TESCAN rozšiřuje své portfolio. Kupuje belgického výrobce mikrotomografů

Brno 29. března 2018 (PROTEXT)

Brněnský výrobce elektronových mikroskopů TESCAN oznámil akvizici společnosti XRE, belgického výrobce přístrojů pro 3D rentgenové zobrazování. Po elektronové mikroskopii TESCAN vstupuje do oblasti mikrotomografie, kde se hodlá prosadit zejména u zákazníků z oblasti přírodních věd.

“Začlenění společnosti XRE do našeho holdingu demonstruje strategii vytvořit silnou a stabilní nadnárodní společnost, která posouvá hranice vědy,” uvedl Jaroslav Klíma, generální ředitel TESCAN ORSAY HOLDING a.s. a dodal: ”Rentgenovou mikrotomografii čím dál častěji využívají naši zákazníci, protože poskytuje unikátní kontextové informace k zobrazení elektronovým mikroskopem. V XRE jsme našli talentovaný tým, unikátní technologii pro 3D vizualizace a chuť se prosadit ve všech klíčových segmentech trhu.”

Metoda mikrotomografie se začíná stále více prosazovat v biologickém i průmyslovém výzkumu a vývoji. Akvizicí XRE dojde k jejímu začlenění mezi klíčové produkty TESCANu, který chce přístroje s rentgenovými paprsky a speciálním softwarem nabízet celosvětově.

“Jsme nadšeni, že s TESCANem sdílíme společnou vizi budoucnosti. Věříme, že vstup do holdingu nám umožní dodávat řešení dynamické tomografie novým zákazníkům rychle a v požadované kvalitě,” okomentoval akvizici generální ředitel XRE Jelle Vlassenbroeck.

O mikrotomografii

Mikrotomografie je technika rentgenové tomografie (CT), pomocí které lze získat detailní informace o vnitřní struktuře zkoumaného vzorku. Jedná se o nedestruktivní metodu, kdy zkoumaný objekt není třeba speciálně upravovat. Díky použití moderních technologií lze dosáhnout výborného rozlišení v řádu jednotek mikrometrů.

Velkou část analýzy zde zajišťuje speciální software, který ze získaných dat umožňuje vymodelovat v počítači trojrozměrnou rekonstrukci zkoumaného vzorku.

O TESCANu

TESCAN je český výrobce elektronových mikroskopů. Společnost byla založena v roce 1991 vývojovými a servisními pracovníky firmy TESLA s cílem pokračovat v tradici výroby elektronových mikroskopů v Brně. V roce 1996 TESCAN představil svůj první přístroj PROXIMA a další modelové řady mu zajistily místo mezi předními světovými výrobci. Dlouhodobá expanze a zakládání dceřiných společností po celém světě vyvrcholily v roce 2013 vytvořením holdingové struktury s francouzskou společností ORSAY PHYSICS. Tak vznikl TESCAN ORSAY HOLDING, který si i nadále zachoval centrálu, výrobou i vývoj v brněnských Kohoutovicích. Každý mikroskop TESCAN je vyroben v Brně, přestože zhruba 95 % produkce míří k zákazníkům do celého světa. Mezi největší odběratele patří světové univerzity, výzkumná centra nebo průmyslové a výrobní firmy v mnoha odvětvích. Téměř 500 zaměstnanců TESCAN ORSAY HOLDING vyrobí víc jak 250 mikroskopů ročně, což představuje roční obrat zhruba 1,8 miliardy korun.

O XRE

Společnost XRE NV sídlí v belgickém Gentu, kde vyvíjí nejmodernější mikrotomografy a speciální softwarové řešení pro vizualizaci a 3D rekonstrukci zkoumaného vzorku. Tyto technologie nachází uplatnění ve výzkumu materiálů, přírodních vědách, průmyslu a dalších oblastech v soukromém i akademickém sektoru.

Kontakt:

Lucie Brnková

e-mail: ?lucie.brnkova@tescan.com

Klíčová slova ČR-elektronika-firmy-Tescan

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.