Jarní Srdíčkové dny

Praha 15. března 2018 (PROTEXT)

V pondělí 19. března začíná tradiční veřejná sbírka jarní Srdíčkové dny, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Život dětem již 18 let.

Sbírka se koná na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi po celé České republice. Tváří této sbírky je pětiletá Eliška trpící dětskou mozkovou obrnou, která sama nechodí, nemluví a nedokáže se o sebe postarat. Aby se všechno naučila, potřebuje pravidelně několikrát ročně absolvovat neurorehabilitační pobyt, který ovšem zdravotní pojišťovny hradí jen částečně, v některých případech vůbec. Tyto pobyty jsou poměrně drahé a rodiče Elišky by je své dceři bez pomoci laskavých lidí nemohli dopřát. A tak Srdíčkové dny pomohou Elišce a pochopitelně mnoha dalším nemocným dětem. Celorepubliková sbírka probíhá až do pátku 23. března.

Srdíčkové dny jsou největší a veřejnosti nejznámější sbírkou organizace Život dětem. Probíhají třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Dobrovolníci prodávají v ulicích našich měst oblíbené magnetky se zvířátky a různobarevné propisovací tužky za 30 Kč. Srdíčkové dny však nejsou jedinou aktivitou společnosti. V průběhu roku se konají další sbírkové a dobročinné akce nejrůznějšího spektra, díky kterým se podařilo poskytnout pomoc nemocným dětem v celkové výši 223,644.371 Kč.

Život dětem se snaží pomáhat rodinám nemocných dětí řadou dalších projektů. Vedle společných akcí s řetězcem Lidl či Českou poštou jsou to nově například dvě květnové akce. V pondělí 7. května Galakoncert „Srdce pomáhá“ v Divadle Hybernia, kde vystoupí řada osobností českého muzikálového nebe. Těšit se můžete na Bohuše Matuše, Kateřinu Brožovou, Annu Slováčkovou, Milana Peroutku či Petra Kutheila. Výtěžek poputuje na úhradu zdravotních pomůcek, rehabilitací a zdravotního materiálu dětem, které trpí onkologickým onemocněním. Široká veřejnost se může taky zúčastnit charitativního štafetového půlmaratonu VolšoHEC RUN, který je otevřený všem, kdo rádi běhají i pomáhají. Akce se koná v sobotu 26. května v jihomoravské Jedovnici. Výtěžek z této akce je určen dvěma vážně nemocným dětem z Brna.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková - ředitelka Život dětem o.p.s.

e-mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

mobil: 603216461

Klíčová slova ČR-sociální-zdraví-děti-charita-Život dětem

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.