Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolín 20. prosince (PROTEXT)

Vyjednávací tým OÚP. 
Z leva Předseda Shopu Montáže sekce B p. Adam Radovský, místopředeseda OÚP Michal Matějíček, Předseda OÚP p. Petr Bíba a tiskový mluvčí p. Igor Takáč.

Vyjednávací tým OÚP. Z leva Předseda Shopu Montáže sekce B p. Adam Radovský, místopředeseda OÚP Michal Matějíček, Předseda OÚP p. Petr Bíba a tiskový mluvčí p. Igor Takáč.

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající kolektivní smlouva je platná do konce letošního roku a odbory se se společností dohodly na prodloužení kolektivní smlouvy do konce ledna 2018.

Předáním společného návrhu odborových organizací začalo dne 10. 10. 2017 kolektivní vyjednávání o nové podobě kolektivní smlouvy v automobilce TPCA. Kolínská automobilka zaměstnává přibližně 2400 lidí a i zde je problém s nedostatkem kvalitní kvalifikované pracovní síly. V TPCA působí tři odborové organizace. Největší a nejsilnější z nich je organizace "Nezávislé odbory pro údržbu a ostatní pracující při TPCA", ve zkratce OÚP. Organizace je nejmladší, ale počtem členů je největší. V odborovém návrhu do nové kolektivní smlouvy najdeme mimo jiné 10% navýšení mezd, 13. a 14. plat, volné soboty či příplatek za flexibilitu.

Petr Bíba, předseda OÚP:

"Veškerá média jsou plná informací o nejnižší nezaměstnanosti v České republice. Velký nedostatek zaměstnanců na trhu práce donutil firmy ke skokovému nárůstu mezd a benefitů, které byly v minulosti pro zaměstnance v ČR nepředstavitelné a nedosažitelné. Zaměstnanci TPCA nemohou zůstat stranou. Úspěch TPCA není samozřejmostí. Je to výsledek enormního úsilí zaměstnanců, protože právě na nich stojí prosperita a dlouhodobý rozvoj společnosti."

Michal Matějíček, místopředseda OÚP:

"Nechceme být jen chudý evropský příbuzný. Dnes máme úplně jinou přidanou hodnotu než v minulosti. Produktivita, stabilita, flexibilita, kvalita to jsou naše přednosti, které nás dnes prodávají. Chceme stejnou mzdu za stejnou práci. Ve Francii, Německu či Anglii by za naše mzdy nikdo nedělal."

Jiří Kukla, místopředseda OÚP:

"Nezaměstnanost v ČR je na historickém minimu. Ekonomice v ČR i v EU se daří. Kdy jindy máme žádat o peníze, když ne teď? Zaměstnanci TPCA si požadované navýšení platu nejen zaslouží, ale na navýšení mezd si již dávno vydělali."

Odbory OÚP jsou transparentní. Se zaměstnanci se snaží komunikovat moderním způsobem přes webové stránky, Facebook či Twitter a informovat je tak o své činnosti či aktuálním dění v kolektivním vyjednávání. Příkladem toho je i Youtube kanál organizace OÚP.

VIDEO: Aktuální informace z kolektivního vyjednávání ze dne 10. 12. 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=fO4oq8K1r8E

OÚP, prosazují volnou sobotu ve své kampani "Můj život - můj čas." a podporují ČMKOS v kampani #Koneclevneprace.

Aktuální informace o kolektivním vyjednávání v TPCA najdete na stránkách odborové organizace OÚP www.odborytpca.cz.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-automoto-odbory-zaměstnanost-firmy-TPCA-OÚP

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.