Zájem o lesnictví u mladých lidí v Praze roste

Praha 19. března 2018 (PROTEXT)

Společná fotografie účastníků regionálního kola po prvním soutěžním dni

Společná fotografie účastníků regionálního kola po prvním soutěžním dni

Ve dnech 15. a 16. března se v regionálním kole soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) utkalo 40 tříčlenných družstev z Prahy a Středočeského kraje. Družstva soutěžila o hodnotné ceny a o postup do národního kola soutěže. Cílem této soutěže, která je určena mládeži od 13 do 19 let, je zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví. Regionální kolo v Praze bylo podpořeno Hlavním městem Prahou.

"Popularita pražského regionálního kola každoročně narůstá. Letošního již osmého ročníku se zúčastnilo 120 žáků a studentů základních a středních škol z Prahy a Středočeského kraje. Podmínky soutěže vyžadují širokou teoretickou, ale také praktickou znalost lesnictví a přírody obecně. Soutěžící píší písemný test a pokračují poznáváním přírodnin," uvedl za odborného garanta soutěže a organizátora regionálního kola děkan Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze prof. Marek Turčáni.

Slavností vyhlášení vítězů proběhlo v novém Dřevařském pavilonu Fakulty lesnické a dřevařské. V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo z Gymnázia Budějovická ve složení Eliška Zlatníková, Ondřej Škrna a Kateřina Havránková. V kategorii starších žáků získalo prvenství družstvo z Gymnázia Botičská ve složení Adéla Vítková, Tadeáš Ryšan a Jan Kapr.

Vítězným družstvům gratulujeme k postupu do národního kola, které se uskuteční 14. - 15. června v Kostelci nad Černými lesy.

ikona Výsledky RK YPEF 2018 final

Kontaktní osoby:

Ing. Radim Löwe

Organizátor regionálního kola YPEF

Marketingové oddělení

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze

Kamýcká 129, 165 21 Praha 6 - Suchdol

lowe@fld.czu.cz, +420 607 108 112

Klíčová slova ČR-školy-lesy-vysoké-ČZU

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.