10 let Puzzlemánie - I letos skládáme pro dobrou věc

Praha 13. března 2018 (PROTEXT)

Akce roku pro přeborníky ve skládání puzzle na čas se odehraje v sobotu 24. března v pražském Centru Černý Most, které je vyhledávaným místem pro nákupy i volnočasové vyžití celé rodiny. Puzzlemánie přináší jedinečnou zábavu pro všechny generace a pošesté se jí mohou účastnit i děti a dospělí se zdravotním znevýhodněním. Mimo hlavní soutěže proběhnou miniturnaje a je připraven bohatý doprovodný program. Během dne mohou návštěvníci centra přispět ve sbírkové akci na aktivity klientů s handicapy z Komunitního centra Motýlek.

Ať jste malí, nebo už odrostlejší milovníci puzzle, zveme vás všechny do pražského obchodního Centra Černý Most, kde si v sobotu 24. března užijete odpoledne plné skládání. Soutěž o nejrychleji složené puzzle je tohoto druhu jediná v ČR a letos slaví 10. výročí. Puzzlemánie je určena dětem a dospělým bez věkového omezení a klání se opět zúčastní také osoby se zdravotním znevýhodněním. V hlavní soutěži je připraveno pět kategorií jednotlivců a jedna pro tříčlenné týmy, jež mohou utvořit skupiny dětí, přátel nebo celé rodiny. Na vítěze čekají pěkné ceny.

"Jsme rádi, že se touto akcí pobaví jak ti nejmenší, tak i návštěvníci dříve narození. V historii byly nejmladšímu soutěžícímu 2 roky a nejstaršímu dokonce 92 let. Projekty propojující generace zasluhují podporu a Puzzlemánie navíc úspěšně začleňuje děti a dospělé s nejrůznějším zdravotním znevýhodněním. Jejich nasazení a nadšení je vždy fascinující a inspirativní. Velkou radost jim přináší i následné vyhlašování výsledků. Při předávání výher je patrné, že si tento veřejně prožitý úspěch užívají a je pro ně opravdu výjimečný,“ říká Erika Vosáhlová, zástupkyně Komunitního centra Motýlek, které soutěž spolupořádá s agenturou Bezva Párty. "Kromě hlavní soutěže čeká návštěvníky zábavný doprovodný program. V posledním ročníku se osvědčily miniturnaje, kdy si mohou zaskládat o drobnou výhru také ti, kteří se na hlavní soutěž necítí nebo přijdou až po odehrání své věkové kategorie. A pokaždé jsme nedočkaví, zda se podaří překonat rekord ve skládání 54dílkového puzzle. V roce 2016 se v závěrečných minutách akce odehrálo neuvěřitelné drama mezi dvěma pravidelnými účastnicemi. O pouhou setinu vteřiny zvítězila s časem 2:04:01 24letá Kateřina N.,“ dodává Erika Vosáhlová.

Doprovodný program myslí dokonce i na tatínky, kteří se mohou svézt některým z modelů značky Peugeot a zúčastnit se tak soutěže o auto na dovolenou od Autosalonu Kopecký.

Během konání Puzzlemánie proběhne sbírková akce ve prospěch klientů s handicapy z Komunitního centra Motýlek v Praze 9, jež letos v dubnu oslaví sedmnáctiletou působnost. Návštěvníci si budou moci koupit za 50 Kč motýlka, ručně malovaného barvami na sklo.

Pomoci ale mohou i prostřednictvím zápisu do věrnostního programu Centra Černý Most, které za každou novou registraci v období od 18. do 24. března přispěje částkou 50 Kč.

"Děti, jimž pomáháme, bohužel mnohdy pocházejí z opravdu smutných rodinných poměrů, kde nezažívají hezké a bezstarostné dětství. Jsem proto moc ráda, že jim s pomocí partnerů nabídneme mimo aktivit v Motýlku tuto ojedinělou akci a poskytneme tak příležitost zažít úspěch a posílit sebevědomí. To pro ně není vůbec samozřejmé. Výtěžek sbírky použijeme na financování programů v době letních prázdnin, kdy díky nám prožijí nezapomenutelné chvíle se svými vrstevníky a přispějeme tak ke zlepšení jejich života. Děkujeme laskavým dárcům a všem podporovatelům naší činnosti,“ doplňuje Hana Urbanová, ředitelka Motýlku.

Těšíme se s vámi na skládanou v sobotu 24. března.

10. PUZZLEMÁNIE:

Kdy: 24. března 2018 od 12 hodin

Kde: Centrum Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 9

Vstupné: zdarma

Více informací: http://www.puzzlemanie.com a http://www.centrumcernymost.cz

Pořádají: Komunitní centrum Motýlek, agentura Bezva Párty a Centrum Černý Most

Poděkování patří těmto hlavním partnerům:

Centrum Černý Most

Kopecký, autosalony Peugeot

Betadine

Dino Toys

Nadační fond Porozumění

Rádio Blaník

O Sdružení na pomoc dětem s handicapy, z.ú.

Sdružení poskytuje sociální služby dětem se zdravotním a sociálním znevýhodněním od roku 2001.

V provozovaném Komunitním centru Motýlek ročně nachází ve třech projektech podporu několik set klientů i s rodinami, jejichž život vyžaduje specifický přístup ať už z důvodu zdravotního postižení či sociálního vyloučení, nebo potřebují pomoc při řešení náročných životních událostí.

KC Motýlek je držitelem certifikátu "Společnost přátelská rodině“ a Ceny Martina Palase, udělované Kontem Bariéry za přínos k integraci dětí se zdravotním postižením. http://www.motylek.org

O Centru Černý Most

Centrum Černý Most je jedno z nejmodernějších obchodních center v České republice. Vedle bohatého portfolia značek nabízí svým návštěvníkům také pestrou nabídku služeb a doprovodných akcí. V roce 2013 získalo díky rozsáhlé rekonstrukci nový kabát a od té doby za svou originální barevnou fasádou skrývá plochu přes 82 000 m2.

Protože návštěvníci Centra Černý Most nejsou pouhými zákazníky, ale především váženými a vítanými hosty, je jim dopřána prvotřídní péče po celý čas návštěvy. Mohou si odložit kabáty v šatně, odpočinout v relaxační zóně, využít pomoci osobní stylistky nebo si zapůjčit stolní hry či dokonce šitíčko. Členství ve věrnostním programu rozšiřuje všechny tyto služby o mnohé další, jež jsou součástí auditovaného čtyřhvězdičkového servisu, který potvrzuje stoprocentní péči. Více informací naleznete na http://www.centrumcernymost.cz nebo na www.facebook.com/centrumcernymost.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Eriku Vosáhlovou, organizátorku akce, Komunitní centrum Motýlek

tel.: +420 605 253 781, e-mail: vosahlova@motylek.org

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zábava-sociální-handicapovaní-puzzle-Komunitní centrum Motýlek

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.