Předseda konzervativního ŘN-VU Josef Zickler kandiduje do Senátu

Sokolov 21. června 2018 (PROTEXT)

Mluvčí politického hnutí Řád národa - Vlastenecká unie Martin Šalek oznámil, že dne 19. 6. podal zmocněnec hnutí k registraci přihlášku předsedy hnutí Josefa Zicklera pro volby do Senátu PČR ve volebním obvodu č. 2 Sokolov, pod který spadá Sokolovsko, Mariánskolázeňsko a Toužimsko.

Mluvčí Šalek dále na setkání uvedl, že šance Josefa Zicklera dosáhnout na postup do druhého kola senátních voleb jsou vysoké. Zickler kandiduje v regionu, kde jednoznačně v obou kolech prezidentské kampaně zvítězil, až na výjimky, současný prezident Miloš Zeman. Jde o region, kde jsou republikově nejnižší mzdy, vysoká pouliční kriminalita a mnoho let přetrvávající problémy s nepřizpůsobivými občany, jejichž jediným dlouholetým příjmem jsou různé druhy sociálních podpor.

Pro každého politika je tento region velmi obtížný a složitý. Je zde značná část obyvatel, která již absolutně rezignovala na veškeré politické projevy byť pozitivního charakteru o čemž svědčí pravidelná minimální volební účast. Dá se předpokládat, že Zickler bude těžit ze svého velmi pragmatického a realistického přístupu k řešení těchto i dalších otázek, která v jeho podání nebudou patřit k uhlazeným politickým řešením.

Jako příklad je možné uvést jeho řešení nedostatku lékařů takzvanou "regionální věrností" nebo chcete-li "umístěnkami" pro ty, kteří studují za státní peníze VŠ nebo regulací úhradových vyhlášek státem.

Nicméně velké plus pro kandidáta Zicklera spočívá v tom, že je prokazatelně kandidátem, který dokáže oslovit i tuto skupinu pasivních, právě svým důrazným postojem oproti pouhému politickému přežívání.

Podle vyjádření mluvčího Šálka zveřejní Zickler své programové prohlášení, metodiku činnosti a cíle v nejbližších dnech.

Klíčová slova ČR-volby-senát-ŘN-VU-Zickler

Oblast
Karlovarský (kv)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.