Společnost P&G zveřejnila nové cíle pro trvalou udržitelnost životního prostředí zaměřené na aktivaci a inspiraci pozitivního dopadu ve světě

Cincinnati 17. dubna 2018 (PROTEXT/BusinessWire)

Program Ambition 2030 zahrnuje značky, dodavatelský řetězec, společnost a zaměstnance firmy P&G

Společnost Procter & Gamble Company (burzovní index NYSE:PG) dnes oznámila, že se jí podařilo splnit mnohé cíle z jejího plánu pro trvalou udržitelnost životního prostředí do roku 2020, dále chce splnit zbývající a stanovila si nové rozsáhlejší programy do roku 2030. Nové cíle s titulem “Ambition 2030,” chtějí aktivovat a inspirovat pozitivní dopad na prostředí a společnost a zároveň vytvářet hodnoty pro společnost a zákazníky.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20180416005203/en/

„Věříme, že společnost P&G může být zdrojem dobra a silou rozvoje a zastáváme záměrně takový přístup, abychom uspokojili naše zákazníky, a zároveň iniciovali rozumnou spotřebu,“ řekl David Taylor, předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti P&G. „Zákazníci očekávají, že značky, kterým věří, mají skvělé vlastnosti a zároveň pomáhají řešit některé nejpalčivější problémy, se kterými se náš svět potýká. Celosvětový dosah naší firmy, porozumění pěti miliardám zákazníků, kterým nabízíme své produkty a schopnost inovovat, nám přinášejí jedinečnou možnost realizovat pozitivní změnu.“

Cíle“Ambition 2030” společnosti P&G zahrnují:

• Značky: 20 předních značek společnosti P&G, jako například Always, Ariel, Dawn, Fairy, Febreze, Head & Shoulders, Pantene, Pampers a Tide aktivuje a inspiruje zodpovědnou spotřebu prostřednictvím obalů, které jsou 100% recyklovatelné nebo znovu použitelné, zaváděním udržitelnějších inovací a budováním důvěry díky transparentnosti a sdílení naší vědy o bezpečnosti.

• Dodavatelský řetězec: Výrobní závody společnosti P&G sníží emise skleníkových plynů na polovinu a budou nakupovat dostatek obnovitelné energie, kterou budou požívat všechny její závody. Společnost bude rovněž využívat alespoň 5 miliard litrů vody z cirkulačních zdrojů.

• Společnost: Společnost P&G bude pokračovat ve vytváření transformativní spolupráce, která umožní lidem, planetě a podnikatelům, aby prosperovali, včetně těch, které zastaví příliv plastů do světových oceánů, ochrání a rozšíří lesy, zlepší recyklační řešení absorpčních hygienických produktů a ochrání vodu v nejdůležitějších zdrojích po celém světě.

• Zaměstnanci: Společnost P&G zapojí, vybaví a odmění zaměstnance za vytváření povědomí o trvalé udržitelnosti a zavádění postupů do každodenní práce. Odměníme pokrok a začleníme uznání do posuzování výkonů.

Další podrobnosti o cílech “Ambition 2030” společnosti P&G naleznete zde.

V návaznosti na vedoucí roli v oblasti zájmu o životní prostředí, splnila společnost P&G již mnohé ze svých cílů v oblasti trvalé udržitelnosti do roku 2020 v klíčových oblastech, jako je podnebí (snížila celkově emise skleníkových plynů od roku 2010 o 16% ), voda (snížila používání vody ve výrobních závodech o 27% od roku 2010), a odpady (dosáhla nulové úrovně odpadů z výroby, které jsou odváženy na skládky u více než 80% výrobních závodů).

Dopady pokroku společnosti lze sledovat u mnoha značek a v mnoha zeměpisných oblastech, včetně produktů jako je například prací prostředek Tide purclean, který obsahuje složky na bázi bio produktů a šampon Head & Shoulders, který v obalech využívá plasty recyklované z pláží, změny ve výrobě, kdy využíváme v našich závodech energii z větru a páru z biomasy a inovace výzkumu, které každoročně transformují možnost recyklace tun plastů, která je přínosem pro celý průmysl, i mimo rámec společnosti P&G.

Tento pokrok je podrobněji popsán ve zprávě o občanství společnosti 2017 Citizenship Report.

„Na základě našich dosavadních úspěchů by se naše cíle do roku 2030 měly zaměřit na dva nejpalčivější environmentální problémy: tenčící se zdroje a rostoucí spotřebu,“ řekla Virginie Heliasová, vice prezidentka globální udržitelnosti společnosti P&G. „Víme, že společnost P&G sama o sobě nemá všechny odpovědi. Abychom dosáhli výrazného pokroku, budeme potřebovat spolupráci a partnerství a naše značky vyvinou inovace, abychom dostali spotřebu na novou úroveň.“

„Společnost P&G zaujímá první místo v oblasti prosazování trvale udržitelného rozvoje. Jejich strategie je v souladu s naší vírou, že podnikání bude úspěšnější, tím, že bude trvale udržitelné. Obdivujeme její plán Ambition 2030, který má potenciál mít významný pozitivní globální dopad na akcionáře, životní prostředí a společnost,“ řekl Peter Bakker, prezident a generální ředitel Světového podnikatelského výboru pro trvale udržitelný rozvoj.

O přístupu společnosti P&G k občanství

Trvalá udržitelnost životního prostředí je jedním z hlavních oblastí, na které se program občanství společnosti P&G zaměřuje, spolu s etickou a firemní odpovědností, dopadem na společnost, rovnoprávností mužů a žen a diverzitou a inkluzí. Program občanství podporuje cíle v oblasti trvalé udržitelnosti OSN na ukončení chudoby, záchranu planety a zajištění prosperity pro všechny. Další informace o občanských iniciativách společnosti P&G naleznete v její zprávě o občanství za loňský rok zde.

O společnosti Procter & Gamble

Společnost P&G slouží zákazníkům po celém světě, a poskytuje jedno z nejsilnějších portfolií předních důvěryhodných a kvalitních značek, včetně Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® a Whisper®. Společenství P&G působí přibližně v 70 zemích celého světa. Nejnovější zprávy a informace o společnosti P&G a jejích značkách najdete na stránkách http://ww.pg.com.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20180416005203/en/

Kontakty

P&G Company Communications

Julie deSylva

Tel : 513-780-0006

Email : Desylva.j@pg.com

Zdroj: Procter & Gamble

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-ekologie-průmysl-trendy-Procter & Gamble

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.