HAIEM, místopředsedou Pekingské univerzitní rady a děkanem Pekingské univerzity HSBC Business School; profesorem Yundongem WU, ředitelem Pekingské univerzity Shenzhen Graduate School; a profesorem Shaojia LIU, ředitelem britského kampusu Pekingské univerzity HSBC Business School. Na úvod briefingu byl srdečně přivítán viceprezidentem Pekingské univerzity profesorem Bo WANGEM. Profesor Wang vyjádřil zájem Pekingské univerzity o inovační program Pitch @ Palace v Číně, který je vévodou z Yorku podporován.

Během briefingu představil místopředseda Pekingské univerzitní rady a děkan univerzity PHBS profesor Wen HAI univerzitu PHBS a současný vývoj britského kampusu této univerzity a plány pro budoucnost. Univerzita PHBS je jednou z nejvíce internacionalizovaných obchodních škol v Číně se 70 akademickými fakultami a 1015 studenty denního studia.

Během briefingu Jeho Královská výsost vévoda z Yorku poukázal na to, že pro čínskou iniciativu Jednoho pásu a jedné cesty je nesmírně důležité podporovat kulturní a společenskou komunikaci mezi národy. Zřízení britského kampusu je obzvláště užitečné, protože poskytuje lidem ve Velké Británii skvělou příležitost dozvědět se více o Číně a lépe ji pochopit.

Během briefingu Jeho královská Výsost vévoda z Yorku diskutoval s hodnostáři o strategiích při nabádání britských studentů k mezinárodnějšímu studiu. Vyslechl si také plány architekta týkající se budov britského kampusu univerzity PHBS pro ubytování studentů.

V krátkém projevu Jeho královská Výsost vévoda z Yorku zdůraznil význam britského kampusu univerzity PHBS v tom, že jako první čínská univerzita, která investovala do fyzického kampusu ve Velké Británii, poskytne vynikající platformu pro další generaci, která se zapojí do čínsko-britské kulturní komunikace.

Na závěr setkání předal profesor Bo WANG Jeho Královské výsosti vévodovi z Yorku dárek od Pekingské univerzity jako výraz vděčnosti za jeho návštěvu kampusu.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/713596/PekingUniversity1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/713597/PekingUniversity2.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/713598/PekingUniversity3.jpg

KONTAKT: Yingqi Jin, +86-755-2603-9918, jinyq@phbs.pku.edu.cn

Klíčová slova Čína-Británie-školy-vzdělání-Peking University HSBC Business School

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.