Takeda střední Evropy je od 1. února pod vedením Kirsten Detrick

Praha/Vídeň/Bratislava 14. února 2018 (PROTEXT)

Kirsten Detrick byla 1. února jmenována vedoucí nově vytvořené Takeda MCO střední Evropy 
Foto: Takeda

Kirsten Detrick byla 1. února jmenována vedoucí nově vytvořené Takeda MCO střední Evropy Foto: Takeda

1. února si Kirsten Detrick ke svému současnému portfoliu společností, které řídí v Rakousku, přidala i zodpovědnost za řízení obchodních společností Takeda v České republice a Takeda na Slovensku. Vytvořením nové organizace MCO (Multi Country Organization) pro střední Evropu spojila Takeda všechny tři společnosti pod jednu zastřešující organizaci. Společnosti v jednotlivých zemích zůstávají samostatnými právními subjekty. "Chceme využít synergie, která existuje mezi Českou republikou a Slovenskem, pokud jde o jazyky, historické vazby a tržní archetypy, a současně sdílet zkušenosti i osvědčené postupy napříč všemi třemi společnostmi, abychom mohli lépe vyhovět potřebám našich pacientů a klientů," vyjádřila se Kirsten Detrick.

Tato americká chemička pracuje pro společnost Takeda od roku 2013. Nejdříve spravovala globální portfolio 15 produktů společnosti Takeda, které se vztahovaly k oblasti onemocnění zažívacího traktu. V srpnu 2016 převzala vedení společnosti Takeda v Rakousku (včetně výrobního závodu v Linci a obchodní společnosti ve Vídni). Od léta 2017 byla Kirsten Detrick dočasně zodpovědná za několik trhů střední a východní Evropy. Dne 1. února kromě vedení výrobního závodu Takeda v rakouském Linci (cca 650 zaměstnanců) také přebrala zodpovědnost za nově vytvořenou MCO střední Evropy (cca 120 zaměstnanců).

V průběhu téměř 25 let před nástupem do společnosti Takeda, zastávala Kirsten Detrick několik manažerských pozic ve farmaceutickém, biotechnologickém a zdravotnickém sektoru, a to jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni. V nově vzniknuté Takeda MCO pro střední Evropu bude pokračovat v úspěšné transformaci společnosti Takeda směrem ke specializované péči se zaměřením na zánětlivé onemocnění střev (IBD) a onkologii, bude nadále rozvíjet důvěryhodnou pozici společnosti mezi pacienty a lékaři. "Je pro mě nesmírně důležité zavést náš koncept o umístění pacienta do centra naší pozornosti a našich činností, a tak dokázat, že můžeme vytvářet přidanou hodnotu pro pacienty a poskytovatele zdravotní péče," řekla o strategickém zaměření svojí práce Kirsten Detrick.

Kontakt

Lou Cloos (Head of Communications, MCO CE)

Tel. +43 664-34 62 340

Jean-Lou.Cloos@takeda.com

Klíčová slova ČR-Slovensko-Rakousko-zdraví-léky-farmacie-Takeda

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.