Hackedepicciotto stáhnou nad MeetFactory mračna a zahřmí mene, menetekel

Praha 6. února 2018 (PROTEXT)

Hackedepicciotto

Hackedepicciotto

Jsou jména, která netřeba dlouze představovat. Alexander Hacke a Danielle de Picciotto vystupují pod skromným, prostě znějícím Hackedepicccitto. Jako by tahle dvojice, spjatá třeba s Einstürzende Neubauten či Crime & The City Solution, neměla potřebu příliš tlačit na pilu. Jejich Menetekel, které v MeetFactory uvedou 3. března, to udělá za ně.

Biblické zvolání, které se stalo jménem jejich nového alba, označuje v přeneseném smyslu naléhavé varování před hrozící pohromou. Oproti tomu předchozímu Perseverantia (2016), vůči němuž jej z Berlína vycházející dvojice staví do kontrastu, je novinka o poznání temnější. Hackedepiccitto tímto počinem reflektují společenskou beznaděj a svůj pocit z toho, co se v současném světě děje, taví do monumentální zvukové elegie. Menetekel vyšlo na sklonku minulého roku, v prosinci, a od té doby se těší na všech frontách vřelým recenzím.

Celé album provází neodbytná svíravost, která je dána mohutnými údery bicích, táhlými tóny, skřípavými a ruchovými zvuky, jichž je dosáhnuto vedle již zmíněného hrdelním zpěvem Alexandra Hackeho a netradičními nástroji, s nimiž na tomto albu experimentuje Danielle de Picciotto - autoharfou, niněrou či tureckými houslemi kemençe. Ovšem Menetekel jako celek je především voláním po naději, než předzvěstí zkázy. Uhrančivé, v hloubce bublající tóny, vystihuje recenze magazínu Full Moon závěrečnými slovy "zaříkávání Menetekel je existenciálně sklíčené, a přitom neodolatelné" a hodnotí je 95 %. Přidává se tak k hlasům, že s aktuálním albem je dvojice, která se roku 2010 rozhodla pro nomádský způsob života, na pomyslném vrcholu.

Co když vyloučení z ráje není starý biblický příběh, pokládá Danielle De Picciotto řečnickou otázku, ale proroctvím toho, co se teprve může stát? Odpověď hledejte v těchto temných, hrozivých, ale v závěru nadějných tónech, nabádají Hackedepiccitto svorně. Menetekel, ztělesňující strach i úžas s nevyhnutelnou potřebou varovat, je dílem autorů, kteří ťali do živého a kteří jsou českému posluchači dobře známi. Přesto podotkněme: Alexander Hacke s Daniellou de Picciotto neradi dělají předvídatelné...

Svůj pohled na současný stav světa a společnosti představí Hackedepiccitto ve smíchovské MeetFactory, kde byli mimo jiné před lety rezidenty. Tvůrčí a současně manželská dvojice se vrátí po dvou letech a, jelikož jsme už měli tu čest, jejich živé vystoupení je příslibem - mírně řečeno - intenzivního zážitku. Opatrně dávkované šepoty a výkřiky vyvrcholí s poslední, v kremžském kostele nahranou, desítky minut dlouhou symfonií také v sobotu 3. března. Mene, mene, tekel!

Více:

hackedipicciotto.bandcamp.com

Vstupenky:

190 Kč na www.meetfactory.cz

190 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

290 Kč na místě

Předprodeje:

GoOut, Ticketportal, Ticketpro a www.meetfactory.cz

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

21. 2. D Smack U Promotion: The Charlatans (UK)

28. 2. Fource Entertainment: Son Lux (US) + Hanna Benn (US) - vyprodáno

17. 3. Fource Entertainment: IAMX (UK)

7. 3. Com Truise (US)

4. 4. Braids (CA)

5. 4. Tommy Cash (EE)

6. 4. D Smack U Promotion: Editors (UK) - vyprodáno

10. 4. Young Fathers (UK)

20. 4. Fource Entertainment: NF (US)

26. 4. Wye Oak (US)

31. 5. Born Ruffians (CA)

14. 6. Bohemian Like You: Deerhunter (US)

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10,000.000 Kč.

Kontakty:

Libor Galia, PR, tel.: +420 732 566 667, e-mail: libor.galia@meetfactory.cz

Zuzana Kolouchová, PR, e-mail: zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

Klíčová slova ČR-pop-hudba-MeetFactory

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.