Společnost Amazon slaví největší svátky, více než čtyři miliony lidí si v jediném týdnu těchto svátků vyzkoušelo předplatné Prime

Seattle (USA) 28. prosince (PROTEXT/BusinessWire)

Inteligentní asistentka Echo Dot a multimediální centrum Fire TV Stick se systémem Alexa Voice Remote byly prvním a druhým nejprodávanějším produktem ve všech kategoriích na tržišti Amazon

Počet položek odeslaných prostřednictvím služby FREE One-Day Shipping nebo FREE Same-Day Delivery nebo Ultra-Fast Delivery (DOPRAVA ZDARMA do jednoho dne nebo ten samý den nebo ultra rychlá doprava) s předplatným Prime Now se o letošních svátcích více než zdvojnásobil

Malé firmy a podnikatelé zaznamenali rekordní sezónu s více než miliardou objednaných položek na celém světě

(burzovní index NASDAQ: AMZN) Společnost Amazon oslavila největší sváteční sezónu se zákazníky z celého světa, kteří objednávali na rekordní úrovni. O letošních svátcích stoupal počet předplatitelů členství Prime. V jediném týdnu více než čtyři miliony lidí zahájili bezplatnou zkušební verzi předplatného Prime nebo si předplatili členství, aby využili výhody bezplatné dopravy (do dvou dnů, jednoho dne nebo odeslání ten samý den), kromě ultra rychlé dopravy do jedné nebo dvou hodin s předplatným Prime Now.

Zákazníci nakupovali stovky z milionů produktů včetně rozsáhlé nabídky od malých firem a podnikatelů. Tyto svátky si od malých firem a podnikatelů z celého světa zákazníci objednali více než miliardu položek a to za pouhých pět dní. Ode Dne díkůvzdání do Cyber Monday, bylo objednáno téměř 140 milionů položek od malých firem a podnikatelů. Divize Amazon Devices také zaznamenala nejlepší svátky v historii s desítkami milionů prodaných zařízení s osobním elektronickým asistentem Alexa na světě. Echo Dot a Fire TV Stick s aplikací Alexa Voice Remote nebyly tyto svátky jen nejprodávanějšími zařízeními na tržišti Amazon, ale byly rovněž nejprodávanějšími produkty od jakéhokoli výrobce ve všech kategoriích na Amazonu.

"Od prvního dne se zcela řídíme tím, čemu věříme, že naše zákazníky přitahují výhodné nákupy a nízké ceny, rychlá a bezplatná doprava a široký výběr špičkových produktů a my jim po celou dobu stále nabízíme všechny tyto parametry. Jsme velmi rádi, že se i o letošních svátcích lidé stále připojovali k předplatnému Prime, aby mohli využívat možnosti rychlejší a bezplatné dopravy plus nové pohodlnější dodávky jako například Amazon Key, stejně jako včasný přístup k výhodným nabídkám Lightning Deals a neomezený streaming televizních pořadů a filmů, včetně Prime Originals a dalších,“ řekl Jeff Wilke, generální ředitel světové zákaznické divize. "Díky milionům zákazníků a stovkám tisíc zaměstnanců společnosti Amazon na celém světě, kteří se podíleli na tom, že tyto svátky byly lepší než všechny předtím. Těšíme se na další skvělý rok.“

Divize Amazon Devices a Alexa

- Divize zařízení Amazon Devices zaznamenala tyto svátky rekordní sezónu, kdy se oproti loňským Vánocům prodalo o miliony víc různých zařízení než v loňském roce.

- Pro kategorii produktů Echo byly tyto svátky vůbec nejlepší v historii. Digitální asistentky Echo Dot byly tyto svátky na prvním místě v počtu prodaných zařízení a nejprodávanějším produktem bez ohledu na výrobce a kategorii na celém Amazonu s miliony prodaných kusů.

- Zákazníci koupili více než dvojnásobek center Amazon Fire TV Sticks oproti loňským svátkům. Fire TV je nadále jedničkou v kategorii streamingových mediálních přehrávačů ve Spojených státech amerických, Spojeném království, Německu a Japonsku u všech maloprodejců.

- Kategorie tabletů Fire Kids zaznamenala vůbec nejlepší svátky v historii, neboť se na stránkách Amazon.com prodalo 2,4 x více zařízení v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

- Echo zařízení byla letos výjimečně oblíbeným dárkem, o svátcích byly vyprodány produkty Echo Spot, Echo Dot a Echo Buttons. Zákazníci si stále ještě mohou zaslat objednávku, aby si zajistili pořadí. Objednávky budou vyřizovány systémem, kdo si dřív objedná, dříve zboží dostane.

- Letos oslavily čtečky Kindle 10. sváteční sezónu.

- Letošní Vánoce miliony předplatitelů Prime nakupovaly s aplikací Alexa by voice („hlasem“) dárky, zařízení Amazon a věci nezbytné pro každodenní potřebu v domácnosti. Nejoblíbenější produkty nakupované by voice byly inteligentní asistent Echo Dot, Fire TV Stick with Alexa Voice Remote a TP-Link Smart Plug Mini.

- Alexa pomohla tyto svátky namíchat desítky tisíc koktejlů a Martini a Manhattan se staly nejžádanějšími nápoji.

- Recept na sušenky s kousky čokolády byl o letošních svátcích nejžádanější.

- Zákazníci využívající asistenta Alexa tyto Vánoce nejvíce vyžadovali píseň "Jingle Bells“ ("Rolničky“).

- Východní pobřeží bylo o letošních svátcích svátečněji naladěno, protože uživatelé Alexy chtěli zahrát sváteční písně 2, 5 x častěji než lidé na západním pobřeží.

- Uživatelé asistenta Alexa rozsvítili tuto sezónu své vánoční osvětlení prostřednictvím této aplikace více než milionkrát.

- Tyto svátky požádali uživatelé Alexu o desítky milionů vtipů.

- Nejčastěji volaným člověkem o těchto svátcích byla "máma“ ve Spojených státech amerických a Německu a „táta“ ve Spojeném království.

- Doba poslechu hudby o svátcích na aplikaci Alexa byla trojnásobná oproti stejnému období loňského roku.

- Zákazníci přáli přes aplikaci Alexa Veselé Vánoce (Merry Christmas), Šťastné svátky (Happy holidays) a Šťastnou Chanuku (Happy Hanukkah) 3,5 x více letos oproti loňské sváteční sezóně.

- Lidé se letos o svátcích ptali na Santu 4x více než loni.

- Zákazníci se ptali aplikace Alexa na radu týkající se vaření více než 9x častěji letos o svátcích než v loňském roce.

- Nejžádanější filmy prostřednictvím aplikace Alexa byly o letošních svátcích Trollové (Trolls) a Elf.

- Alexa na Fire TV je ještě oblíbenější než kdy předtím. Ve Spojených státech amerických její využití vzrostlo o 889% oproti stejnému období loňského roku.

- Uživatelé aplikace Alexa nastavili letos časovače 3x více než ve stejném období svátků v loňském roce.

Dodávky Amazon o letošních svátcích

- V Severní Americe a Evropě partneři v 10 realizačních centrech každý den vybrali, zabalili a odeslali více než milion balíků pro zákazníky.

- Nejrušnějším dnem, pokud jde o uspokojení zákazníků v roce 2017, byl 19. prosinec 2017.

- V roce 2017 jsme zvětšili velikost naší realizační a distribuční sítě na celém světě o více než 30% čtverečních metrů.

- Ve Spojených státech amerických pomáhalo tuto sváteční sezónu vyřídit objednávky zákazníků více než 6 000 nákladních aut a 32 letadel Amazon Air.

- Mezi Dnem díkůvzdání a Vánocemi Amazon Air přepravil tolik balíčků, kolik by se rovnalo miliardě zařízení Echo Dots.

- Nákladní letadlo Amazon Air může přepravit více než 10 000 tlakových hrnců Instant Pots.

- Poslední objednávka Prime Now na Vánoce byla vyřízena za 58 minut ve 23:58 na Štědrý večer Baltimoru ve státě Maryland. Objednávka obsahovala autíčko na dálkové ovládání Kid Galaxy Amphibious RC Car Morphibians Shark, sadu 28 olejových pastelů Crayola Oil Pastels Art Tools a dálkové ovládání pro děti VTech Click and Count Remote.

Nákupy přes mobil

- Nejprodávanějšími položkami objednávanými přes mobilní zařízení byly Echo Dot, Fire TV Stick with Alexa Voice Remote a TP-Link Smart Plug.

- Počet zákazníků z celého světa, kteří nakupovali přes aplikaci Amazon App, vzrostl o letošních svátcích téměř o 70%.

- O letošních svátcích bylo prostřednictvím mobilních zařízení objednáno za vteřinu více než 1 400 elektronických zařízení.

- Rozšířená realita (AR view) byla nejpoužívanější na Cyber Monday. Nejoblíbenější položka, kterou si lidé prohlíželi s AR view v průběhu těchto svátků byla černá židle s podnožkou. Kategorie, při kterých je AR nejčastěji používána, jsou nábytek, hračky, zařízení Amazon, kuchyňské vybavení a spotřební elektronika.

Dary komunitám

- Skupina nákladních aut rozdávajících dárky Amazon Treasure Truck a slavnostně vyzdobené návěsy Amazon realizovaly speciální dodávky v rámci vánoční jízdy Amazon "Delivering smiles“ ("Přinášíme úsměvy“). Dohromady se nákladní vozy zastavily ve více než 30 komunitách, kde zaměstnanci společnosti Amazon žijí a pracují, byly rozdány tisíce položek, jako například STEM hračky, knihy, zařízení a potřeby pro domácnost pro ženy, děti a rodiny v nouzi. Na konci cesty věnovala společnost Amazon 1 americký dolar za každou ujetou míli nadaci pro bezdomovce National Alliance to End Homelessness.

- Sváteční akce "Delivering Smiles“ ("Přinášíme úsměvy“) rozšířila rostoucí podporu společnosti Amazon dětem a rodinám v nouzi. Další informace o všech neziskových organizacích, které společnost Amazon navštívila v rámci kampaně „Delivering smiles“ ve Spojených státech amerických a Kanadě naleznete na adrese https://blog.aboutamazon.com/delivering-smiles.

Digitální zábava

- Letos bylo prostřednictvím aplikace Alexa přenášeno přes internet 4x více hudby ze serveru Amazon Music než o loňských svátcích.

- Posluchači Amazon Music si v průběhu svátků oblíbili funkci textového vyhledávání, když chtěli písně přes aplikaci Alexa, požadovali "Jingle Bells“ více než jiné známé písně pouze vyslovením několika slov textu písně.

- Posluchači chtěli o těchto svátcích zpomalit a uvolnit se, žádali přes aplikaci Alexa přehrát relaxační hudbu více než jiný druh hudby prostřednictvím Amazon Music.

- Posluchači v New Yorku, Seattlu, Chicagu, Houstonu a San Diegu streamovali více svátečních písní na Amazon Music prostřednictvím aplikace Alexa, než ostatní města ve Spojených státech amerických.

- Album Christmas Michaela Bublého bylo znovu nejpřehrávanějším albem na Amazon Music v průběhu sváteční sezóny.

- Píseň „All I want for Christmas is You“ od zpěvačky Mariah Carey zaujala první místo mezi nejpřehrávanějšími svátečními písněmi na Amazon Music již druhý rok za sebou.

- Nejsledovanějším seriálem o svátcích byl The Marvelous Mrs. Maisel (Báječná paní Maiselová) Prime Original nominovaný na Zlatý glóbus .

- Nejsledovanější show o svátcích byla The Grand Tour.

- Nejsledovanějším filmem na Amazon Original o letošních svátcích byl snímek The Big Sick (Pěkně blbě).

- Nejsledovanějším programem na Kids Prime Original v průběhu svátků byl If You Give a Mouse a Cookie.

- Nejprodávanějším filmem o svátcích byl Elf.

- Nejprodávanějším seriálem o svátcích byl The Walking Dead (Živí mrtví).

- Nejžádanější předplacené kanály na Amazon Channel o těchto svátcích byly HBO, Showtime a STARZ a aktuální řady Game of Thrones (Hra o trůny), Shameless a Power byly na uvedených kanálech nesledovanějšími pořady v uvedeném pořadí.

- Nejsledovanějším utkáním na Prime Video 10. kola programu Thursday Night Football o těchto svátcích byl 7. prosinec, kdy dva miliony diváků na celém světě sledovalo, jak tým Atlanta Falcons porazil New Orleans Saints 20-17

- Nejčtenější Kindle knihou na Amazon First Reads v roce 2017 byla Beneath A Scarlet Sky od Marka Sullivana.

- Nejprodávanější a nejposlouchanější audioknihou roku 2017 byla The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life (Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le: Přestaňte být za každou cenu pozitivní a staňte se lepšími a spokojenějšími lidmi!) od Marka Mansona, převyprávěná Rogerem Waynem.

- Nejposlouchanějším románem audioknihou roku 2017 byl Harry Potter a kámen mudrců od J.K. Rowlingové, předčítaná Jimem Dalem.

- Nejvíce komentovanou audioknihou v roce byla Born a Crime od Trevora Noaha, vyprávěná autorem.

- Podle žebříčků Amazon byla nejčtenější a nejčastěji darovanou knihou pro čtečky Kindle ve Spojených státech amerických tyto svátky kniha Origin, román od Dana Browna.

- Podle žebříčků Amazon byla nejlepší knihou podle čtenářů Kindle v USA, kterou nešlo odložit tyto svátky Year One: Chronicles of the One, Book 1 od Nory Robertsové, kterou čtenáři přečetli od začátku až do konce rychleji než jiné knihy.

- Podle žebříčků Amazon, byly mezi knihami, které si zákazníci nejvíce přáli v roce 2017 v USA tituly: The Subtle Art of Not Giving a F*ck (Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le ) od Marka Mansona, Hillbilly Elegy (Horalská elegie) od J.D. Vanceho, The Handmaid ?s Tale (Příběh služebnice) od Margaret Atwoodové, Astrophysics for People in a Hurry (Astrofyzika pro zaneprázdněné) od Neila Degrasse Tysona, a Sapiens Yuvala Noaha Harariho.

- Kniha Margaret Atwoodové The Handmaid ?s Tale (Příběh služebnice) byla na Prime Reading na celém světě v roce 2017 nejpůjčovanější knihou.

- Instant Pot Electric Pressure Cooker Cookbook (Kuchařská kniha pro elektrický tlakový hrnec Instant Pot) od Laurela Randolpha, nezávisle vydaná prostřednictvím Kindle Direct Publishing, se umístila na prvním místě žebříčků Amazon v průběhu svátků, kdy byla nejprodávanější knihou v kategorii naučné literatury v týdnu po Cyber Monday.

Nejprodávanější produkty o svátcích

- Předplatitelé Prime zakoupili se službou Prime Early Access více než 100 000 položek z kategorie výhodných nákupů Lightning Deals na Amazon.com.

- O svátcích nakoupili zákazníci stovky denních výhodných nabídek Deals of the Day na stránkách Amazon.com.

- Miliony zákazníků ve Spojených státech amerických sledovalo výhodné nabídky s aplikací Watch a Deal.

- Tyto svátky se v obchodech Whole Foods Market prodalo více než 226 796 kg sladkostí po celých Spojených státech, což by bylo dost na to, aby Santa na své štedrovečerní cestě kolem světa rozdal více než 6 milionů sušenek.

- Ve 13 knihkupectvích Amazon Books byl nejprodávanější knihou v kategorii literatury faktu Obama: An Intimate Portrait (Obama : Intimní portrét) od Peta Souzy; nejprodávanějším románem byl Origin od Dana Browna; nejprodávanější knihou pro děti dvanáctý díl Diary of a Wimpy Kid #12, The Getaway (Deník malého poseroutky - Výprava za teplem) od Jeffa Kinneyho a nejprodávanější knihou poezie the sun and her flowers od Rumiho Kaura.

- Ve 13 knihkupectvích Amazon Books, jeden ze sedmi zákazníků, kteří si koupili knihu, rovněž věnoval dětskou knihu místní charitě, která podporuje děti v nouzi. Nejprodávanější knihou věnovanou charitě byla klasika Are You My Mother od P.D. Eastmana, která byla rovněž nejprodávanější knihou ve všech 13 obchodech.

- Echo Dot byl nejprodávanějším zařízením ve všech 13 knihkupectvích Amazon, nejprodávanější čtečkou Kindle byla Kindle Paperwhite, nejprodávanějším příslušenstvím chytrá zásuvka TP-Link Smart Plug a nejprodávanější hračkou interaktivní opička na prst WowWee Fingerlings.

- Nejprodávanějším kuchyňským vybavením v USA a na celém světě byl tlakový hrnec Instant Pot DUO80.

- Nejprodávanější položkou mezi hračkami a hrami v USA byla pistole Nerf N-Strike Elite Strongarm Blaster, zatímco ve světě v této kategorii zvítězila party hra pro dospělé What Do You Meme?

- Nejprodávanější inteligentní produkt pro domácnost v USA i ve světě byla inteligentní zásuvka TP-Link Smart Plug.

- Mezi položkami pro krásu a péči v USA v prodejnosti zvítězily bezbolestný odstraňovač chloupků pro ženy Finishing Touch Flawless Women's Painless Hair Remover, zastřihovač vlasů Philips Norelco Multigroom All-In-One Series 3000 a elektrický dobíjecí zubní kartáček Oral-B Black Pro 1000, zatímco ve světě byl jedničkou dobíjecí zubní kartáček Philips Sonicare Diamond Clean.

- Mezi nejprodávanějšími výrobky pro domácnost, zdraví a osobní péči v USA byly o těchto svátcích fitness náramky Fitbit Charge 2, test DNA the 23andMe, sada pro testování DNA the AncestryDNA: Genetic Testing - DNA Ancestry Test Kit a sada 8 nejlepších aromaterapeutických esenciálních olejů Radha Beauty.

- Robotické vysavače patřily tyto svátky mezi nejprodávanější produkty pro domácnost na Amazon.com.

- K nejprodávanějším produktům z kategorie Amazon Launchpad patřily interaktivní opička na prst pro děti WowWee, karetní hra Exploding Kittens Card Game a karetní hra Watch Ya Mouth Throwdown Edition.

- Nejprodávanější sportovní položky v USA zahrnovaly tyto svátky golfové míčky Titleist Pro V1, fotbalový míč Wilson NFL MVP Junior a basketbalový míč Spalding NBA Street.

- Nejprodávanějšími položkami z kategorie módy v USA tyto Vánoce byly pánské běžecké boty ASICS Men's GEL Venture 5, náramek Alex and Ani Initial Expandable Wire Bangle Bracelet, pánské rifle 2.5", Levi's Men's 505 Regular Fit a dámské boty UGG Women's Classic Short II.

- Nejprodávanější produkty z kategorie AmazonFresh v USA tyto svátky byly bio banány, limetky, okurky, pomeranče a žlutá cibule.

- Nejprodávanější produkty v kategorii nábytek v USA byly matrace s paměťovou pěnou Zinus Memory Foam 12 Inch Green Tea Mattress, LinenSpa 8" a matrace Innerspring Hybrid Mattress a LINENSPA 6 Inch Innerspring Mattress.

- Nejprodávanější automobilové produkty v USA zahrnovaly škrabku pro odstraňování námrazy Dart Seasonal Snow & Ice Car Scraper, startovací sadu NOCO Genius Boost Plus GB40 1000 Amp 12V UltraSafe Lithium Jump Starter a startovací sadu STANLEY J5C09 Jump Starter.

- Nejprodávanější produkty pro domácí mazlíčky v USA zahrnovaly sváteční pamlsky pro psy PEDIGREE DENTASTIX, odolné hračky pro psy KONG Wild Knots Bears a krmivo pro psy Taste of the Wild.

- Mezi nejprodávanějšími produkty pro miminka v USA byly kousátka s ledovým gelem ve tvaru klíčů Nuby Ice Gel Teether Keys, hudební hračka Baby Einstein Take Along Tunes Musical Toy a sada hraček Nuby Bundle of 3 Toys, která byla rovněž nejprodávanějším produktem pro miminka na celém světě.

- Nejprodávanější produkty v oblasti luxusní kosmetiky v USA byl pleťový sprej s aloe a růžovou vodou značky Mario Badescu, voděodolné tekuté oční linky stila Stay All Day Waterproof Liquid Eye Liner a micelární voda Bioderma Sensibio H2O Micellar Water, emulze pro čištění a odstraňování make-upu.

- Nejprodávanějšími položkami z kategorie potravin v USA byla kolekce 40 balení různých druhů kávy pro milovníky kávy Green Mountain Coffee Keurig Coffee Lover's Variety Pack Single-Serve K-Cup Sampler, „chytrá“ voda s elektrolyty Glaceau Smartwater Vapor Distilled Water, a bio extra panenský kokosový olej Viva Naturals.

- Nejprodávanějšími nástroji byly aku vrtačka Black + Decker LDX 120C 20-Volt MAX Lithium-Ion Cordless Drill/Driver a magnetický náramek MagnoGrip 311-090.

- Mezi neprodávanější bezdrátové produkty v USA patřily lokátor Tile Mate - pro hledání klíčů a telefonu, PopSockets: rozšiřitelný stojánek a pomůcka pro lepší uchopení chytrých telefonů a tabletů a inteligentní zásuvka Wemo Mini.

- Nejprodávanějšími spotřebiči v USA byly mikrovlnná trouba Samsung MS11K3000AS 1.1 cu. ft. Countertop, chladničky na nápoje Danby 120 Can Beverage Center a NewAir AB-1200 126-Can Beverage Cooler.

- Nejprodávanější hudební nástroje na stránkách Amazon.com byly kytarová klipová ladička Snark SN5X Clip-On Tuner, systém pro karaoke Singing Machine SML385BTW Top Loading CDG Karaoke System s Bluetooth, zvuková a světelná disco show a „zpívající“ dynamický mikrofon Singing Machine SMM-205 Unidirectional Dynamic Microphone.

- Nejprodávanějšími outdoorovými položkami v USA byly nafukovací lůžko s vestavěnou elektrickou pumpou Intex Comfort Plush Elevated Dura-Beam Airbed, termoska Stanley Classic Vacuum Bottle a reflektor na kolo BV Bicycle Light Set Super Bright 5 LED Headlight.

- Nejprodávanějšími produkty pro vylepšení domácnosti na stránkách Amazon.com byly inteligentní žárovky Philips Hue White A19 Single LED Bulb (spolupracuje s asistentem Amazon Alexa), Philips Hue White and Color Ambiance 3rd Generation A19 10W Equivalent Dimmable LED Smart Bulb (spolupracuje s asistentem Amazon Alexa) a lampa z himalájské růžové soli .

- Mezi nejprodávanějšími produkty pro péči o trávník a zahradu o těchto svátcích v USA byly teploměr s okamžitým čtením Weber 6492 Original Instant-Read Thermometer, teleskopické hrablo na sníh se škrabkou na led Snow Joe SJBLZD Telescoping Snow Broom with Ice Scraper a detektor kovů Bounty Hunter TK4 Tracker IV Metal Detector.

- Mezi nejprodávanější kancelářské produkty v USA patřilo tekuté lepidlo pro školy Elmer's Liquid School Glue (3,8 litru) - Skvělé pro výrobu slizu, multifunkční papír Georgia-Pacific Spectrum Standard 92 (21,59 x 27,94 cm) a fixy Paper Mate Flair Felt Tip Pens (sada 12 barev).

- V kategorii doplňků pro průmysl a vědu byly nejprodávanějšími produkty v USA lékárnička First Aid Only All-Purpose First Aid Essentials Kit, nerezový komerční teploměr pro trouby Rubbermaid Commercial Stainless Steel Oven Monitoring Thermometer a vysokorychlostní dobíjecí zásuvka TOPGREENER TU2154A High Speed USB Charger Outlet.

- Nejprodávanějšími televizory v USA o letošních svátcích byly TCL 32-Inch 720p Roku Smart LED TV (model 2017), Samsung Electronics 40-Inch 1080p Smart LED TV (model 2017), TCL 49-Inch 4K Ultra HD Roku Smart LED TV (model 2017) a Samsung Electronics 55-Inch 4K Ultra HD Smart LED TV (model 2017).

Zábavná fakta o svátcích

- Tuto sezónu nakoupili zákazníci Amazonu na stránkách Amazon.com tolik interaktivních opiček na prst pro děti WowWee Fingerlings, že by se mohly pověsit odshora dolů z budovy Empire State Building více než 100krát.

- Zákazníci Amazon.com nakoupili tolik televizorů, že by to stačilo na vytvoření téměř 2 500 věží výšky Space Needle.

- Zákazníci Amazon nakoupili na Amazon.de tolik stavebnic Star Wars Droid Inventor Kits, že by roboti mohli obsluhovat vesmírnou loď Imperial-II class Star Destroyer.

- Zákazníci Amazon nakoupili v průběhu svátků na stránkách Amazon.com tolik produktů značky Calvin Klein, že by mohli každého návštěvníka festivalu Coachella 2017 obdarovat pěti produkty.

- Zákazníci Amazon nakoupili na tržišti Amazon.com v průběhu svátků tolik bot, že pokud by byly poskládány za sebou, vedla by jejich řada od Aljašky po Miami.

- Tuto sváteční sezónu nakoupili zákazníci Amazon.com tolik pomazánky z čokoládových lanýžů Wickedly Prime, že by mohli udělat více než půl milionu máčených jahod.

- Zákazníci nakupující přímo z automobilů Treasure Truck nakoupili tolik vánočních věnců, že pokud by byly postaveny na sebe, dosáhly by na vrchol budovy Empire State téměř pět a půlkrát.

- Zákazníci Amazon.com nakoupili o těchto svátcích tolik tlakových hrnců Instant Pot, že by mohli najednou uvařit více než 9 milionů misek chili.

- Zákazníci Amazon.com nakoupili tolik ramínek AmazonBasics, že by si na ně mohli pověsit šaty všichni obyvatelé texaského Houstonu, čtvrtého nejlidnatějšího města v USA.

- Pokud byste dali do řady všechny kopie knihy Jeffa Kinneye The Getaway (Výprava za teplem), které byly na Amazonu prodány v průběhu svátků, sahala by tato řada do stejné výšky jako 444 raket Saturn V.

- Pokud byste shromáždili všechny kopie knihy Waltera Isaacsona Leonardo Da Vinci, které byly na Amazonu prodány v průběhu svátků, vážily by stejně jako 96 214 litrů barvy, která by stačila k přemalování Michelangelova stropu Sixtínské kaple 1 592 a půlkrát.

O společnosti Amazon

Amazon se řídí čtyřmi principy: posedlost zákazníkem namísto zaměření na konkurenci, vášeň pro vynález, závazek k provozní dokonalosti a dlouhodobé myšlení. Některé z produktů a služeb propagovaných společností Amazon jsou například zákaznické recenze, nakupování na jedno kliknutí, personalizovaná doporučení, Prime Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, Fire TV, Amazon Echo a Alexa. Další informace najdete na adrese www.amazon.com/about. Sledujte @AmazonNews.

Originál zprávy si můžete přečíst na stránkách businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20171226005146/en/

Kontakty:

Amazon.com, Inc.

Media Hotline

Email : Amazon-pr@amazon.com

http://www.amazon.com/pr

Zdroj: Amazon.com, Inc.

Klíčová slova USA-trh-služby-internet-firmy-Amazon.com

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.