Společnosti GCL Group a Softbank investují 930 milionů USD do založení společného podniku v Indii

Su-Čou (Čína) 3. dubna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

GCL Systems Integration Technology Co., LTD (SZ: 002506) (GCL-SI), dceřiná společnost největšího světového koncernu pro čistou energii GCL, oznámila, že dne 29. března GCL Group podepsala memorandum o porozumění (MoU) se společností Softbank Vision Fund SBVF) prostřednictvím svého správce Softbank Investment, dceřiné společnosti Softbank Group. Hlavním obsahem memoranda je dohoda společností GCL Group a Softbank Investment o založení společného podniku v Andhra Pradesh v Indii, a to buď přímo, nebo prostřednictvím svých příslušných poboček nebo dceřiných společností, z nichž Softbank Investment představuje 60 % a GCL Group 40 %. Poměr vlastního kapitálu společného podniku by byl odpovídajícím způsobem upraven, kdyby byl později zaveden třetí partner. Složení představenstva společného podniku bude v souladu se složením struktury vlastního kapitálu.

Společný podnik očekává celkovou investici ve výši 930 milionů amerických dolarů a obě strany dosud nespecifikovaly zdroj finančních prostředků. Společný podnik plánuje výrobní kapacitu 4 GW, která bude realizována ve dvou fázích, každá fáze s výkonem 2 GW. Hlavním předmětem činnosti bude výroba a prodej fotovoltaických ingotů, tenkých panelů, baterií a modulů.

O společnosti GCL-SI

GCL System Integration Technology Co., Ltd. (002506 Shenzhen Stock) (GCL-SI) je součástí skupiny GOLDEN CONCORD (GCL). Společnost GCL-SI dodává kompletní nejmodernější integrované energetické systémy a je odhodlána stát se přední světovou společností v oblasti výroby sluneční energie.

KONTAKT: Leo Yuan, +86-176-0408-0725, yuanhui@gclie.com

Klíčová slova Čína-Indie-energie-GCL System

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.