Společnost Extell Development Company získala finanční balíček ve výši 1,135 miliardy USD na vybudování nejvyšší bytové věže na světě s názvem Central Park Tower

New York 3. ledna (PROTEXT/PRNewswire)

Image: Wordsearch (PRNewsfoto/Extell Development Company)

Image: Wordsearch (PRNewsfoto/Extell Development Company)

Celostátně proslulá developerská společnost Extell Development Company dnes oznámila, že dne 29. prosince 2017 získala svůj doposud nejvyšší stavební úvěr pro vybudování věžové budovy Central Park Tower. Central Park Tower, architektonický prvek o výšce 1 500 stop, bude vybudován na Billionaires Row na Manhattanu a bude nejvyšší obytnou budovou na světě. Finanční balíček sestává z půjčky ve výši 900 milionů USD od syndikátu stavebních úvěrů pod vedením společnosti J.P. Morgan a přednostní kapitálové půjčky ve výši 235 milionů USD ze zajišťovacího fondu.

„Společnost Extell má u komunity úvěrových a institucionálních investorů mimořádně dobrou pověst a tato sofistikovaná transakce potvrzuje důvěru k trhu s luxusními byty na Manhattanu," řekl Gary Barnett, prezident a zakladatel společnosti Extell Development Company. „New York nikdy neviděl super výškovou budovu tohoto kalibru a jsme rádi, že můžeme spolupracovat s našimi institucionálními partnery, abychom vytvořili produkt, který bude skutečně výjimečný."

Central Park Tower bude dominujícím mrakodrapem New Yorku s nesrovnatelnou nabídkou v každém ohledu. Bude se nacházet na 57. ulici s Central Park přímo na severu, na prestižní křižovatce Columbus Circle a čtvrti Plaza. Budova navržená renomovanou firmou Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, známou slavnými výškovými budovami po celém světě, včetně věže Burj Khalif v Dubaji a Královské věže v Saúdské Arábii, bude zahrnovat 179 ultraluxusních rezidencí se stylovým uspořádáním, stratosférickými výhledy a přístupem k nejvýznamnějšímu soukromému klubu v New Yorku s kompletním servisem a zařízením.

Společnost Extell vybuduje Central Park Tower společně s institucí SMI USA (SMI), americkou dceřinou společností Shanghai Municipal Investment, přední infrastrukturní investiční společností, která vybudovala oceňovanou Shanghai Tower.

Věž Central Park Tower bude také domovem obchodního domu Nordstrom o rozloze přibližně 28 000 metrů čtverečních. Tyto nové sedmipodlažní prodejní prostory budou vlajkovou lodí této módní značky se sídlem v Seattlu, v New Yorku bude první v její stoleté historii.

Společnost Extell byla průkopníkem výstavby vysoce luxusních mrakodrapů díky vybudování prvního mrakodrapu One57 v oblasti Billionaires' Row, která je nyní považována za nejprestižnější rezidenční oblast na Manhattanu. Rekordně vysoký skleněný mrakodrap s výhledem na Central Park, ve kterém se nachází 132 luxusních bytů umístěných nad novým vlajkovým pětihvězdičkovým hotelem Park Hyatt, změnil panorama New Yorku. V budově One57 se nachází historicky nejdráž prodané rezidence v New Yorku, za celkovou částku 100,5 milionů USD.

Společnost Extell Development Marketing Group bude výhradním prodejcem a marketingovou agenturou budovy Central Park Tower s předpokládaným zahájením prodeje v roce 2018 a jeho ukončením naplánovaným na rok 2019. Pro informace o prodeji volejte prosím na číslo 212-957-5557 nebo navštivte webové stránky www.centralparktower.com.

O společnosti Extell

Společnost Extell Development Company je celostátně uznávaným developerem nemovitostí v oblasti obytných, obchodních, maloobchodních, pohostinských a smíšených nemovitostí, které působí především na Manhattanu a v dalších předních městech v celé zemi. Ve spolupráci se špičkovými architekty a odborníky na design buduje společnost Extell nemovitosti, které se vyznačují sofistikovaným designem, půvabnými půdorysy a prvotřídním vybavením.

Současně vyvíjené projekty zahrnují největší kondominium v dolním Manhattanu na náměstí One Manhattan Square, které se nachází na okraji přístavu v New Yorku a nabízí ohromující výhled na vodu a město, vybavení a zařízení na ploše větší než 9 300 metrů čtverečních. Dalším mrakodrapem je The Kent na adrese 200 East 95 Street, který se pyšní architekturou ve stylu art deco a jehož interiér je vyjádřením klasické elegance kralující na Upper East Side. Společnost také pracuje na výstavbě budovy 70 Charlton, prvního luxusního rezidenčního domu u náměstí Hudson Square ve čtvrti West SoHo. Společnost Extell provedla také renovace a opravy řady známých budov v nejlepších čtvrtích, včetně bývalého hotelu Stanhope na adrese 995 Fifth Avenue a památkové budovy Belnord na Upper West Side.

O společnosti SMI

Společnost SMI USA se pyšní svou integritou, profesionalitou a nejlepšími aktivy ve své třídě. S podporou více než 20 000 zaměstnanců a díky desetiletí komplexního plánování a vývoje nemovitostí společnost SMI s lehkostí realizuje své projekty od plánování až po odevzdání rezidencí k užívání.

Společnost Shanghai Municipal Investment, která byla založena v roce 1992 (dříve známá jako Shanghai Chengtou), je největším státním podnikem v Šanghaji. Společnost SMI má v současné době dvě dceřiné společnosti, které jsou veřejně kótované, stejně jako 11 soukromých přidružených společností a dceřiných společností. Společnost vzkvétá společně s vývojem infrastruktury, investicemi, výstavbou a provozními plány Šanghaje.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/623964/Extell_Development_Co_Central_Park_Tower.jpg

Kontakt: M18 PR, Paní Anna LaPorte, 212-604-0318, anna@m18pr.com

Klíčová slova USA-stavby-reality-Extell Development Company

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.