Terakotová armáda obsadila Trojhalí Karolina v Ostravě

Ostrava 26. června 2018 (PROTEXT)

Armáda prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti putuje dál Českou republikou a tentokrát obsadila Trojhalí Karolina v Ostravě. Je to již šestá zastávka výstavy Terakotové armády, kterou vidělo více než 40.000 návštěvníků. Obyvatelé Moravskoslezského kraje ji mohou vidět na 900m2 od 25. června až do 19. srpna 2018.

Interaktivní výstava nabízí nejen informace o životě prvního čínského císaře, ale i zhlédnutí šedesáti propracovaných hliněných vojáků a koní v životní velikosti.

Výstava probíhá za podpory města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Návštěvníci si mohou terakotovou armádu prohlédnout každý den včetně svátků od 10 do 18 hodin. Základní vstupné je 150,- Kč, pro studenty a důchodce 120,- Kč, děti od 6 do 15 let zaplatí 60,- Kč a rodinné vstupné je za 350,- Kč. Návštěvníci si mohou zakoupit upomínkové předměty a celou výstavu si vyfotit, či využít náš fotokoutek.

Kontakt:

Lucie Backhouse

backhouse@govin.org

Klíčová slova ČR-Čína-výtvarné-Shanghai Maling Food

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.