Slavnostní podpis memoranda v Národním zemědělském muzeu

Praha 23. února 2018 (PROTEXT)

Národní zemědělské muzeum a Výzkumný ústav rostlinné výroby uzavřou memorandum o spolupráci.

Slavnostní podpis memoranda proběhne v úterý 27. 2. 2018 v 10 hodin v budově Národního zemědělského muzea v Praze na Letné v prostorách výstavy Dělat les za účasti generálního ředitele Národního zemědělského muzea Milana Jana Půčka a ředitele Výzkumného ústavu rostlinné výroby Jibana Kumara.

Obě strany se ve snaze o poskytování co nejkvalitnější služby veřejnosti domluvily na dlouhodobé spolupráci v oblasti propagace a osvěty zemědělských oborů a jim blízkých témat.

Smyslem spolupráce je zejména propagovat činnosti obou institucí ve spojení s vnímáním zemědělství jako širšího sociokulturního fenoménu zasazeného do historických souvislostí a poskytovat si informační součinnost s cílem zvýšit informovanost veřejnosti o zemědělských tématech, jako jsou potřeba komplexního vnímání oboru, nezbytnost šetrného přístupu ke krajině, vliv zemědělství na krajinu, životní prostředí, úcta k tradici a respekt ke znalostem, střídmost a zdravý selský rozum.

Představitelé obou institucí na akci rádi zodpoví dotazy novinářů.

Po skončení akce následuje prohlídka expozic a výstav Národního zemědělského muzea.

Kontakt:

Mgr. Jitka Taussiková

tisková mluvčí

e-mail: tiskove@nzm.cz

tel.: 604 867 970

Klíčová slova ČR-muzea-zemědělství-pěstování-NZM

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.