Společnost KT přivede budoucí technologickou revoluci do vesmíru a Severní Koreje

Soul 12. června 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

KT Corp. rozšiřuje služby o satelitní platformy (PRNewsfoto/KT Corp.)

KT Corp. rozšiřuje služby o satelitní platformy (PRNewsfoto/KT Corp.)

- Jihokorejský lídr v oblasti kosmického průmyslu rozšiřuje služby o satelitní platformy

- Společnost KT SAT si klade za cíl získat pomocí nejnovějších technologií sedmou pozici na světě do roku 2025

KT Corp. (KRX: 030200; NYSE: KT), největší telekomunikační společnost v Jižní Koreji, dnes uvedla, že její obchodní provozovatel satelitů zvýší své úsilí ve snaze přinést další technologickou revoluci do vesmíru i na Korejský poloostrov.

Společnost KT SAT Co., Ltd., jediný poskytovatel satelitních služeb v Koreji, si klade za cíl stát se do roku 2025 sedmým největším satelitním operátorem na světě, a to ze svého dosavadního 18. místa. Za tímto účelem se zaměří na využití nejnovějších mobilních technologií 5G ve vesmíru, aplikování kvantové kryptografie pro satelitní komunikaci a poskytování blockchainových služeb pro bezpečné sdílení dat.

Vzhledem k tomu, že se dvě Koreje v poslední době přibližují ke smíru, společnost KT SAT očekává zahájení svých satelitních služeb v Severní Koreji, což je potenciální trh pro komunikační a vysílací sítě. Společnost KT Corp. vytvořila zvláštní pracovní skupinu na podporu mezikorejské spolupráce a rozšíření výměn v oblasti informačních a komunikačních technologií po dubnovém summitu mezi Severní a Jižní Koreou.

„Společnost KT SAT směruje korejský vesmírný průmysl na globální trh družicových služeb a píše novou kapitolu satelitní historie země," řekl generální ředitel společnosti, Hahn Won-Sic na tiskové konferenci konané 7. června v Kumsan Satellite Service Center, první družicové pozemské stanici v Koreji. „Pokud vše půjde podle plánu, KT SAT bude moci pomocí svých satelitů zajišťovat telekomunikační a vysílací infrastrukturu v Severní Koreji."

KT SAT byla založena jako dceřiná společnost společnosti KT se specializací na satelitní služby, když nejvyspělejší korejský poskytovatel telekomunikačních služeb zahájil své podnikání v oblasti satelitů v roce 2012. Po vypuštění svých satelitů KOREASAT-7 a 5A v loňském roce posiluje společnost svou pozici předního světového poskytovatele služeb.

První satelitní operátor společnosti KT v současné době vlastní pět satelitů. Nejnovější modely KOREASAT-7 a KOREASAT-5A byly uvedeny v květnu a říjnu v roce 2017. Satelit KOREASAT-5A rozšířil pokrytí KT SAT z Korejského poloostrova na Filipíny, Indonésii, Indočínu, Střední východ a části jižní Asie. KOREASAT-7 pokrývá Filipíny, Indonésii, Indočínu a Indii.

Hlavním předmětem činnosti společnosti KT SAT byl pronájem satelitních transpondérů na domácím trhu, než začala globálně expandovat v roce 2015. Seznam zákazníků společnosti nyní dosahuje počtu 22 ze sedmi zemí, oproti dřívějším 13 ze tří zemí. Její satelitní pokrytí se rozšiřuje a zvyšuje prodej.

Jako průkopník v oblasti informačních a komunikačních technologií usiluje společnost KT SAT o poskytování vysokorychlostního připojení k internetu v místech, která zůstávají většinou nedostupná, jako je například služba Wi-Fi během letu, známá také jako připojení během letu.

KT SAT je také největším poskytovatelem námořních telekomunikačních služeb v Koreji díky dvoucestné družicové pozemní stanici známé jako „námořní terminál s velmi malou aperturou" nebo MVSAT. Lodím na moři je poskytován neomezený přístup k údajům za pevnou sazbu na rozdíl od předchozích poplatků na základě množství využitých dat.

Pro expanzi v zámoří společnost KT SAT zkoumá globální trh MVSAT prostřednictvím svého satelitu KOREASAT-5A, jehož vysoce výkonné vyhrazené paprsky pro globální námořní komunikaci pokrývají Východokorejský záliv, Jihočínské a Východočínské moře, Bengálský záliv a Arabské moře.

*Více informací naleznete na našich webových stránkách v angličtině: https://corp.kt.com/eng/

KONTAKTY PRO MÉDIA

Dotazy směrujte na náš tým pro vztahy se zahraničními médii na adrese kt.fmrt@gmail.com

- SIM Sung-Tae, týmový manažer, +82(10)4489-0113, st.sim@kt.com

- LEE Ji-Young, vedoucí manažerka, +82(10)4551-7035, chloe.jiyoung.lee@kt.com

- KANG Da-Som, manažer, +82(10)9777-2984, dasom.kang@kt.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/703930/KT_SAT_Satellite_Antennas.jpg

Klíčová slova Korea-komunikace-vesmír-KT Corp.

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.