Nadace DXC Foundation oznámila, že příští rok uspořádá soutěž v programování pro mládež

Tysons (Virginie) 20. prosince (PROTEXT/BusinessWire)

Nadace DXC Foundation oznámila, že příští rok uspořádá soutěž v programování pro mládež, aby podpořila u studentů dovednosti v oblasti digitálních technologií

Děti z celého světa ve věku 10 až 14 let mohou soutěžit o ceny v soutěži "DXC Codes" na téma inovativního programování a kreativity

Aby inspirovala budoucí technology, pořádá nadace DXC Foundation světovou soutěž v programování s názvem "DXC Codes". Soutěže se mohou zúčastnit děti ve věku 10 až 14 let, jejichž úkolem je předložit projekty zaměřené na počítačové programování, se kterými mohou zvítězit v oblastních kolech nebo vyhrát světový šampionát.

Společnost DXC se snaží u dnešních mladých lidí povzbuzovat zájem o programování a počítačové vědy podporou vzdělávacích iniciativ v oblasti vědy, technologie, techniky a matematiky (STEM).

Nadace DXC Foundation je dobročinná společnost firmy DXC Technology (burzovní index NYSE: DXC), globálního lídra v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. V roce 2017 vyhlásila nadace DXC Foundation soutěž DXC Codes, která hned v prvním roce přilákala k účasti více než 1 700 mladých lidí ze 14 zemí.

„Soutěž je pro mladé zábavnou formou objevování počítačových věd,“ řekl Dan Hushon, vice prezident a technologický ředitel společnosti DXC Technology. „DXC Foundation vytvořila platformu, díky níž dětem představuje technologie STEM a počítačové vědy a umožňuje jim, aby si osvojili zábavné a cenné dovednosti. Doufáme, že soutěž DXC Codes bude děti inspirovat, aby je programování bavilo. To pro ně může být přínosem teď i v dospělosti.“

Druhého ročníku soutěže se mohou zúčastnit děti z celého světa ve věku 10 až 14 let, školní skupiny i nezávislé skupiny mladých. Registrace bude zahájena 8. ledna 2018. Pravidla soutěže a témata budou zveřejněna 1. února 2018.

Tříčlenné týmy budou mít za úkol do 27. dubna 2018 vytvořit a předložit online projekt, který posoudí komise porotců z hlediska kreativity, originality, technického měřítka a přesnosti, stejně jako správných programovacích postupů. Ceny budou udělovány v jednotlivých kategoriích a podle věkových skupin. Vítězné týmy budou mít také možnost postoupit do světové soutěže.

Další informace naleznete na stránkách www.dxc.technology/dxccodes.

Nadace DXC Foundation, registrována podle článku 501(c) ve Spojených státech amerických, se zaměřuje na dobročinné aktivity společnosti DXC Technology a zajišťuje, aby byly v souladu s misí společnosti a jejími hodnotami. Nadace poskytuje podporu tradičních cílových oblastí a její rozhodnutí schvaluje správní rada této organizace.

O společnosti DXC Technology

Společnost DXC Technology (burzovní index NYSE:DXC) je globální lídr v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. Pomáhá klientům benefitovat ze změny, kterou přináší digitální transformace. Společnost vznikla fůzí firem CSC a divize Enterprise Services společnosti Hewlett Packard Enterprise. DXC se stará o téměř 6 000 klientů z privátního i veřejného sektoru ve více než 70 zemích. Díky technologické nezávislosti, talentovaným zaměstnancům a rozsáhlé partnerské síti dodává společnost DXC Technology výkonná IT řešení a služby nové generace. DXC technology je považována za jednu z nejvíce společensky odpovědných firem. Pro více informací navštivte stránky www.dxc.technology.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20171219005145/en/

Kontakty

DXC Technology

Richard Adamonis Tel : +1-862-228-3481

Kontakt pro média

Email : radamonis@dxc.com

nebo

Donna Jenks Tel : +1-630-306-9989

Kontakt pro média

donna.jenks@dxc.com

nebo

Candace Labelle Tel : +1-613-225-8426

DXC Foundation

clabelle@dxc.com

nebo

Jonathan Ford Tel : +1-703-245-9700

Kontakt pro investory

jonathan.ford@dxc.com

Zdroj: DXC Technology

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-komunikace-počítače-vzdělání-DXC Technology

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.