Zemřel zakladatel společnosti Young Living D. Gary Young

Lehi (Utah) 16. května 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Young Living Founder D. Gary Young Passes Away (PRNewsfoto/Young Living Essential Oils)

Young Living Founder D. Gary Young Passes Away (PRNewsfoto/Young Living Essential Oils)

Podnik dále povedou generální ředitelka Mary Young a prezident a provozní ředitel Jared Turner

Společnost Young Living Essential Oils oznámila, že její zakladatel a předseda představenstva D. Gary Young (11. červenec 1949-12. květen 2018), zemřel ve věku 68 let ve městě Salt Lake City na následky komplikací po řadě infarktů.

Společnost Young Living také oznámila, že generální ředitelka Mary Young a Jared Turner, prezident a provozní ředitel, budou pokračovat v řízení tohoto miliardového podniku.

„Je to velmi těžké období pro naše chlapce a pro mě, ale také pro naši rodinu společnosti Young Living," řekla Mary Young. „Sdílení úžasných přínosů esenciálních olejů s lidmi po celém světě bylo vášní, kterou jsme s Garym sdíleli. Proto jsme vybudovali Young Living. Abychom pokračovali v této misi a přenesli toto dědictví do budoucnosti, v posledních letech jsme přijímali a rozvíjeli výkonný tým skutečně světové třídy. Gary Jaredovi zcela důvěřoval, že je schopen vést náš talentovaný tým, a byl si jist, že společnost je dobře připravená pokračovat v cestě, kterou si představoval."

Nepopiratelný lídr globálního hnutí v oblasti esenciálních olejů pan Young strávil 35 let studiem výhod a zdokonalováním extrakce esenciálních olejů a zároveň vybudoval světový podnik s miliardovými obraty, který měl sdílet s miliony lidí to, co považoval za „dar" esenciálních olejů.

Pan Young, popisovaný jako „moderní průkopník", byl zčásti inovátorem a zčásti historikem. Jeho snaha o objevy v oblasti péče o zdraví byla zakořeněna ve starodávných praktikách, když se snažil objevit a sdílet výhody, které jsou nabízeny esenciálními oleji z bylin, rostlin a stromů. Jeho výzkum ho zavedl do vzdálených koutů země a často zpět v čase, aby lépe porozuměl mnoha zdravotním přínosům přírodních esenciálních olejů, které moderní společnost přehlíží.

Po seznámení se s éterickými oleji v 80. letech se pan Young vydal do Francie, kde studoval a naučil se vše, co mohl, o esenciálních olejích - od toho, jak se pěstují rostliny, až po jejich využití pro zdravotní účinky vyráběných olejů.

Po svém návratu do Spojených států v roce 1992 zasel za svou kanceláří v Spokane ve Washingtonu pole levandulí ze semen, které získal ve Francii, a založil svou farmu v St. Maries ve státě Idaho. Gary začal pěstovat různé aromatické plodiny ve své touze pochopit růst, kultivaci a extrakci olejů. Pro své první extrakce na farmě postavil dva malé destilátory a pak v roce 1994 postavil svůj první nerezový stacionární parní destilátor. Chtěl učit a vzdělávat, proto v roce 1993 rozhodl založit společnost Young Living Essential Oils, kterou zaregistroval ve státě Utah v roce 1994.

Vášeň pana Younga pro kvalitu, orientace na zákazníky společnosti a inovace při průkopnickém prosazování esenciálních olejů vytvořily z malé společnosti Young Living před téměř 25 lety globální podnik s více než 16 podnikovými a partnerskými farmami, více než 3 000 zaměstnanci a více než 4 miliony zákazníků po celém světě.

„Společnost Young Living bude i nadále ctít životní dílo Garyho, spočívající ve sdílení esenciálních olejů a jejich přínosů s lidmi na celém světě," řekl Jared Turner. „Za ta léta jsme spolu se mnohokrát diskutovali o jeho představě o budoucnosti společnosti a jsme odhodláni pokračovat v cestě, kterou pro společnost Young Living plánoval."

Pan Young vytvořil pro svou společnost účelovou kulturu, která je motivována touhou sloužit světové komunitě a inspirovat zaměstnance a zákazníky po celém světě.

Prostřednictvím D. Garyho Younga z nadace Young Living členové a zaměstnanci společnosti cestují po celém světě a pracují ruku v ruce s místními komunitami. Jedním z největších úspěchů pana Younga bylo budování Young Living Academy, což je škola v Chongonu v Ekvádoru, pro děti této venkovské obce na okraji džungle a pro děti zaměstnanců, kteří pracovali na farmě.

Pohřeb se bude konat v pátek 18. května ve 13:00 amerického horského letního času (MT) na farmě Whispering Springs Lavender Farm and Distillery, jednom z nejoblíbenějších míst Garyho na světě. Tato farma se nachází na adrese 3700 Old Highway 91, Mona, UT 84645.

Rozloučení se zesnulým se bude konat na farmě před pohřbem od 9:00 do 12:00 MT.

Společnost Young Living také oznámí plány týkající se slavnostního ceremoniálu k uctění života svého zakladatele.

Dary k uctění památky pana Younga mohou být poskytnuty nadaci D. Gary Young, Young Living Foundation, aby pokračovala v jeho celoživotní snaze sloužit světové komunitě.

O společnosti Young Living Essential Oils

Young Living Essential Oils, LLC zaujímá světové prvenství v oblasti esenciálních olejů díky zavedení přísného výrobního postupu Seed to Seal® a vyrábí produkty s čistými esenciálními oleji pro každého, pro celé rodiny i životní styl. Tento postup zajišťuje, že jsou všechny produkty pravé, bez syntetických chemikálií a čisté. Tento závazek pramení z více než 24leté odpovědnosti, kterou společnost cítí vůči Zemi a jejím obyvatelům. Další informace najdete na webových stránkách YoungLiving.com.

Kontakt pro média:

Pro otázky z médií kontaktujte prinquiries@youngliving.com.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/691906/Young_Living_Essential_Oils_Gary_Young.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/323110/Young_Living_Essential_Oils_Logo.jpg

Klíčová slova USA-lidé-kosmetika-Young Living Essential Oils

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.