Společnost ZVU STROJÍRNY ukončila expedici ležáckých tanků pro Budějovický Budvar

Hradec Králové 4. června 2018 (PROTEXT)

Společnost ZVU STROJÍRNY, významný tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl a člen SAFICHEM GROUP, přední průmyslové skupiny, ukončil expedici 24 kusů ležáckých tanků o objemu 2100 hektolitrů a deseti 244 hektolitrových tanků jako součást komplexní dodávky pro Budějovický Budvar n.p. Celková hodnota kontraktu činí více než 100 mil. Kč.

Společnost ZVU STROJÍRNY je tradičním dodavatelem velkých pivovarů takzvaně na klíč. Mezi významné realizace z posledních let patří výstavba a zprovoznění třech velkých pivovarů v Gruzii (výstav od 400.000 hl/rok do 700.000 hl/rok), pivovaru v Etiopii (výstav 600.000 hl/rok) nebo výstavba středně velkého pivovaru v Albánii (výstav 100.000 hl/rok).

Kromě dodávek do pivovarnického segmentu ZVU STROJÍRNY dodávají zařízení pro cukrovary postavené původním národním podnikem ZVÚ s.p., zejména v zemích bývalého Sovětského svazu, ale např. i v Íránu. Významné jsou i dodávky pro petrochemický průmysl například do Iráku nebo Ruska.

ZVU STROJÍRNY spolupracovaly na dodávce ležáckých tanků s další společností ve skupině SAFICHEM GROUP, a to se společností PACOVSKÉ STROJÍRNY. PACOVSKÉ STROJÍRNY jsou tradičním výrobcem malých pivovarů.

Ve středu 9. května začal transport vyrobených tanků ze ZVU STROJÍRNY do pivovaru Budvar. Na místě pak byly první dodané tanky ihned jeřábem o nosnosti 350 tun umístěny do objektu ležáckého sklepa, který je součástí nové chlazené haly. Nerezové tanky jsou přes 14 metrů dlouhé a jejich průměr je téměř pět metrů. Doprava z Hradce Králové je zajištěna kamiony s návěsem, trvá přibližně 12 hodin a řidiče po cestě nečeká žádné významné dopravní omezení. Se zahájením zkušebního provozu je počítáno v průběhu září letošního roku.

"Jsme rádi, že jsme měli možnost dodat ležácké tanky pro národní podnik takového věhlasu, jako je Budějovický Budvar. Nicméně hodně práce nás ještě čeká, než se podaří nádoby propojit a celý soubor zprovoznit," řekl Ing. Lumír Al-Dabagh, generální ředitel ZVU STROJÍRNY, a.s.

"Pro představu, celková nově instalovaná kapacita činí 10,5 milionu půllitrů piva - tj. 1 pivo na obyvatele ČR.

Dnešním dnem je kompletně dodána nejnákladnější část projektu, v dalších měsících bude probíhat montáž potrubních propojení a systém řízení,“ řekl ředitel obchodní divize Ing. Martin Kovář.

"Vzájemná spolupráce se společností ZVU STROJÍRNY, a.s., je velmi dobrá. Dosavadní průběh dodávky a montáže nových ležáckých tanků probíhá bez problémů, a to včetně náročné koordinace s poměrně složitou stavbou nad stávajícím ležáckým sklepem přímo uprostřed pivovaru, který i v průběhu výstavby funguje bez omezení výkonu. Předpokládáme, že v září naplníme nové tanky pivem, kterým si už na Vánoce budeme moci společně připít,“ řekl Adam Brož, sládek pivovaru Budějovický Budvar n.p.

ZVU STROJÍRNY, a. s. je moderní česká společnost s více než 145letou tradicí strojírenské výroby. Vyrábí a dodává kompletní technologická zařízení pivovarů a cukrovarů a zajišťuje i veškeré další činnosti vedoucí k předání investičního celku na klíč. Vyrábí zařízení pro chemický, petrochemický, farmaceutický a potravinářský průmysl, pro klasické i jaderné elektrárny a příbuzné obory. Společnost ZVU STROJÍRNY, a.s. patří do přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP.

http://www.zvustrojirny.cz

SAFICHEM GROUP je skupina společností působící ve sféře inženýringu v chemickém, petrochemickém a vodohospodářském průmyslu, ve strojírenském a farmaceutickém průmyslu, v oblasti obnovitelných zdrojů a v oboru realit. Prostřednictvím svých členů vyvíjí obchodní aktivity na všech kontinentech.

SAFICHEM GROUP má ústředí v Curychu, ve Švýcarsku. Společnosti náležící do skupiny SAFICHEM GROUP mají sídla v Evropské unii a zaměstnávají okolo 1400 zaměstnanců.

http://www.safichemgroup.com

Pivovar Budějovický Budvar je dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších potravinářských podniků v České republice. Byl založen v roce 1895 pod názvem „Český akciový pivovar“ a první várku piva uvařil 7. října 1895. Český akciový pivovar přímo navazoval na historickou tradici vaření piva v Českých Budějovicích, která sahá až do 13. století, do doby založení města a udělení práva várečného. Již na konci roku 1896 činil výstav pivovaru 51 100 hl piva. Od svého založení se „Český akciový pivovar“ orientoval na výrobu vysoce kvalitního piva, které se rychle stalo také žádaným vývozním artiklem. Světlý ležák značky Budweiser Budvar se dnes na českém exportu piva podílí z více než 20 % a znají ho zákazníci v téměř 80 zemích.

http://www.budejovickybudvar.cz

V Hradci Králové 24. 5. 2018

Pro více informací kontaktujte prosím:

ZVU STROJÍRNY, a.s. - Karolína Vejrychová, karolina.vejrychova@zvustrojirny.cz, tel. 604 337 850

Budějovický Budvar n.p. - Ing. Petr Samec, Dr., petr.samec@budvar.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-stroje-pivo-firmy-ZVU Strojírny-Safichem Group-Budvar

Oblast
Královéhradecký (hk)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Potraviny, gastronomie
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.