Právní zástupce společnosti CSG pan Lanny Davis oznámil, že dva články na webových stránkách RealClearDefense.com (RCD), dále publikované českými a jinými médii byly stránkami RCD odstraněny

Washington 30. května 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Články byly odstraněny, protože údajný autor „Chris Yurko" nepotvrdil napsání těchto článků

Pan Davis žádá všechna média, která znovu zveřejnila tento zjevně falešný článek, včetně médií v České republice a v USA, aby tyto dva články odstranila ze stejných důvodů, které vyjádřil redaktor RCD

Níže následuje prohlášení Lannyho J. Davise, právního zástupce průmyslové skupiny Czechoslovak Group (CSG):

Dne 21. května 2018 redaktor jedné z nejvýznamnějších webových stránek o ochraně průmyslu v USA RealClearDefense.com (RCD) oznámil, že z webových stránek odstraňuje dva články napsané v květnu a červenci 2017, protože jejich autor, pan Chris Yurko, který se označil za "pisatele z Washingtonu DC", odmítl poskytnout důkaz, že ve skutečnosti tento článek napsal, nebo že by měl vzdělání či odbornost potřebnou k napsání tohoto článku.

Žádám všechny mediální organizace, které znovu zveřejnily jeden nebo oba tyto články autora Chrise Yurka, aby je také odstranily a zveřejnily vysvětlení redaktora RCD o tom, z jakého důvodu:

"Tento článek byl z našeho webu odstraněn z důvodu obav spojených s autenticitou autora článku. Autenticitu autorů a jejich obsah bereme vážně a budeme tak činit i v budoucnu."

- Redaktor Real Clear Defense, 21. května 2018

Žádám také, aby náznaky směrované proti skupině CSG v tomto zjevně falešném článku pana Yurka nebyly brány v úvahu, protože jejich důvěryhodnost byla ztracena nejen kvůli nedostatku faktů, ale také proto, že jejich autor je zjevně falešný. Máme podezření, že za těmito články směrovanými proti skupině CSG skrývá svou identitu jiný autor. Touto záležitostí se nyní zabýváme.

Kontakt: Eleanor McManus 202-460-1451, Trident DMG, pro další dotazy

Klíčová slova USA-média-internet-průmysl-Czechoslovak Group

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.