Společnost Risen Energy zahajuje v Austrálii výstavbu solárního projektu Yarranlea o výkonu 121 MW

NING-PO (Čína) 24. května 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Ředitel společnosti Risen Energy Australia John Zhong (PRNewsfoto/Risen Energy Co., Ltd)

Ředitel společnosti Risen Energy Australia John Zhong (PRNewsfoto/Risen Energy Co., Ltd)

Společnost Risen Energy Co., Ltd., čínský výrobce fotovoltaických modulů, nedávno oznámila, že po únorové akvizici 100% podílu na projektu solární farmy Yarranlea o výkonu 121 MW, která se nachází 50 km jihozápadně od Toowoomby v australském státě Queensland, byla tento měsíc oficiálně zahájena výstavba tohoto projektu. Slavnostního pokládání základního kamene se zúčastnili Patrick Weir, člen parlamentu státu Queensland, předseda regionální rady města Toowoomba Paul Antonio, ředitel pro rozvoj projektů a investiční ředitel společnosti Risen Energy Australia John Zhong a další hosté.

Projekt Yarranlea, který se rozkládá na ploše přibližně 250 hektarů, představuje instalovanou kapacitu 121 MW. Kromě technického zajištění, nákupu a konstrukce (EPC) jsou součástí projektu dodávky modulů a následné úpravy a kalibrace po jeho dokončení. Společnost Risen Energy bude dokončené zařízení vlastnit a provozovat. Dokončení stavby je plánováno nejdříve na konec března příštího roku. Po dokončení bude zařízení propojeno s rozvodnou sítí pod vedením národního trhu s elektřinou a bude zajišťovat dodávku čisté elektřiny do Toowoomby a Darling Downs. Po uvedení do provozu by měla dosáhnout průměrného ročního výkonu 264 GWh. Pokud jde o úspory energie a snižování emisí uhlíku, projekty sníží spotřebu CO2 o 124 000 metrických tun, což bude významným přínosem jak pro ochranu životního prostředí, tak pro hospodářský rozvoj.

Díky štědrému dotačnímu plánu, vysokým cenám elektřiny a investičním pobídkám (FiT), jejichž termín brzy vyprší, se Austrálie stala největším světovým trhem pro ukládání energie pro domácí využití, přičemž objem trhu se ztrojnásobil. Zahraniční výrobci a vývojáři se neustále zaměřují na australský trh a urychlují své úsilí v této zemi, včetně čínského lídra, společnosti Risen Energy.

Pan Zhong uvedl: „Velmi si vážíme společného vývoje projektu Yarranlea s australskou vládou. Jsme také hrdí na skutečnost, že projekt Yarranlea je v naším prvním rozsáhlým projektem EPC v této zemi. Tento projekt rovněž získal regulační souhlas pro rozvoj integrovaného skladování energie. Vytvořili jsme specifické zóny pro skladování energie na místě. Kompetence v oblasti skladování energie znamená, že přebytečná elektřina v denní době může být skladována a využívána v době špičky a v noci, což dále zvyšuje ziskovost a snižuje náklady na výrobu energie elektrárny Yarranlea. Těšíme se na spolupráci s předními dodavateli, abychom zajistili úspěšné dokončení a provoz tohoto projektu s cílem poskytovat obnovitelnou energii do měst Toowoomba a Darling Downs."

Pan Zhong dodal: „Kromě Queenslandu se zaměřujeme i na další státy v Austrálii, zejména na státy Victoria, New South Wales a Západní Austrálii. Pro usnadnění rozvoje projektu jsme získali zkušené odborníky pro analýzu našich probíhajících projektů při přípravě pro rozvoj dalších elektráren, které budeme vlastnit a provozovat sami. V příštích pěti letech plánujeme v Austrálii další expanzi s cílem celkové kapacity 1 GW."

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/694699/Risen_Energy.jpg

KONTAKT: Tina Feng, +86-13736192549, tina@risenenergy.com

Klíčová slova Čína-Austrálie-energie-Risen Energy

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.