Co si podle zpravodajství New Orb Media myslíte o vlivu stárnutí na vaše zdraví a kvalitu života

Washington 13. června 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Karachi, Pakistan: Mehrunnisa Iqbal Vertejee říká, že je pro ni důležité starat se o tchýni Sherbanoo Vertejee, 86, aby její děti viděly respekt ke starším lidem Foto: Asim Hafeez for Orb Media. (PRNewsfoto/Orb Media)

Karachi, Pakistan: Mehrunnisa Iqbal Vertejee říká, že je pro ni důležité starat se o tchýni Sherbanoo Vertejee, 86, aby její děti viděly respekt ke starším lidem Foto: Asim Hafeez for Orb Media. (PRNewsfoto/Orb Media)

Orb Media logo (PRNewsfoto/Orb Media)

Rychle stárnoucí světová populace je bez jednoduché změny přístupu ohrožena

Zpravodajství a analýza dat organizace New Orb Media Inc. ukazuje na silnou souvislost mezi tím, jak vidíme stáří, jak dobře stárneme a následné účinky pozorovatelné v celosvětových kulturách.

Osoby s pozitivním přístupem ke stáří budou pravděpodobně žít déle a lépe než ty, které mají negativní postoj. U osob s negativním přístupem ke stárnutí existuje větší pravděpodobnost, že budou trpět srdečními infarkty, mrtvicí nebo zemřou o několik let dříve.

Starší lidé v zemích s nízkou úrovní úcty ke starším osobám jsou ohroženi horším duševním a fyzickým zdravím a vyšší úrovní relativní chudoby.

Společnost Orb Media shromáždila údaje od 150 000 osob ze 101 zemí, aby se dozvěděla o jejich úrovni respektu vůči starším lidem. Údaje ukazují, že úroveň respektu se v jednotlivých zemích značně liší.

Zdravé stárnutí je stále důležitější: všechny země mimo Afriku rychle stárnou. Pokud bude tento populační trend pokračovat, do roku 2050 bude téměř jedna ze šesti osob na světě starší 65 let a téměř půl miliardy lidí bude starších než 80 let.

Organizace Orb Media s potěšením spolupracuje s členy sítě Orb Media Network (OMN), skupiny globálních médií určujících agendu, které spolupracují při společném publikování příběhů podporujících globální dialog o kritických otázkách a získávají pozornost vlád, průmyslu, výzkumných pracovníků, občanské společnosti a veřejnosti.

Mezi členy OMN patří SVT (Švédsko), Die Zeit (Německo), Hindu (Indie), Folha de S?o Paulo (Brazílie), Tempo Media Group (Indonésie), El Tiempo (Kolumbie), BBC Prisa (Španělsko), CBC (Kanada), Dhaka Tribune (Bangladéš), Deutsche Welle (Německo) a YLE (Finsko).

O organizaci Orb Media

Orb Media je nezisková novinářská organizace, která informuje o záležitostech, které jsou důležité pro milióny lidí na celém světě. Své příspěvky zveřejňujeme současně s globální sítí předních mediálních organizací, abychom podporovali globální veřejný dialog vedoucí ke změnám iniciovaným občany. Propojením původního výzkumu, analýzy dat, zpravodajství na místě a zapojené veřejnosti tvoří organizace Orb Media příběhy o tom, jak čelit společným problémům jako jeden svět. Orbmedia.org/agewell.

Kontakt pro média: Lara Kline, larak@orbmedia.org.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/704341/Orb_Media___Family.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/652865/Orb_Media_Logo.jpg

Klíčová slova USA-společnost-rodina-život-Orb Media

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.