Cenový index Xinhua (Rongchang) živých prasat nabídne hodnotovou referenci pro průmyslové operace

Peking (Čína) 14. ledna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Governor of Rongchang District of Chongqing Municipality Li Zhongwu addresses the conference (PRNewsfoto/China Economic Information Serv)

Governor of Rongchang District of Chongqing Municipality Li Zhongwu addresses the conference (PRNewsfoto/China Economic Information Serv)

Vice president of the CEIS Su Huizhi addresses the conference (PRNewsfoto/CEIS)

Cenový index živých prasat „Xinhua (Rongchang) Live Pig Price Index", který byl sestaven společně Čínskou hospodářskou informační službou (CEIS) zpravodajské agentury Xinhua a lidovou vládou okresu Rongchang v obci Chongqing, byl představen 27. prosince 2017 v Pekingu.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/627987/Governor.jpg

Podle účastníků konference pro zveřejnění indexu je tento cenový index zaměřen na monitorování provozního stavu trhu s živými prasaty v zemi a nabízí hodnotovou referenci pro toto průmyslové odvětví.

Této konference se zúčastnili Su Huizhi, viceprezident agentury CEIS, Lu Yanchun, ředitel Centra sledování cen Národní rozvojové a reformní komise (NDRC), Wang Xiaobing, ředitel Informačního centra ministerstva zemědělství (MOA) a Shi Youlong, hlavní technik Národní stanice chovu hospodářských zvířat.

Zavedení cenové indexu živých prasat Xinhua (Rongchang) je zaměřeno na vytvoření otevřeného a transparentního informačního systému o cenách živých prasat. Mechanismus zkoumání cen živých prasat a přesné a včasné sledování aktuálního stavu a vývojového trendu na trhu s živými prasaty jsou zásadní pro snížení iracionálních výkyvů cen živých prasat. Index může nabídnout autoritativní a efektivní referenční hodnotu pro výrobu a chov živých prasat, řekl pan Su.

Trh s živými prasaty v Chongqingu (Rongchang) je jediným národním trhem s hospodářskými zvířaty a drůbeží, který je licencován centrem ministerstva zemědělství MOA, přičemž jeho transakce představují zhruba 8 % ročního obratu živých prasat v zemi, uvádí Li Zhongwu, guvernér okrsku Rongchang obce Chongqing.

„Index cen živých prasat Xinhua (Rongchang)" poskytne účastníkům průmyslového řetězce obchodu s živými prasaty, včetně zemědělců a zpracovatelských podniků, včasné varování a výrobní poradenství a nabídne kvantitativní základ pro rozhodování příslušných orgánů průmyslu a příslušné tržní subjekty s cílem podpořit strukturální reformu na straně nabídky v tomto odvětví a dále snížit dopad „cyklu prasat na porážku", dodal pan Li.

Nabídka vzorků indexu živých prasat „Xinhua (Rongchang)" zahrnuje 31 provincií a obcí v zemi, přičemž hlavními sledovanými zvířaty jsou živá prasata, selata a kanci. Index je od 4. června 2017 založen na bázi 100 a bude zveřejňován každé pondělí.

Do 17. prosince 2017 dosáhl index cen živých prasat „Xinhua (Rongchang)" hodnoty 115,75, což představuje nárůst o 0,70 nebo 0,61 % oproti předchozímu období a nárůst o 15,75 % od základního období.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/627988/Vice.jpg

Kontakt: Paní Li, Tel.: 86 10 63074558

Klíčová slova Čína-hospodářství-zemědělství-chov-China Economic Information Service

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.