JA Solar dodá půlčlánkové moduly pro solární elektrárnu v Africe

Peking 1. července 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost JA Solar Holdings Co., Ltd. (Nasdaq: JASO), přední světový výrobce vysoce výkonných solárních produktů, dnes oznámila, že dodá půlčlánkové moduly o celkovém výkonu 6,5 MW pro solární elektrárnu v Namibii v Africe. Tato elektrárna je prvním projektem s půlčlánkovými moduly v Namibii a představuje první využití půlčlánkových modulů společnosti JA Solar v užitkových projektech.

Tento solární projekt v Namibii je spoluvytvářen proslulým německým developerem SunEQ GmbH, sesterskou společností poradenské společnosti pro obnovitelnou energii Suntrace GmbH a předním dodavatelem energetických řešení společností GILDEMEISTER energy solutions. Společnost GILDEMEISTER energy solutions je také zodpovědná za výstavbu projektu. Vzhledem k vysokým teplotám a intenzivnímu ultrafialového záření v Namibii má tento projekt velmi přísné požadavky na spolehlivost fotovoltaických modulů. Pro tento projekt si společnost GILDEMEISTER energy solutions vybrala vysoce výkonný půlčlánkový modul se 72 články od společnosti JA Solar, který zajistí stabilní a nepřetržitou výrobu elektrické energie.

Ve srovnání s konvenčními moduly optimalizují půlčlánkové moduly JA Solar propojovací technologii, snižují ztrátu výkonu odporem a zvyšují průtok proudu tím, že zvyšují mezery mezi články, což vede k efektivnímu zvýšení výkonu. Kromě toho má půlčlánkový modul JA Solar lepší teplotní koeficient, což vede k významným výhodám výstupního výkonu při vysokých teplotách. Díky optimalizaci kusovníku se zlepšila i schopnost odolávat ultrafialovému záření. Výsledkem je, že půlčlánkové moduly JA Solar mají schopnost dobře pracovat v prostředí s vysokou teplotou a intenzivním ultrafialovým zářením.

Pan Cao Bo, viceprezident společnosti JA Solar, uvedl: „Jako přední světový výrobce fotovoltaických modulů jsme stále zaměřeni na technologické inovace a kvalitu výrobků, abychom vyhověli různorodým potřebám našich zákazníků a přispěli k řešení globálních energetických problémů."

KONTAKT: Xiaorui Sun, +86-10-6361-1888 x1698, bj.sunxr@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-JA Solar Holdings

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.