Singapurský úřad pro duševní vlastnictví má přidělit společnosti Merck patent pro technologii CRISPR

Darmstadt (Německo) 19. prosince (PROTEXT/PRNewswire)

- Patent pokrývá úspěšnou integraci vnější sekvence DNA do chromozomu eukaryotických buněk pomocí technologie CRISPR

- Čtvrtý patent pro technologii CRISPR společnosti Merck; podobné patenty byly již přiděleny australským, kanadským a evropských patentovým úřadem

- Společnost Merck bude zainteresovaným stranám udělovat licenci pro své patenty týkající se technologie CRISPR

Merck, přední vědecká a technologická společnost, dnes oznámila, že Úřad pro duševní vlastnictví Singapuru vydal „oznámení o způsobilosti pro přidělení patentu" pro patentovou přihlášku společnosti Merck zahrnující technologii CRISPR používanou v metodě genomové integrace pro eukaryotické buňky.

Foto - http://mma.prnewswire.com/media/620848/Merck.jpg

„Singapurské oznámení o přidělení patentu pro integrační technologii CRISPR společnosti Merck je dalším posílením našeho duševního vlastnictví," řekl Udit Batra, člen Výkonné rady společnosti Merck a generální ředitel společnosti Life Science. „Těšíme se na další přiznání podobných patentových přihlášek v několika dalších zemích, protože s globální vědeckou komunitou spolupracujeme na hledání nových léčebných postupů."

Společnost Merck nyní licencuje tyto patentové povolenky pro základní integraci pro využití včetně základního vědeckého výzkumu a zemědělského, biotechnologického a terapeutického užití.

Tento připravovaný základní patent v Singapuru nazvaný „CRISPR-BASED GENOME MODIFICATION AND REGULATION" (Genomická modifikace a regulace na bázi technologie CRISPR) zahrnuje chromosomální integraci nebo řezání chromozomální sekvence eukaryotických buněk (jako jsou savčí a rostlinné buňky) a vložení externí nebo donorové sekvence DNA do těchto buněk pomocí technologie CRISPR. Vědci mohou nahradit mutaci spojenou s onemocněním prospěšnou nebo funkční sekvencí, metodou důležitou pro tvorbu modelů onemocnění a genovou terapii. Navíc může být metoda využita pro vložení transgenů, které označují endogenní proteiny pro vizuální sledování v buňkách.

Technologie genomové editace CRISPR, která umožňuje přesnou modifikaci chromozomů v živých buňkách, pokročila v léčbě některých z nejnáročnějších zdravotních stavů, kterým dnes čelíme. Využití technologie CRISPR je velmi rozsáhlé, od identifikace genů spojených s rakovinou a vzácnými onemocněními až po reverzační mutace, které způsobují slepotu.

Jakmile bude patent pro Singapur vydán, rozšíří ochranu integrační technologie CRISPR společnosti Merck o Singapur, čímž bude dále posíleno patentové portfolio společnosti. Společnost Merck má patentové přihlášky pro zavedení metody CRISPR v USA, Brazílii, Číně, Indii, Izraeli, Japonsku a Jižní Koreji. V červnu 2017 získala společnost Merck svůj první patent pro technologii CRISPR od australského patentového úřadu. Po tomto patentu následovaly související patentové přihlášky evropských a kanadských patentových úřadů.

S 12letou historií v oboru genomické editace byla společnost Merck první společností, která nabídla vlastní biomolekuly pro celosvětovou editaci genomů (introny TargeTronTM řízené RNA II a nukleázy zinku CompoZrTM), které vedly k přijetí těchto technik výzkumníky po celém světě. Společnost Merck byla také první společností, která vyráběla knihovny CRISPR obsažené v celém lidském genomu, čímž urychluje léčení nemocí tím, že umožňuje vědcům zkoumat další otázky týkající se základních příčin.

Společnost Merck si uvědomuje potenciální přínos provádění řádně definovaného výzkumu s úpravou genomu z důvodu průlomového terapeutického potenciálu. Proto společnost Merck podporuje výzkum s editací genomu při pečlivém zvážení etických a právních norem. Společnost Merck zřídila Poradní panel pro bioetiku, který poskytuje poradenství pro výzkum prováděný jejími podniky, včetně výzkumu nebo úpravy genomu.

Všechny tiskové zprávy společnosti Merck jsou odesílány e-mailem ve stejnou dobu, kdy jsou zveřejněny na webových stránkách společnosti Merck. Pro online registraci, změnu vašich voleb nebo ukončení této služby přejděte zde: www.merckgroup.com/subscribe .

O společnosti Merck

Společnost Merck zaujímá přední místo v oblasti moderních a vysoce kvalitních špičkových produktů pro zdravotnictví, biologické vědy a speciální materiály. Přibližně 50 000 zaměstnanců pracuje na vývoji technologií, které usnadňují a zlepšují život, od biofarmaceutických terapií, léčby rakoviny nebo roztroušené sklerózy, nejmodernějších systémů pro vědecký výzkum a výrobu až po tekuté krystaly do smartphonů a LCD televizí. Prodeje společnosti Merck vygenerovaly v roce 2016 v 66 zemích až 15 miliard EUR.

Společnost Merck, založená v roce 1668 je světově nejstarší farmaceutickou a chemickou společností. Rodina zakladatelů je dodnes většinovým vlastníkem společnosti. Společnost Merck se sídlem v německém Darmstadtu vlastní světová práva na název a značku Merck. Jedinou výjimkou je Kanada a Spojené státy americké, kde společnost působí pod názvy EMD Serono, EMD Millipore a EMD Performance Materials.

KONTAKT: Karen Tiano +49 6151 72 44461

Klíčová slova Německo-věda-zdraví-Merck

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.