Com Truise završí v MeetFactory svou vesmírnou ságu

Praha 25. ledna 2018 (PROTEXT)

Com Truise završí v MeetFactory svou vesmírnou ságu

Com Truise završí v MeetFactory svou vesmírnou ságu

Když před dávnými časy spatřilo světlo světa Galactic Melt, vesmírný cestovatel Com Truise se vydal na rozsáhlou pouť napříč galaxií. Posléze z této výpravy vyslal ještě dvě alba a letos s Iteration prý svůj cestovatelský deník zakončí. Konce postavy Coma Truise, alter ega producenta Setha Haleyho, se přesto neobávejme - než započne novou etapu, přijede svůj vesmírný opus ještě představit 7. března do MeetFactory.

"Opakování je jistou formou změny," pronesl jednou Brian Eno. Jestli něco dobře vystihuje současný koncept Setha Haleyho aka Coma Truise, je to právě tento výrok. Zdánlivě neměnný styl neonově pruhovaných melodií, masivní bicí, robotické groove a zamlžená nostalgie lehce rozpoznatelného rukopisu - to vše je jeho mantrou a jejím opakováním se dostává do dalších sfér žánru synthwave. Rizika zamrznutí a neměnného opakování si ale tenhle nerd uvědomuje, a proto se na každé desce nenápadně posouvá a mění ozkoušené linie či rytmus bicích.

Stejně jako předchozí alba Wave (2014) či Silicon Tare (2016), také nedávné Iteration vypráví až filmově velkolepý sci-fi příběh o lásce a útěcích z nebezpečných planet. Narativ, který se rozprostírá v několika letech, zde vrcholí a uzavírá se. Ačkoliv se Com Truise snaží svůj život oddělovat od hudby, kterou tvoří, přiznává, že se mu to moc nedaří. "Je to jako kdybych si v hlavě přehrával film, ale ten film je zároveň i můj život," poznamenává a jedním dechem dodává, že novinka odráží smutek po domově, pocity vyhoření a jeho deprese z nekonečného vystupování. Nutně musela nastat změna a po roce a půl v Kalifornii znovu nabral nový dech jistoty. Loňské Iteration tak sice odráží stinné stránky posledních let, ale není smutným vyvrcholením. Ostatně, jak by mohl být - vždyť je ozvěnou soundtracků prvních počítačových her, béčkových sci-fi filmů doplněných hudbou k plážovým radovánkám.

V duchu velkého spektáklu se lze těšit i na zajímavou podívanou, koneckonců Seth Haley je původně povoláním grafik. Na loňských koncertech ho obklopovaly obří rámy s LED světly, která blikala a kopala v rytmu jeho hudby. Dechberoucí hra se světlem, industriální techno elektronika, světélkující měsíc nad siluetou tajemného, energií pulzujícího města, které prolamují rytmy svěží elektroniky. Co si vesmírný korzár přichystá pro Prahu? Nudný a plochý večírek to zkraje března dozajista nebude...

Více:

comtruise.com

soundcloud.com/com-truise

Vstupenky:

350 Kč na www.meetfactory.cz

350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

450 Kč na místě

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a www.meetfactory.cz

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

21. 2. D Smack U Promotion: The Charlatans (UK)

28. 2. Fource Entertainment: Son Lux (US) + Hanna Benn (US)

17. 3. Fource Entertainment: IAMX (UK)

4. 4. Braids (CA)

5. 4. Tommy Cash (EE)

6. 4. D Smack U Promotion: Editors (UK) - vyprodáno

10. 4. Young Fathers (UK)

20. 4. Fource Entertainment: NF (US)

14. 6. Bohemian Like You: Deerhunter (US)

Kontakty:

Libor Galia - PR - +420 732 566 667 - libor.galia@meetfactory.cz

Zuzana Kolouchová - PR - zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

Klíčová slova ČR-pop-hudba-Truise-MeetFactory

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.