Studenti Univerzity Karlovy vyhráli lokální kolo prestižní soutěže CFA Research Challenge

Praha 12. února 2018 (PROTEXT)

Zleva: Jakub Říha, Michal Petrouš, Ira Saktor, Tadeáš Krejčí, Norbert Skákala a Tomáš Hrbáček za CFA

Zleva: Jakub Říha, Michal Petrouš, Ira Saktor, Tadeáš Krejčí, Norbert Skákala a Tomáš Hrbáček za CFA

Tým studentů Univerzity Karlovy, konkrétně z Institutu ekonomických studií FSV UK, vyhrál v úterý 6. února 2018 lokální kolo prestižní mezinárodní soutěže CFA Research Challenge, kterou každoročně pořádá CFA Institute. Studenti Tadeáš Krejčí, Michal Petrouš, Jakub Říha, Ira Saktor a Norbert Skákala vybojovali 1. místo v lokálním kole v konkurenci deseti dalších týmů z České republiky a Slovenska. Oficiální vyhlášení vítězů proběhne na tradiční CFA Society Forecasting Dinner 28. února 2018. Tým IES FSV UK zvítězil v této soutěži již podruhé - poprvé vyhráli studenti IES FSV UK lokální kolo v roce 2016.

Tým IES FSV UK postoupil společně s dalšími třemi týmy do česko-slovenského finále díky kvalitně vypracovanému reportu. V lokálním finále prezentovaly týmy ocenění společnosti před porotou složenou z předních profesionálů a odborníků v oboru. Díky vítězství v lokálním kole postupuje tým IES FSV UK do regionálního kola pro oblast Evropy a Středního Východu, které se uskuteční 4. - 5. dubna v Dublinu. Celosvětové finále se pak uskuteční 27. dubna v Kuala Lumpur v Malajsii.

Soutěž CFA Research Challenge, kterou organizuje CFA Institute, je jedinečnou šancí pro studenty z celého světa si vyzkoušet finanční oceňování konkrétní společnosti na trhu. V letošním ročníku soutěže měli studenti všech týmů v lokálním česko-slovenském kole za úkol vypracovat analýzu společnosti STRABAG. Každý tým může svůj report konzultovat se svým mentorem, který má dlouholeté zkušenosti v oblasti portfolio managementu či finančních analýz a je držitelem titulu CFA. Tým IES FSV UK si letos vylosoval jako mentora Jana Hájka, portfolio manažera z Erste Asset Management.

Soutěž vyžaduje od studentů velké časové nasazení. Již od října studenti připravují svůj report a konzultují své výstupy s profesionály v oboru. Po odevzdání reportů je pak potřeba pracovat na samotné prezentaci. "Skloubit studium, práci a mimoškolní aktivity s takto náročnou soutěží pro nás bylo výzvou. Zpětně ale času stráveného soutěží nelitujeme. Práce na equity reportu, prezentace před profesionály a spolupráce s mentory nám přinesla mnoho zkušeností, které uplatníme v naší budoucnosti,“ říká člen vítězného týmu Michal Petrouš.

CFA Institute je mezinárodní profesní organizace finančních analytiků. Tato organizace provozuje program mezinárodně uznávaných CFA zkoušek. CFA Institut také hodnotí kompatibilitu univerzitních programů s obsahem studijní látky potřebné pro získání profesního titulu CFA. IES FSV UK získal statut uznaného programu již v roce 2013 jako první škola v ČR. Od roku 2017 jsou české i anglické bakalářské a magisterské programy na IES FSV UK zahrnuty v CFA Institute University Affiliation Programu.

Kontakt:

Lucie Křížová

PR Coordinator

Institute of Economic Studies

Faculty of Social Sciences

Charles University

Tel.: +420 222 112 320

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-školy-finance-vysoké-soutěž-FSV UK

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.