Klasika Viva 2018 začíná již za týden

Šumperk 19. února 2018 (PROTEXT)

Již v pondělí 26. února od 19.00 rozezní tóny klarinetu a klavíru prostor klášterního kostela v Šumperku při prvním koncertu Klasika Viva v roce 2018. Představí se na něm jedna z nejtalentovanějších českých hráček na klarinet ANNA PAULOVÁ a klavírista LUKÁŠ KLÁNSKÝ.

Anna Paulová je v současné době studentka AMU v Praze, ale na svém kontě má již neskutečnou řadu uměleckých úspěchů. Je držitelkou řady cen z národních a mezinárodních soutěží. Dvakrát získala první cenu na celostátní soutěži ZUŠ (2006, 2009), 1. cenu na Soutěži Konzervatoře Plzeň (2009), 1. cenu na Soutěži konzervatoří v Ostravě, 1. cenu na mezinárodní klarinetové soutěži Marco Fiorindo v Turíně-Itálie (2009), 1. cenu na mezinárodní klarinetové soutěži v Kršku-Slovinsko, 1. cenu na mezinárodní klarinetové soutěži Markneukirchener Wettbewerb für junge Instrumentalisten - Německo, 1. cenu na Mezinárodní soutěži dechových dřevěných nástrojů ve Wroclawi -Polsko (2010), 2. cenu na soutěži Pro Bohemia v kategorii všech dechových dřevěných nástrojů, 1. cenu na mezinárodní klarinetové soutěži Giacomo Mensi v Breno- Itálie (2011), 3. cenu na mezinárodní klarinetové soutěži „Citt? di Carlino- Itálie (2011), 1. cenu na soutěži Yamaha Stipendium pro dřevěné dechové nástroje (2012) a stala se finalistkou soutěže pro mladé hudebníky Oldenburg-Německo (2013). Největším úspěchem Anny Paulové je 2. cena a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde získala ještě řadu zvláštních cen, včetně Ceny Nadace Bohuslava Martinů, Ceny Nadace Gideona Kleina, Ceny Českých center a Ceny společnosti Mercedes Benz Česká republika pro nejúspěšnějšího českého účastníka celé soutěže a 1. cena a titul laureáta na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala také Cenu Nadace Život Umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže.

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. V roce 2014 získal jako člen Lobkowicz Tria první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu.

V letech 2004 - 2010 studoval na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Evy Boguniové. Po ukončení magisterského studia na pražské HAMU ve třídě svého otce, prof. Ivana Klánského, pokračuje nyní ve studiu doktorandském. Lukáš je laureátem mnoha mezinárodních soutěží (EPTA 2002, Agropolli 2003, Karl Drechsel Förderpreis 2007, Beethovenův Hradec 2007, Inernational Rotary Piano Competition 2012, Darmstadt Chopin International Wettbewerb 2013).

V programu koncertu zazní např. Sonáta pro klarinet a klavír Johannesa Brahmse, Balada g moll pro klavír sólo Fryderika Chopina nebo také Introdukce, téma a variace pro klarinet a klavír od Gioacchina Rossiniho.

Koncert v Jeseníku se uskuteční v úterý 27. února od 19.00 v Kapli.

V pokladnách DK Šumperk a MKZ Jeseník je možné zakoupit ABONENTNÍ KARTU na všechny 4 koncerty na jaře. Zakoupením karty si současně v Šumperku kupuje zájemce i konkrétní sedadlo v klášterním kostele. Cena karty na celé jaro (4 koncerty) je 400 Kč.

Pravidelným návštěvníkům koncertů klasické hudby, kteří chtějí získat vstupenky s velkou slevou, je k dispozici karta Klubu přátel Klasika Viva. „Kartu jsme nabízeli již v loňském roce a registrovali jsme desítky zájemců,“ říká Roman Janků z pořadatelské agentury. „ Věříme, že i v letošním roce si karta najde své spokojené majitele a počty pravidelných návštěvmíků koncertů se zase rozšíří,“ dodává Janků.

Kartu obdrží zájemci po vyplnění a zaplacení ročního poplatku 150 Kč. S touto kartou získá její držitel slevu 50% na jednotlivé vstupenky na koncerty Klasika Viva v Šumperku a Jeseníku, slevu ve výši 180 Kč na Abonentní kartu pro jaro 2018, a také slevu na vstupném na festival Klášterní hudební slavnosti. Členům klubu jsou dále zasílány informace o připravovaných koncertech v předstihu a také je jim umožněn přednostní nákup vstupenek na festival Klášterní hudební slavnosti. Zájemci se mohou přihlásit vyplněním přihlášky na webových stránkách Klasika Viva nebo si přihlášku vyzvednout v pokladnách DK Šumperk a MKZ Jeseník.

A nač se můžeme na jaře 2018 v cyklu Klasika Viva ještě těšit?

V březnu přivítáme na koncertech Klasika Viva fenomenálního mladého českého klavíristu MATYÁŠE NOVÁKA. Návštěvníkům koncertů není to jméno neznámé, proto se opět můžeme těšit na skvěle provedená díla, tentokráte z pera F. Chopina a F. Liszta. Tyto koncerty jsou plánovány na 26. března do Šumperka a 27. února do Jeseníku.

V dubnu se na pódia našeho regionu po letech vrátí SMETANOVO TRIO, které hraje ve složení Jiří Vodička (housle), Jan Páleníček (violoncello) a Jitka Čechová (klavír). V ryze českém programu zazní díla A. Dvořáka, R. Haase a B. Smetany a na vystoupení Smetanova tria se můžeme těšit 23. dubna v Šumperku a 24. dubna v Jeseníku.

Koncerty 20. května v Jeseníku a 21. května v Šumperku nabídnou večer s kytarovým duem. Soubor SIEMPRE NUEVO hraje ve složení Matěj Fryml a Patrik Vacík a patří ke špičce ve svém oboru u nás.

Podrobné informace o všech koncertech, umělcích a vstupenkách naleznete na webových stránkách Klasika Viva www.klasikaviva.cz

Kontakt:

Roman Janků Management s.r.o.

V Polích 147, 281 71 Rostoklaty, CZECH REPUBLIC

e-mail: info@agenturajd.cz

Klíčová slova ČR-hudba-festival-Roman Janků Management

Oblast
Olomoucký (ol)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.